Dovoz bez DPH potrebné dokumenty

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

danyhell500
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 12.10.2013 22:47
Zdieľať na Facebook

Dovoz bez DPH potrebné dokumenty

Príspevok od používateľa danyhell500 »

Ahojte,
mám vybrané auto v Nemecku, kde je možný export bez dane. U nás som platca DPH a auto chcem použiť/zapísať na firmu. Aké sú prosím Vás potrebné dokumenty pri kúpe na mieste a čo by trebalo ak by tam šiel po auto môj zamestnanec? V bazáre sa platí suma s DPH alebo bez? Neživím sa predajom áut tak by som chcel poradiť...

Vopred ďakujem za info...
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

Zaklad je kontaktovat predajcu a polozit tieto otazky jemu.
Hoci pravidla by mali byt jednotne v celej EU, prax ukazala rozdiely v (ne) benevolentnosti pozadovania takých ci onakych dokladov.

V zasade plati, ze na nakup vozidla na export, oslobodeného od DPH sa zvyknu vyzadovat tieto dokumenty:

1. vypis z obch. registra
2. ID karta (pas) konatela/lov
3. osvedcenie o registracii DPH, resp. jeho angl. mutacia "Certificate of status of taxable person"
4. splnomocnenie od konatela/lov (v pripade zastupovania 3. osobou)
5. podpisovy vzor konatela/lov (v pripade zastupovania 3. osobou)
6. stempel spolocnosti (ak ho pouziva)

Dalej zavisi aj na sposobe prepravy:

pokial ide tragač po vlastnej osi, tak sa s najvacsou pravdepodobnostou bude u predajcu vyplnat tzv. exportna deklaracia, kde sa uvedie co, komu a kam (do akej krajiny) sa vyvaza.
V pripade prepravy na kamione/voziku/odtahovke bude treba splnomocnenie pre prepravcu (resp. doklad na akom sa dohodnete s predavajucim). V takomto pripade bude treba po dodani vehykla potvrdit tzv. CMR (doda prepravca) a jeho kopiu zaslat predajcovi.

Treba sa tiez pripravit (najmä v SRN) na to, ze od neznameho subjektu mozu (ale aj nemusia) pozadovat zaplatenie netto sumy plus celu vysku DPH do depozitu. Tuto sumu DPH nasledne vratia bud po zaslani kopie SK technicaku (v pripade jazdy po vlastnej osi), alebo po zaslani kompletne vyplneného CMR spomínaného vyssie. Namiesto financneho depozitu sa v niektorých krajinach zvyknu za depozit povazovat doklady od vozidla. Tie sa nasledne posielaju postou (t.j. ich kupujuci neobdrzi spolu s vozidlom) po splneni rovnakých podmienok ako pri depozite financnom.

Stastnu ruku pri vybere kár-u zelam.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
vaclavjozef
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 17.02.2008 19:02
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vaclavjozef »

Op, oranzovu kartu ic dph, vie si ta overit v obchodnom registry, ale zavisi na predajcovy, malokedy robia problemy
cobra11
Príspevky: 23
Dátum registrácie: 02.01.2009 19:58
Zdieľať na Facebook

DPH

Príspevok od používateľa cobra11 »

Cau inak je už veľký problém kúpiť auto bez dph všade chcú aby si platil celú sumu a potom ty dph vrátia ale už sa stalo že robili problémy alebo to poslali na iný účet a potom staraj sa všetko som zažil na vlastnej koži.Inak naj prv pošli doklady aby si ich overili v Nemecku a až potom tam chod.Veľa zdaru.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných