Dovoz motocykla z polska

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

looploop
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.09.2009 20:29
Zdieľať na Facebook

Dovoz motocykla z polska

Príspevok od používateľa looploop »

Co vsetko treba od predavajuceho ziadat potrebne pre prihlasenie na SK a je lepsie ist po vlastnej osi alebo doviest to autom ....teda ak vobec je mozne po vlastnej osi z polska ist na moto?
koumi
Príspevky: 359
Dátum registrácie: 23.09.2004 08:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koumi »

Keď na dialniciach vidím čo všetko poliaci vozia na odťahovkách, by som teda žiadnu motorku odtiaľ nechcel, maximálne možno nejakú súčiastku :d :D

A keď to nemáš na skok, by som sa tam ani nechodil pozrieť, zbytočné peniaze za cestu...
rastobmw
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 27.02.2008 12:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rastobmw »

Od motorky potrebuješ techničák odhlášku a faktúru o predaji na tvoju osobu.Inú faktúru neber!!!
A vyhni sa okoliu Radomu :3c90: ale odtiaľ sa zásobuje celé Poľsko takže je možné že to je roztrúsene všade.
Motorky sa zvážaju na plachtových kamiónoch nahádzane na seba potom nastupi parta mechanikov a lakošov a triedia to.
Čo je ako tak celé sa odloží nabok a zbytok sa rozoberá na sučiastky a tie sa použijú na vyskladanie ostatných.Skladá sa to iba na oko pokrivené vidlice tlmiče spučené atď to sa nerieši :)
Videl som to na vlastné oči chcel som tam kupiť vysokozdvižný vozik ale prešla ma chuť :D
aladar-miazga
Príspevky: 66
Dátum registrácie: 29.10.2013 23:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa aladar-miazga »

rastobmw napísal:Od motorky potrebuješ techničák odhlášku a faktúru o predaji na tvoju osobu.Inú faktúru neber!!!
A vyhni sa okoliu Radomu :3c90: ale odtiaľ sa zásobuje celé Poľsko takže je možné že to je roztrúsene všade.
Motorky sa zvážaju na plachtových kamiónoch nahádzane na seba potom nastupi parta mechanikov a lakošov a triedia to.
Čo je ako tak celé sa odloží nabok a zbytok sa rozoberá na sučiastky a tie sa použijú na vyskladanie ostatných.Skladá sa to iba na oko pokrivené vidlice tlmiče spučené atď to sa nerieši :)
Videl som to na vlastné oči chcel som tam kupiť vysokozdvižný vozik ale prešla ma chuť :D
Jasné Poliaci čakajú na Slováka , ktorý sa prevezie na motorke a nevšimne si vidlicu do pravého uhla. A na Slovensku sa predávajú LEN nepadnuté motorky .
AccordD
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 12.07.2007 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa AccordD »

one do PL sa chodi kvoli velkemu vyberu a hlavne CENE, ale treba si uvedomit ze dobra cena sa casto rovna dobry vrak, tak v PL ako aj v SR, cize keby som siel kupovat moto, asi by som nesetril a nebral najlacnejsiu z modeloveho radu. inak som bol v PL x krat pozerat auto a co bolo lacnejsie to bola sračka a co bolo dobre stalo presne tolko isto ako vsade inde v europe.
janciiik112
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13.12.2012 13:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciiik112 »

Nesúhlasím, že všetky veci z Poľska musia byť hneď najhoršie. Ja mám práveže dobré skúsenosti s kúpou niektorých dielov a navyše aj na vrakačoch sú ochotný a ak nemajú konkrétny diel,tak ho vie do týždňa zabezpečiť a nie ako u nás.A čo sa týka motorky, veď predsa pred kúpou ju asi skontroluje a nezoberie prvú čo uvidí.A navyše už som videl ako niektoré bazare skupujú havarované auta, dovezú ich na kamione, tu ich opravia a predávajú ako nehavarované. Veď kto chce, tak ťa oklame a je jedno či tu alebo niekde vonku
hdmiro
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.12.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hdmiro »

na motorke mozes ist aj po vlastnych a od predavajuceho potrebujes iba technicak kupnu zmluvu poistku a spz. odhlasku z polska nepotrebujes. spz odovzdas u nas na policii ale najskor samozrejme STK KO a obvodny urad.
looploop
Príspevky: 153
Dátum registrácie: 26.09.2009 20:29
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa looploop »

viesm mi najst niekde na nete dajky praragraf alebo vyjadrenie policie ze nevyzaduju odhlasku z polskej policie alebo kde by som nieco take nasiel? DIk , Takze staci jeho velky technicky kupnopredajna stk a poistka a mozem sadnut a ist po vlastnej osi ano?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kopec vozidiel v PL je dovezených a neprihlásených, k takému nepotrebuješ z PL úradov nič, len papiere z krajiny kde to kúpil
hdmiro
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 31.12.2008 19:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hdmiro »

paragraf ti neviem na nete najst ja som si takto priniesol z polska motorku ale ak neveris chod na obvodny urad a spytaj sa aky je postup pri dovoze z polska.
Tomisu01
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.07.2008 17:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Tomisu01 »

Viete mi dat link na volaku poľskú stránku kde by som si mohol motorku vybrať? Dik
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 15 neregistrovaných