DPF a aditíva

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

mhlavaty napísal:Ja do pozadia nevidím,ale ani ma nezaujíma.Fórum si ide cestou svojou a ja tiež.Nulový je záujem zo strany majiteľov či nejakého zodpovedného (skôr nezodpovedného) o chod fóra.Veď už to bude pomaly iba pokec.Keby to chceli pochovať nadobro,nerobili by to inak
Tu ide o klikanost na stránku.
Čom viac klikov, tým viac centikov.
Doba, kedy sa tu odborná rada Tvojho typu cenila viac ako soľ...,sa asi skončila.

Veď vidíš, sám máš kartu :40bd: , aj keď absolútne netuším, za čo Ti ju mohol moderátor dať...a PREČO, keďže clovek Ti mohol byť iba vďačný za rozšírenie obzoru a poznania. :3c90: :300f:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Na odborné fora chodí úzka skupina "vediacich" ktorých fakt rapídne ubúda, kdežto na pokec chodia všetci. Každé forum niečo stojí , a ano je to o klikoch.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Je to možné.Ale aj klikov je asi viac ak stojí za to klikať na danú stránku.No a rady stále fungujú,denne strávim celkom slušný čas odpisovaním,len to už nepíšu na fórum,neotvárajú témy ale píšu priamo mne.Na jednej strane to je fajn,lebo sa rieši iba to čo treba a cielene,na druhej strane z toho osoh nik iný nemá.No ale prečo sa fórum tak zopsulo už neriešim,nech si ho riadia ako chcú.S tými kartami pochovali aj moju ochotu a to na rehot sveta mi akože moderátorovi ponechali sekcie ako pre ženy a pod. a tie ktoré sú výsostne odborné ma zbavili moderátorstva.To už nič podlejšie urobiť nešlo.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak to mi je úprimne ľúto...
Na druhej strane, treba to asi tak brať, že mladí sa ešte musia naučiť, že ti starí, aj keď tomu nechcú veriť..., majú SKÚSENOSTI, ktoré sa inak nedajú získať, než praxou a ROKMI.

A až prestaneš sem písať..., až potom si uvedomíme, že tu nejaký M. Hlavatý setsakramensky chýba.... :3c90: :41c2:


A zároveň, pokiaľ je človek presvedčený o svojej pravde, tak nebude donekonečna vysvetľovať s pokojom Budhu, ale ujdú mu nervy... lol .
No a dnes je skoro každý na úprimnosť háklivý , hneď sa urazí... :d :D
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Lubo,svet je čudný.Rád čítam názory múdrych ľudí a v tých myšlienkach sa dá nájsť mnoho pravdy.Príklad...ľudí nepočúvajú a nezaujímajú ich dobré správy.Proste k dobrým veciam sú hluchý.Zlo asi ľudí fascinuje a hlúposť je väčšia deviza s ktorou sa ľahšie žije.Múdrosť,úsilie,čestnosť,všetko devalvovalo.Pičura dostane milion lebo oslnila peknou ritou,vedec,alebo ktokoľvek kto hoci celý život vytvára niečo čo má hodnotu dostane jedine nadávku od tupcov.Ak božechráň predsa prerazí,stretne sa iba so zlomyselnostou a závistou ľudí čo nikdy nič okrem hanby nevytvorili.A čo je najhoršie,celá krajina prepadla do akejsi hry na "akože".Všetko sa robí len tak - akože.Preložené na drobné,mizerne.Odhora dole,podpriemer,mizéria,a práca akože.
Teraz sa každý čuduje ako sa rozkradla krajina.Pritom je to iba dôsledok toho že veci sa zo cťou nedajú dosiahnuť,zato špinavostou sa dá všetko.Ak by to trebalo nazvať jediným slovom,bolo by to - mizéria. 70 rokov rozleptalo ľudí na sračku
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Re: DPF a aditíva

Príspevok od používateľa Atlas »

ulgo0908 napísal:POzdravujem,

z rôznych strán počuvam, ze pridavanie aditiva do nafty zanaša dpf..

Rad by som sa opytal vas, niektorych odbornikov ako to realne je?

Pripadne aku značku aditiva odporucate pre CR motor? Dakujem.
Mal som dojem, že autor sa pýtal niečo okolo aditív, dajak vám ušla niť :41c2:
Či už ti to môže byť ukradnuté, keďže tu už nemoderuješ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Asi ti ušlo že téma sa vyčerpala hlboko nad rámec neodborého fóra aj mojím maličkým pričinením.
lubos zimovcak
Príspevky: 3378
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: DPF a aditíva

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Atlas napísal:
ulgo0908 napísal:POzdravujem,

z rôznych strán počuvam, ze pridavanie aditiva do nafty zanaša dpf..

Rad by som sa opytal vas, niektorych odbornikov ako to realne je?

Pripadne aku značku aditiva odporucate pre CR motor? Dakujem.
Mal som dojem, že autor sa pýtal niečo okolo aditív, dajak vám ušla niť :41c2:
Či už ti to môže byť ukradnuté, keďže tu už nemoderuješ?
Veďže sa nejeduj :3906: .
Starí paprdovia si chcú iba pokecať lol .

A pozri sa sám, niektori su proti aditivam, aj keď ich odporúčajú tí, ktorí ich používajú..

Takže sám uznas, že nemá zmysel tu niekoho presviedčať....

A v tomto má Milan fakt pravdu, môže odovzdávať svoje skúsenosti koľko chce, vždy sa nájde nejaký podryvač, ktorý mu priam zoberie energiu, až radosť zo života. :41c2:
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa a566 »

mastik29 napísal:Ibaze za cca 200 000 km to je 13 litrov VIFu co prejde vyfukom. Kolko popolceka (to co ostane v DPF ako nevypalitelne) z tych 13 litrov ostane? Bezny limit zaplnenia DPF je 70g?
expert... nespalitelny popol je z motoroveho oleja.
aditiva neobsahuju prisady, co tvoria popol.
maximalne tak sadze, ale to sa vypali.

no a bombova rada ze tankuj drahsie, je ::: . kedze bol test paliv v cz, a cz premia bola horsia ako normal v nemecku..............
takze aditivovat je nutnost.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Motorom prejdú miliony kubíkov vzduchu.Aj z časticami ktoré EU nerieši,lebo na to nemá riešenie.Vo vzduchu sú stá milionov ton oteru pneumatík,brzd,bežné prachové častice v škále od saharského prachu po ťažké kovy.Spústa ľudí nevie že kvalitným emisným systémom nafťáka sa je vzduch vypustený čistejší než ten ktorý bol nasatý.
Najakých 13 a hoci aj 50 je nula celá houby nič ešte aj vtedy ak by obsahoval nespaliteľné prísady. Keby sa chcelo hladať tak už rozbor týchto častí boli skúmané nejakým molekulovým či atomovým spektrometrom.Ibaže neboli by ľudia ľudmi keby sa nezaoberali výlučne kravinami aby im potom dôležité veci úplne unikali.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lorak777 »

treba pozriet, co su vlastne tie aditiva...nechce sa mi to roztahovat...absolutne nic to v DPF neurobi...dizlove aditiva sa nedaju predavkovat, lebo na tolko by nemal eura, aj keby dal pol nadrze aditiv a pol nafty, nic sa nestane motoru,ani DPFku..svojim sposobom maju pravdu aj ti, co nedavaju aditiva, ale viac davaju taki, co maju dobru skusenost - napr aj ja som pred hadam 30 rokmi vybehol pri minus 15-20st.na ritmo1,9TD a po 20-30 km som stal, najprv som stal 10-15 min, od motora sa hadice trochu ohriali, potom to chvilu islo, ale slabo, na pumpe som kupil prve adit.co mali, nalial do nadrze a bolo po probleme...parafiny v slabej nafte neoklames, zahustnu a prietok je oslabeny...tak obcas davam aditiva, aj ked som uz v dnesnej dobe s tim nie uplne stotozneny...ak zadavatel chce, tak treba tank.max motion, ktora ma prisady ale nie z repkoveho oleja....za posledne nesuhlasim s limitaciou mhlavaty - ma najviac skusenosti, pomylit sa moze hocikto, aj ja, nemame patent na rozum, je ochotny sa vyjadrit k hocicomu, casto startuje diskusiu, nemoze za to, ze par expertov ho chce hejtovat, potom ma pravo sa rozculit, dostane kartu - to je nic, aspon svedci o jeho aktivite, este aj reaguje na takych, co ho naseru, na to ja nemam cas, ani mysel....tak aspon tolko, teraz treba zamakat...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vždy platilo že je viac práce priniesť nejakú zložitejšiu informáciu ako pre iného v nej hladať chyby hoci aj gramatické,ak tomu za mak nerozumie.Máme tu na fóre aj človeka ktorý je tak dobrý že by som veľa dal ho dostať k sebe a neraz žasnem nad jeho schopnostami,kedže si veľa voláme a preberáme čo práve robíme.Ale ak ho tu občas čítam a z toho by som si urobil názor,tak by som ho zaradil fatálne zle.Manželka tvrdí že je to dysleksia,ale to je jedno,v hlave je mnoho kýblov rozumu a to je dôležité.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní