dovoz RAKÚSKO

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

daddy131
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 04.06.2008 08:59
Zdieľať na Facebook

pozdravujem, chcel by som doviest VW Caravelle, neviete mi n

Príspevok od používateľa daddy131 »

skus auto.nl
karenas55
Príspevky: 91
Dátum registrácie: 23.05.2008 22:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa karenas55 »

Za lepsie peniaze ho dovezies z Talianska,ako z Nemecka či Rakúska v globále,ale dobre auto kúpis aj tam len musis vediet kde a kam,pokial sa ale nevies orientovat,tak v Taliansku sú vacsie rizika ako tu u Germánov,takže bacha,možeš tam aj prerobit,u Taliani sú rizikovejsi na ojeb :3bb6: :3bb6: :3bb6: :3bb6:
nadasky
Príspevky: 114
Dátum registrácie: 08.04.2005 08:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nadasky »

hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrascho »

Radsej z Talianska s vybehnutym motorom ako zhrdzavenu rarohu z Nemecka alebo Rakuska. Motor vymenis, ale hrdzavu kasnu uz das tazko do poriadku. Stale ta hrdza polezie von. Pred rokom som videl pri mori Formana Praktik, asi r.v. 91 lak sice vytahany od slnka, ale nebola na nom spinka hrdze.
120dA
Príspevky: 75
Dátum registrácie: 12.01.2009 18:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 120dA »

mily chlapci.Ked sa tu tolko natahujete ze je lepsie kupit auto z nemecka lebo tam sa staraju o motory a druhy mu na to napise ze co ty rozpravas ty xxxx ze ja som uz tolko aut donesol z talianska a je to lepsie tak sa mi chce smiat.Ked mate problem lebo sa bojite aby vas pri kupe auta xxxxx v zahranici tak si kupte auto nove a nenariekajte.A kto na to nema tak nech nesniva o bavorakoch ale nech si kupi punto Ja mam auto nove a mam aspon pokojny spanok. :zg282:
wickey
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 10.08.2004 14:28
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wickey »

toto je zase tema jak pome .... - neviem co robi moderator, ze tu necha ludi sa dotahovat v OTckach a o dovoze z Rakuska sa clovek dozvie na dvoch stranach prd...

Mna by zaujimalo (ak mi moze niekto poradit) - ako je to s dovozom z Rakuska na tabuliach?
Z nemecka som uz par aut doviezol, ale rakusko este nic. V nemecku aby som dostal prevozky - auto ma mat TUV, EU, poistku na mna a tabulky mi vydaju - vzdy v pohode.

Ako je to v Rakusku? Co je ekvivalent TUV a EU? Co je vlastne Pickerl? Myslim, ze v Rakusku su znacku ku cloveku, nie ku autu, tak ako je to s prevozkami potom? Osobne som este rakuske prevozky ani nevidel..

Kazda rada K VECI potesi a dakujem vopred.
jouzsi
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 29.09.2005 11:31
Bydlisko: NZ
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jouzsi »

wickey napísal:toto je zase tema jak pome .... - neviem co robi moderator, ze tu necha ludi sa dotahovat v OTckach a o dovoze z Rakuska sa clovek dozvie na dvoch stranach prd...

Mna by zaujimalo (ak mi moze niekto poradit) - ako je to s dovozom z Rakuska na tabuliach?
Z nemecka som uz par aut doviezol, ale rakusko este nic. V nemecku aby som dostal prevozky - auto ma mat TUV, EU, poistku na mna a tabulky mi vydaju - vzdy v pohode.

Ako je to v Rakusku? Co je ekvivalent TUV a EU? Co je vlastne Pickerl? Myslim, ze v Rakusku su znacku ku cloveku, nie ku autu, tak ako je to s prevozkami potom? Osobne som este rakuske prevozky ani nevidel..

Kazda rada K VECI potesi a dakujem vopred.
Plánoval som doviesť auto z Rakúska na značkách a predávajúci mi vravel, že mi ich vie vybaviť na 2 dni za cca 480 EUR. Musel by som to ohlásiť pár dní pred kúpou aby mi ich vedel zohnať na čas. Zvolil som radšej dovoz na prívese...
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrascho »

Rakuske prevozne su modre s bielymi pismenami, stoja okolo 200 eur, ked si ich vybavujes sam a su na 3 dni. Velky autobazar ich ma aj skladom, ale ten za ne chce raz tolko. A nevybavis ich za jeden den. Takze z Rakuska je lepsie auto na odtahovke doviezt.
3of10
Príspevky: 93
Dátum registrácie: 22.11.2005 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 3of10 »

Rakuske prevozne su modre s bielymi pismenami,
Nespravne! Rakuske prevozne su zelene! A funguje to velmi podobne ako v Nemecku. Priklad:

Die zu zahlenden Kosten bei einem Überstellungskennzeichen betragen:

€ 77,- pauschale Zulassungsgebühr (an das Finanzamt für Gebühren und Verkehrssteuern)

€ 36,- Sicherstellungsgebühr für das grüne Kennzeichen (können innerhalb eines Jahres zurückerstattet werden)

€ 34,75 Kostenersatz für die betreibende Zulassungsstelle

€ 6,95 20% Mwst. an das zuständige Finanzamt

€ 17,40 Kennzeichentafeln (der tatsächliche Betrag hängt vom Fahrzeug ab)

Modre su len pre Firmy na presun neprihlasenych aut (v Rakusku) a pochybujem ze by nejaky Händler dal svoje modre z ruky....

cu

3

p.s. Pickerl je equivalent TK a znacky sa priraduju k osobe a nie k autu....
hrascho
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 17.05.2005 08:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hrascho »

No ja som mal modre s bielymi pismenami, isiel som s nimi aj cez hranice a nikto nic nepovedal. Dali mi ich rovno v bazare a nikto ich ani nechcel naspat.
kpone
Príspevky: 102
Dátum registrácie: 27.05.2008 15:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kpone »

3of10 napísal:
Rakuske prevozne su modre s bielymi pismenami,
Nespravne! Rakuske prevozne su zelene! A funguje to velmi podobne ako v Nemecku. Priklad:

Die zu zahlenden Kosten bei einem Überstellungskennzeichen betragen:

€ 77,- pauschale Zulassungsgebühr (an das Finanzamt für Gebühren und Verkehrssteuern)

€ 36,- Sicherstellungsgebühr für das grüne Kennzeichen (können innerhalb eines Jahres zurückerstattet werden)

€ 34,75 Kostenersatz für die betreibende Zulassungsstelle

€ 6,95 20% Mwst. an das zuständige Finanzamt

€ 17,40 Kennzeichentafeln (der tatsächliche Betrag hängt vom Fahrzeug ab)

Modre su len pre Firmy na presun neprihlasenych aut (v Rakusku) a pochybujem ze by nejaky Händler dal svoje modre z ruky....

cu

3

p.s. Pickerl je equivalent TK a znacky sa priraduju k osobe a nie k autu....
Modré nám núkal jeden rakúšan....pohode chalan! mobile.de/autoexpolenz
wolfking
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 04.04.2009 21:13
Zdieľať na Facebook

Re: Dovoz Rakusko

Príspevok od používateľa wolfking »

autokomplex napísal:Nemaj huste reci, ty co vypravas na Taliansko, s kym ty tu kavu miesas, ja by som zasa nechcel pre seba auto vobec z Rakuska a ani z Nemecka. Vsetko je to tam hrdzave a zhnite... Podvozky,lemy,prahy chytene od hrdze.
A najhorsie a najzodranejsie auta su na Slovensku, potom v Nemecku/Rakusku a makoniec v Taliansku!!!!!!!!!! A este jedna vec, Nemci chodia na nakupy aut do Talianska!!!!!!!!!!
Ked chces vsetko hadzat do jedneho vreca tak tu mas dalsie prirovnanie:
taliansky styl jazdy je auto zodrat aby mohol kupit druhe, tak potom tie auta aj vyzeraju. V nemecku ho zas kupis od turka/cigana... Tak si vyber.
Riziko je vsade pri jazdenkach. Ked chce chlapik poriadne auto, nech si kupi nove :4012:
remonr
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 16.03.2009 07:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa remonr »

ahoj kup si racej nemca alebo rakusaka taliana nie v ziadnom pripade su to vyhonene sunky a aj 3-rocne auta su tam uz striekane 95% vozov je striekanych lebo su to magori co nevedia jazdit a stacaju km.ked budes mat 300000km. napr na audi skoda golf z rak. alebo de.nespoznas to na volante sedackach ani na pedaloch a z tal.je vsetko zodrate a rak.anem. maju 100% servis.neboj sa kup aj s 300 000km.stiahni voz sa a nikomu nepovec ze kolko to malo km. a uvidis kazdy ti to zozerie cauko.
kapado
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 12.03.2009 10:32
Zdieľať na Facebook

w

Príspevok od používateľa kapado »

remonr napísal:ahoj kup si racej nemca alebo rakusaka taliana nie v ziadnom pripade su to vyhonene sunky a aj 3-rocne auta su tam uz striekane 95% vozov je striekanych lebo su to magori co nevedia jazdit a stacaju km.ked budes mat 300000km. napr na audi skoda golf z rak. alebo de.nespoznas to na volante sedackach ani na pedaloch a z tal.je vsetko zodrate a rak.anem. maju 100% servis.neboj sa kup aj s 300 000km.stiahni voz sa a nikomu nepovec ze kolko to malo km. a uvidis kazdy ti to zozerie cauko.
no este rakusania nestacaly kilometre tak teraz si sa priznal ze si tam este nikdy nebol nemyl si to zo slovenskom
fate78
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 31.01.2011 20:02
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fate78 »

Nemali by ste niekto stranku na nejaký rakúsky bazár s ojazdenými autami? ďakujem lol

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných