Dovoz veterana z CR s veteran SPZ na SK - bezne SPZ

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

grexos
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.04.2008 15:48
Zdieľať na Facebook

Dovoz veterana z CR s veteran SPZ na SK - bezne SPZ

Príspevok od používateľa grexos »

Ahojte, mozno to tu uz je ale akosi neviem najst moj presny pripad. Chcem kupit veteran v CR (1974) ale v SK ho chcem prihlasit na bezne znacky. A moja otazka teda znie ci je to mozne. dakujem
TomRoss
Príspevky: 110
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TomRoss »

Ak ma normalne bezne cz doklady, tak samozrejme, ze je to mozne... V takom pripade postupujes normalne ako pri prihlasovani vozidla zo zahranicia... A ak ma veteranske cz doklady a značky tak to presne neviem, ale myslím si, ze by v tom nemal byt rozdiel...
grexos
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.04.2008 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grexos »

Ide prave o to ze v CR to vozidlo ma V znacky a ja nechcem mat V znacky v SR cize by som chcel aby jazdilo na normalnych :/
grexos
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.04.2008 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grexos »

Mozno mas pravdu ale v SR neviem ci ziskam tu testaciu alebo ako sa to vola kedze tu koluju neuveritelne historky.

Dalsi problem je ze sa udajne neda bezne jazdit ak mas Vckove znacky len na akciu, z akcie a vramci nej (tj nejake stretko) ci nie ?
STANLEY64
Príspevky: 225
Dátum registrácie: 16.10.2010 23:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa STANLEY64 »

ak to ma platne historickeVceske,tak to muselo splnit kriteria ,na zaklade ktorych to ma. kedze to splnilo podmienky v cechach,tak bez problemov to musi prejst aj na slovensku. www.oldtimer-ahv.sk-----pozri,mas to tam vsetko :4012:
grexos
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 25.04.2008 15:48
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa grexos »

Dakujem za info ale neslo by to radsej na bezne ? Tie obmedzenia historickych sa mi nepacia
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

No podla mna ak má niečo veteránske EČ tak to už nikdy nemôže mať klasické EČ.
A je to presne tak ako si sa pýtal, na veteránskych EČ môžeš jazdiť iba ak máš povolenie od vetránskeho zdrženia, kde býva uvedené , kedy, odkial a kam s daným vozidlom pôjdeš
powerdusan
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 03.12.2006 20:39
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa powerdusan »

poznam auto co malo predtym historicke a teraz ma normalne. Terajsi majitel ma tak pokoj. Je pravda ze historicke maju vyhody nizsie poistky .. ale zas dostat ich je na SK vraj problem. Par ludi malo auto ako treba a nedostali a viem o dalsom co stary voz a ma tam subwofer a ma tabule, tak co je toto? a To jazdenie s povolenim, v pondelok rano ked vidis ist takyto voz tak kam ide... klasika slovensko.
Pre bezneho fandu je lepsie mat klasicke tabule a basta, mas pokoj. Dovoz z CR ako pisali, klasika, KO, prepis, poistky a idesa..
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

tiež som sa zaujímal o veteránske RZ ale na SK je to ťažký komunizmus. Nikoho medzi seba nepustia ak nemáš kontakty. Podmienky pre testáciu sú také prísne, že je naozaj ťažké ich splniť a komisia oko neprižmúri ak nie si ich. Na jednej strane je to dobre, na druhej... Ono je to tak, že ak dáš prst, prídeš o ruku. V CZ si Véčkari vydupali priateľskejší prístup no žial, už sa vie o mnohých prípadoch kedy sa auto ako veterán len tvári. Či je možná nejaká stredná, zlatá cesta, je asi nezodpovedateľná otázka.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 6 neregistrovaných