DPF a aditíva

diskusia o aditívach, aký olej pre moje vozidlo ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Robiť rozumné veci automaticky nie je chyba.Problém je nad všetkým mudrovať namiesto toho aby človek prijal názor človeka ktorý s tým pracuje celý život.A potom človek vlastne zistuje že každý je odborník na prácu iného človeka a v tej svojej hlúpy a ešte aj lempl.Veď tak aj vyzerá republika
lukoluky
Príspevky: 62
Dátum registrácie: 14.01.2018 12:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukoluky »

Slovom HROZNÉ

Vysuš ten hrach a kukuricu zomel to na prach a zmiešaj. Aká bude koncentrácia toho hrachu v homogénnej zmesi????

1 zrnko piesku v syre je 1:1000 ale
1 zrnko piesku v hryzanci 1:5 a to je kurva rozdiel

Ja som nepovedal ze VIF nemá ÚČINOK

ale že v takom množstve je jeho ÚČINNOSŤ
0.000 000 000 001 %

Keď čistíte vstreky tak že sú celé zaliate iba VIFom a trvá to pol hodiny je niečo iné ako keď na ceste zo Senca do Bratislavi okolo ihly prejdú 3 molekuly VIFu

Ja tu píšem že do motora vstupujú častice o veľkosti 60 mikrometrov a z výfuku 0.1 mikrometra
60 : 0,1 To je 600 krát menšie

a vy mi o štankách

Tak toto je asi mój posledný príspevok.
bokszos
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 16.04.2012 19:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bokszos »

podla mna dpf da sa vycistit aj bandaskou :zga28:
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Hrozné trash-talky..rady typu "tankuj kvalitnejsie palivo".. má 0.0000001 účinok, atď.. ľudia vážne, vymažte si kontá a už nikomu neraďte radšej.
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa easyridersvk »

normalne mam chut vyskusat letecke jet A-1, uplne ako nafta ale bez parafinu, tuhne pri -47°C. a ziadne bios...ky. teraz ked bars nelietaju ta mozno aj cena je dobra. :40bd:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Hovorí sa že odvážnym štastie praje.Je nutné vzať do úvahy všetky (nutné) vlastnosti pre diesel agregát,pretože mrazuodolnosť je iba jedna z vlastností,ale nafta neobsahuje iba depresanty ale inhibitory,detergenty,mazivové prísady atd.Zaujímavé by bolo porovnanie energetickej vyťažiteľnosti (nafta má 18% viac energie než benzín) a voči leteckému palivu to môže otázne.Takže otázny je energetický zisk z kg paliva.A nakoľko sú palivové sústavy modernej mašinky nesmierne presné komponenty by som si pozorne rozdiely preštudoval.
EASY206
Príspevky: 476
Dátum registrácie: 03.04.2011 12:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa EASY206 »

Na starom diesli-JTD som lial Vif-ko a po cca každých nabehaných 10-15 tis km som aplikoval do paliva Techron.Ziadne problémy s palivom,DPF,vstrekovačmi,čerpadlom som nikdy neriešil.Umna Vif= áno! a ešte aj dodnes na 2,0 benzíne.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

pouzivat aditiva (specialne do nafty ; teraz s prichodom priamovstrekovych benzinov aj tam) ma laboratorne preukazane ucinky. Tam je diskusia proste nemozna, jednoducho masina kde sa pouzival VIF - alebo ine aditiva - je technicky v lepsom stave nez masina kde sa nepouzival.

Nikto netvrdi ze auto XYZ nevydrzi 300.000km bez VIFu ; vsetci vieme ze vydrzi. To nic nemeni na tom, ze technika specialne vstrekovace a prenesene na ne naviazane DPF a turbo bude v lepsej kondicii s VIFom.

Do nasich osobnych dieslikov VIF ani ine aditiva nedavam, dva-tri roky po zakupeni som daval ale potom som zlenivel (cize uz desat rokov nic). Aby si niekto nemyslel ze som nejaky sfanatizovany ekoterorista alebo fetišistický vyznavac zazracnych vodiciek...
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
FUTURA 29
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FUTURA 29 »

Milam,preco mas zltu kartu?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To som dostal za odmenu keď som ako moderátor bojoval z cicmancom.Takže som presťahovaný na FCD tu sa iba občas pozriem,čo nerieši generál,vojak nezachráni
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Keďže inde neodpovedáš, opýtam sa teda tu. Čiže tu už nemoderuješ, áno?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

A kde by som mal ? V technických sekciách ako diagnostika som bol luxovaný,a sekcie ako "pre ženy a "darujem" mám moderovať ?! Veď to je výsmech sveta čo ste porobili
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Nezosobňuj. Ja som nič neporobil. Pýtam sa na stav moderátorov, to je všetko.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24978
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ja do pozadia nevidím,ale ani ma nezaujíma.Fórum si ide cestou svojou a ja tiež.Nulový je záujem zo strany majiteľov či nejakého zodpovedného (skôr nezodpovedného) o chod fóra.Veď už to bude pomaly iba pokec.Keby to chceli pochovať nadobro,nerobili by to inak
noreason
Príspevky: 74
Dátum registrácie: 26.10.2013 20:52
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa noreason »

Ja trochu na odlahcenie, chcem podakovat tu uzivatelovi mhlavaty za vsetky rady co tu odovzdal a dufam ze este odovzda.. jeden z mala, ktory tu triezvo a hodnotne prispieva, ked sa niekto niečo pýta.

Návrat na "Oleje, mazivá, palivá, aditíva"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných