Dovoz nového auta z Poľska - postup

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bartose
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.02.2009 13:30
Zdieľať na Facebook

Dovoz nového auta z Poľska - postup

Príspevok od používateľa bartose »

Ahoj,
chcem kúpiť nové auto od autorizovaného predajcu (Nissan) v Poľsku.
Poradí mi prosím niekto, aký je postup, teda čo všetko musím absolvovať aby som nemal problémy s našimi úradmi.
Auto kupujem v Poľsku bez dane (VAT), prevozné značky 150 zlotych, ale aký je postup na Slovensku žiaľ neviem .
Ďakujem za odpovede.
rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik »

zalozil som podobnu temu, lebo tiez chcem doviest auto z polska.mam na vas otazku, kde dostanete v polsku prevozne znacky? da v am ich predajca, alebo sa to vybavuje na policii? ako dlho to trva? ja som totiz uvazoval nad odtahovkou
rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik »

tomi852 napísal:
rastik napísal:zalozil som podobnu temu, lebo tiez chcem doviest auto z polska.mam na vas otazku, kde dostanete v polsku prevozne znacky? da v am ich predajca, alebo sa to vybavuje na policii? ako dlho to trva? ja som totiz uvazoval nad odtahovkou
znacky ti da predajca, normalne ako ked kupujes auto na slovensku
neviete nahodou aky je nato polsky vyraz? nech viem co mam pytat. dakujem
lubo-p
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26.01.2008 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo-p »

evidenčne čisla v pl?
--- "tablice registracijne"
rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik »

lubo.p napísal:evidenčne čisla v pl?
--- "tablice registracijne"
a prevozne znacky su ako?
rastik
Príspevky: 33
Dátum registrácie: 27.12.2008 00:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastik »

alebo vyvozne znacky?
lubo-p
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 26.01.2008 13:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubo-p »

to je viacmenej to iste,to sa dohodneš tam na mieste,lebo ak ti daju značky tak len na dojazd domov ,lebo miestne nedostaneš ked tam nemaš trvaly pobyt. A verim tomu že ked tam dojdeš ze chceš auto tak ti všetko vysvetlia a vybavia lebo budu "HAPPY" že maju zakaznika,A podla toho ako ja poznam poliakov, tvoje obavy o reč či nazvy su zbytočne, a predpokladam že to budeš kupovať niekde v blizkosti hranic a nie vo Warsave.
Ale ani tam by si sa nestratil.
TOYOOOO
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 19.09.2006 08:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TOYOOOO »

no ale este jedna vec oni maju 23 percent dan a mi 19 takze ako to je napr auto stoji 50 000zlotych s dph a ja kolko zaplatim v polsku celu sumu a potom mi nas stat vrati 4 percenta alebo ako v polsku mi tu dan odrataju kupim bez dph alebo jak prosim o radu vdakaa tomuto nechapem akosi
bartose
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.02.2009 13:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bartose »

rastik napísal:zalozil som podobnu temu, lebo tiez chcem doviest auto z polska.mam na vas otazku, kde dostanete v polsku prevozne znacky? da v am ich predajca, alebo sa to vybavuje na policii? ako dlho to trva? ja som totiz uvazoval nad odtahovkou

- prevozové značky dá predajca, stoja 150 zlotych
TOYOOOO
Príspevky: 59
Dátum registrácie: 19.09.2006 08:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa TOYOOOO »

Aha oki takze ked auto stoji 50 000zlotych tak vpolsku zaplatim len 39 000zlotych hej??No a dalej prevozne znacky?? 150 zlotych?? Potom coc??-to kolk ostoji a potom este kolko eur unas doma presne??? Vdakaaaa za inf
mino7777
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 18.09.2008 19:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mino7777 »

a kontrolu originality to nepotrebuje?
slami11
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 09.02.2009 22:39
Zdieľať na Facebook

dovoz Fiat Bravo

Príspevok od používateľa slami11 »

ahojte.
chcem sa este spytat ako je to so zarukou? tu si asi musim uplatnit v Polsku, vsak. Chcem doviest Fiat Bravo, a neviem ci mi tu budu ochotni poskytnut slovensky navod k tomuto autu. Co si o tom myslite?
giorgio7
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.01.2008 20:53
Zdieľať na Facebook

PROSIM O RADU...

Príspevok od používateľa giorgio7 »

Zdravim vsetkych, objednal som si nove auto v Polsku, a predajca odo mna chce urcite potvrdenie, neviem presne ako to uz znie v polstine ale v slovencine ak to prelozim je to potvrdenie o vyvoze vozidla na Slovensko, poradte kto mi taketo potvrdenie poskytne? ake mate vy skusenosti z predajcom... co vsetko od vas vyzadoval... dakujem
bartose
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 06.02.2009 13:30
Zdieľať na Facebook

ešte poistka

Príspevok od používateľa bartose »

Nenašiel som informáciu , ako je to so ZÁKONNOU POISTKOU keď si kúpim nové auto v Poľsku a na Slovensko idem po vlastnej ose (do BA)...
Poistka je už v cene prevozných značiek, alebo dá sa auto predpoistiť na Slovensku ?
Ďakujem za odpovede.
lanken
Príspevky: 1404
Dátum registrácie: 14.08.2006 20:29
Zdieľať na Facebook

Re: PROSIM O RADU...

Príspevok od používateľa lanken »

giorgio7 napísal:Zdravim vsetkych, objednal som si nove auto v Polsku, a predajca odo mna chce urcite potvrdenie, neviem presne ako to uz znie v polstine ale v slovencine ak to prelozim je to potvrdenie o vyvoze vozidla na Slovensko, poradte kto mi taketo potvrdenie poskytne? ake mate vy skusenosti z predajcom... co vsetko od vas vyzadoval... dakujem
napis jake si kupil a za kolko naj vieme kolko si usetril no

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní