Dovoz z českého autobazáru - zelená papierová ŠPZ

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Dunlop77
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.01.2009 15:01
Zdieľať na Facebook

Dovoz z českého autobazáru - zelená papierová ŠPZ

Príspevok od používateľa Dunlop77 »

Zdravím

Doviezol som si z českého bazáru auto (ktoré pochádza z nemecka). V autobazári mi vystavili zelenú papierovú dovoznú značku. Naše "úrady" stým nebudú mať problém?
Naposledy upravil/-a Dunlop77 v 13.01.2015 14:02, upravené celkom 1 krát.
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Zelená papierová značka platí len na území ČR, aké máš vlastne doklady ?
Tu by som s tým rozhodne nejazdil ani na KO / STK, lebo lahko skončíš s mastnou pokutou a kludne zadržaným VP
Dunlop77
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.01.2009 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dunlop77 »

Mám kúpnu zmluvu, prílohu kúpnej zmluvy, zelená karta/poistka, faktúra, technický protokol, príloha k technickému protokolu, protokol o technickej kontrole, protokol o meraní emisií, červená kartička-osvedčenie o meraní emisií, a ešte nemecké doklady
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Aké doklady som myslel či je TP nemecký, alebo CZ
Dunlop77
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.01.2009 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dunlop77 »

Pardón :-\
TP je nemecký
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24977
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V Česku no problém,aj ja som tak doniesol zopár,ale u nás to už neplatí.Že ja som natrafil na nie najlepšie zorientovaného policajta bolo moje štastie,mal menej informácií ako ja.Zo všetkým som sa trepal domov radšej v noci
Dunlop77
Príspevky: 22
Dátum registrácie: 25.01.2009 15:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dunlop77 »

Ďakujem, aspoň viem že už nemám pokúšať štastie a na KO treba vozík
ferinoo
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 17.09.2008 20:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ferinoo »

ked maš platnu poistku,nemaš problem....nech ti rovno poradia objednať kamion!!!!!!!! ked vybavuješ STK,EK.KO,prihlasenie,neni problem! po vybaveni TP nahlasiš poisťovni SPZ ,vystavia ti poistenie na VIN a môžeš vybavovať.......
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

FERINO
nemas pravdu. Akoby si nezil na Slovensku. U nas sa nic neda a vsetko pokutuje. CZ zelena karticka na zadnom okne neplati v SR aj ked mas zelenu kartu PZP - v tom pripade mas vlastne platnu PZP pre celu EU ale nemas ŠPZ = EČ a to je podla sucasnych pravidiel hodne pokuty. Na SR si mas vybavit prevozne cisla na OU urade ti ich pozicaju za 66 eur, cize dovoz sa predrazi o tento poplatok. Mozes to risknut, ale ...
Mozes natrafit na policajta ktory nevie ako to funguje a nepozna zakon, prip. na tolerantnejsieho (urobis sprosteho zo seba) a tak mozes obist aj bez pokuty. Ale ak sa rozumie, mas po chlebe.
Ja som tak doniesol nedavno auto, ale ostalo mi len dufat, ze ma nezastavia a ani nezastavili. Ale neprovokoval som po meste kde ta vidia aj keby nechceli.
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
minolada
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 27.01.2015 19:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa minolada »

Tak dnes som volal na okresny urad v Trencine na odbor dopravy a mi povedali ze zelene prevozne znacky z CZ u nas mozno pouzit, ale len na vybavenie KO,STK,EK inak sa na nich nemoze jazdit.
Dnes som bol zobrat auto v CZ a dostal som tieto prevozne znacky, z toho ani tak obavy nemam, ako z toho ze mi bol dany cistopis ale bez vyplnenia registracie vozidla (zakladne udaje o registracii). Koli tomu ze auto je povodne z DE, ale koli prekladom technickeho tam uz nebol zapisany povodny majitel. V pripade ak mi to neuznaju tak mi poslu povodny DE technicak kde tie udaje su, len bude treba potom preklad asi. Nemate niekto s tymto skusenost? Povedali mi ze niekde to zoberu aj bez tych udajov, niekde nie, take maju skusenosti.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných