Dovoz - potrebne doklady

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Dovoz - potrebne doklady

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Zdravim, planujem si doviest jazdene auto z nemecka. Kedze s tym zatial nemam skusenosti, tak samozrejme citam/hladam informacie na nete, co ma caka.
Momentalne mam nejasnost v tom, ci je naozaj potrebny ten certifikat konformity (takzvane COC). Niekde pisu, ze to potrebne je, inde zase pisu, ze to je potrebne len ak dovazam nove auto (staré max. 6 mesiacov a najazdených menej než 6 000 km). Ja mam v plane doviest VW PASSAT z DE rocnik asi 2011-2012, takze podla toho by ten COC teoreticky nemal byt potrebny, ale isty si tym nie som.

Poprosil by som o radu tych, ktori maju s dovozom prakticke skusenosti.
VDAKA.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Len na tomto fóre je tu o tom asi tak pol milióna tém, na celom webe asi tak miliarda, ak nevieš tak si pozri dátum založenia tej konkrétnej, resp. príspevkov v nej! Ak si bol doteraz hibernovaný tak COC bol pre jazdenky zrušený pred pár rokmi...
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

Vdaka za odpoved,
ale tie ustipacne poznamky si fakt mozes odpustit. Da sa odpovedat aj pokojne. Clovek nemusi byt "hybernovany", ani idiot, ani nic podobne. Problem je prave v tom, ze je toho popisaneho az prilis vela. Takze ked nieco neviem, tak sa jednoducho spytam. Ak ta odpoved tak velmi obtazuje, tak neviem, preco pises.

Kazdopadne vdaka :)
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

A preco sa pytas na nete a nie na prislusnom urade? Kde beries istotu,ze rada z netu je 100%? Ach boze....
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

a ja by som ti miesto toho ake doklady potrebujes poradil aby si sa radsej popozeral po niecom inom ako passate
marko2
Príspevky: 1380
Dátum registrácie: 28.11.2014 22:36
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marko2 »

patislav spravna rada na spravnom mieste. :28b7: ale kazdy nech si kupi co sa mu pači.ostatne problemy sa riesia potom.nie pred kupu.az po kupe.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

..čo mate furt s tým Nemeckom ???

Aj v Maďarsku bolo 4500 Afričanov

a furt len do Nemecka , a do Nemecka

:::
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

mravecm1 napísal:Vdaka za odpoved,
ale tie ustipacne poznamky si fakt mozes odpustit. Da sa odpovedat aj pokojne. Clovek nemusi byt "hybernovany", ani idiot, ani nic podobne.
Ale práve tak vyzeráš ... SORRY ...
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

aspon to budme radi ze tu sa im az tak nepaci
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozoD. »

Netusil som, ze sa da este zalozit takato tema!!! :d :D
A pokial uz by som s tym nemal skusenosti...posledne info by som zhanal na fóre :d :D

Ved sa ku*va chod opytat na prislusne urady a mas pokoj.

A samozrejme, ked dovoz..nedajboze koncernu...tak jedine z DE.
To je maximalna zaruka, ze si clovek nekupi vydojenu kraksnu. Lebo tam to urcite bolo pouzivane ako druhe ci tretie auto v rodine :d :D
jankode
Príspevky: 682
Dátum registrácie: 21.02.2008 16:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankode »

Ved to uz vsetci vieme,ze v DE su najsamlepsie auta na svete za najlepsiu cenu, a vieme aj to,ze VW je pre slovaka uplny top na trhu. Ved na VW zozenies vsetko za babku :-)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Aj za cenu 2-3 prídavných zámkov ho občas šlohnú...a kto je bystrejší tak isto vie kde sa potom berú všetky tie lacné diely... :40bd: Takže do toho ... nieje lepšieho auta pod slnkom ...
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

laco1871 napísal:
mravecm1 napísal:Vdaka za odpoved,
ale tie ustipacne poznamky si fakt mozes odpustit. Da sa odpovedat aj pokojne. Clovek nemusi byt "hybernovany", ani idiot, ani nic podobne.
Ale práve tak vyzeráš ... SORRY ...
Omyl. Idiota tu zo seba robis jedine ty a tebe podobni, ktori nepovedia nic k veci, ale pisu tu iba blaboly, ktorymi si masiruju vlastne ego. Ved si na anonymny na fore, tak mozes zo seba robit vola, ze.

Tak si to uzite !
ZBOHOM...
jozoD.
Príspevky: 148
Dátum registrácie: 11.05.2011 11:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jozoD. »

je pravda, ze tu na fore sa Ti veľakrát ujde výsmech namiesto odpovede.

ale nehnevaj sa..opýtať sa v roku 2015 otazku ohladne dovozu auta z EU...to uz vazne hranici s blbostou.

ked nevieš ovládať google a nemas logicke myslenie, kde hladat odpovede...tak si radsej zaplat niekoho, kto Ti to auto prihlasi...popripade aj dovezie.
myslim, ze pri cene za pasááát 2011-2012 to bude smiešna položka.

No ale ak Ti je vela zaplatit taketo sluzby..poprípade na to uz nemas...tak by som asi aj zvazil kupu toho auta.
erikzachar
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 07.03.2015 08:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikzachar »

Ale už nezávidte keĎ má rozum a peniaze v de si za 12tis kúpiš slušného passata ako na sk za 14000eur a nikoho arogantného chuja na fore nepočúvaj kto nemá love na auto a obzerá v de po vydojených šunkách za pár tisíc eur čo sa asi za tú cenu v de a v celej eu dá kúpiť lepšie ako passat? Nič možno superb ale to je len otázka vkusu lebo bavoráky mercedesi sú o cenovú kategoriu na passatom a majú drahý a zložitý servis do de ti nič netreba len auto zaplatiť oni ti k nemu dajú prevozné značky a doklad o vývoze ktorý na sk nikto nepýta a na sk ko,stk,ek odbor dopravy potom dopravný inšpektorát na 2 liter zhruba dokopy 600-700eur a áš to na sk značkách v de nič nevybavuješ len zaplatíš za auto ku ktorému obdržíš prevozné značky, prajem dobrú kúpu.

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní