Dovoz auta z ČR (presný postup)

Všetky otázky a problémy týkajúce sa dovozu vozidiel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

majodrozda
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 14.11.2009 15:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa majodrozda »

V apríli 2013 som kupoval Ford Focus v Česku.

Postup polopate:
- Jednalo sa o 5 miestne vozidlo kategórie N1. Kupoval som ojazdenku od predajcu Ford. Ten mi za 4000kč vybavil prepis na M1 v Česku, lebo na slovensku to je takmer nemožné (potvrdené slovenským homologizačným technikom Fordu).
- Po kúpe mi predajca vybavil prevozné značky a dočasné poistenie na cca.2 mesiace.
- Kúpil som si diaľničné známky a prišiel domov.
- Na druhý deň som mal dojednanú kontrolu originality + STK + EK. Robili protokoly na VIN. V Česku mali urobene STK+EK ale chcel som slovenske pre istotu. Cena dokopy KO+STK+EK je zvyčajne nižšia.
- S originalitou som šiel na Obvodný úrad pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie. Zaplatil som recyklačný fond a poplatok za žiadosť. Z techničáku pôvodného vypíšete všetko do žiadosti. Starý techničák a kópie rôznych dokumentov si zoberú.
- Vybavil som slovenskú poistku. Mal som síce českú ale policajti na inšpektoráte neuznajú. Poistka sa urobí na VIN a EČ a číslo techničáku stačí dohlásiť telefonicky. Dočasne vydajú bielu kartu. Originál biela a zelená karta dôjde potom poštou. Ja som musel urgovať a znova nahlásiť EČ.
- Počkal som cca 10 dní na rozhodnutie OUD a s rozhodnutím som šiel prihlásiť auto na dopravný inšpektorát. Tam mi dali značky,veľký techničák. Malý mi došiel onedlho kuriérom.
- Značky som založil a šiel na STK - administratívna kontrola. Tam mi vydali kartičky STK a EK už s konkrétnym EČ.
- koniec

Len dodám, že toto som nikdy predtým nerobil, ani mi to nikto nevybavoval.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Stokrát popísaný návod, neviem prečo tu ešte svieti. Keby si aspoň podrobnejšie popísal vybavovanie v ČR, ale to za teba urobil predajca takže miliónplicitná téma...
waine
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 10.01.2008 13:04
Zdieľať na Facebook

Dovoz z čr

Príspevok od používateľa waine »

Mňa tiež zaujima dovoz, postup prihlasenia je jasny, ale ide o to ,že ak kupim auto od sukromnej osoby nie platca dph, ani voz nebolo kupene na podnikanie,predavajuci ma pevnu sumu bez možnosti odpočtu dph,ja ju na slovensku musim či nemusim platiť? Kupujem ho ako sukromna osoba,nepodnikatel.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Tiež stokrát zodpovedané. Keď už teda na to nie si schopný prísť sám...
VAN3R
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.08.2011 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VAN3R »

Nazdar......chcel by som vedieť či tú poistku na vin ku prevozným značkám treba spraviť ešte na Slovensku pred odchodom do čiech? alebo tú poistku dostanem spolu s prevoznými značkami? ako to je? V pondelok idem pre auto do čiech.....Ako dlho trvá vybavenie prevozných značiek a koľko to stojí?poradte......
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Je to tu určite aspon 10x preberané.
Kúpiš auto, napíšeš zmluvu. Na poistovni uzatvoríš povinné ručení (PZP) a odtial ideš na magistrát (dopravný inšpektorát), kde vykonajú odhlášku na export a vydajú ti nový TP na tvoje meno.

PZP uzatvorené u nás ti je k ničomu, CZ TP ti nikto nevydá bez uzatvoreného povinného ručení.

Poplatok za EČ je štandardný, vyška povinného ručení je závislá od tvojho veku, objemu/výkonu vozidla a samotnej poistovne.

Zasa z toho nemaj depresie, platíš len za jeden mesiac, nikto od teba nebude pýtať 5000Kč
VAN3R
Príspevky: 20
Dátum registrácie: 07.08.2011 10:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VAN3R »

Pri dovoze auta treba ešte spraviť identifikáciu VIN čísla na STK v Česku? Na počkanie vydajú prevozné značky? Ešte toto som sa chcel opýtať...diki :-/
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

VIN si overuješ ty sám, či už to dáš preveriť nejakému autorizovanému stredisku, alebo to skontroluješ sám je na tebe.

Ak máš uzatvorené u nich povinné ručení (PZP) u policajtov sa urobí prepis tak ako by si prepisoval vozidlu tu v rámci okresu, dlhšie budeš možno čakať v rade ako bude trvať samotný prepis, ked už sa dostaneš do okienka tak to bude na 5-10min, tabulky rovno do ruky a ideš domov

PS: ale aby som ťa úplne nezavádzal, tak od nového roka tam majú nejaké zmeny, ale čoho sa presne týkajú netuším
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

Zdravim, znamy si doniesol z CR stare auto na prevoznych znackach (ceske plechove tabulky s cervenym pasikom napravo).

Tvrdi mi, ze PZP (poistka) je sucastou znaciek, ale ziadny doklad (napr. zelenu kartu) k tomu nema.

Co som vyguglil, tak by ju mal mat.

Musi mat aj papierovu zelenu kartu alebo ma pravdu on?

Jeho argument je, ze ho v CR zastavili aj policajti, skontrolovali a pustili ho dalej, ze vsetko OK.
mravecm1
Príspevky: 126
Dátum registrácie: 05.12.2008 10:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mravecm1 »

denial: Ja som nedavno doviezol auto z nemecka na nemeckych prevoznych znackach s cervenym pasikom. Ich sucastou je automaticky aj poistenie, bez neho by tie znacky vobec nevydali. Neviem ako je to v CR, ale da sa predpokladat, ze v CR to asi funguje rovnako. Povedal by som, ze ma asi pravdu on. Ale mozno este odpovie niekto, kto ma s tym skusenosti v CR.
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Bez poistenia sa exportné značky + TP nedajú v CZ vystaviť.
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

okej a keby nastala poistna udalost, tak druhemu sa cim preukaze - aky mu da kontakt na "svoju poistovnu", cislo zmluvy a podobne, ked nic nema (okrem znaciek a technicaku)?

pretoze na autobilde pisu:
Väčšina našincov zvykne voliť prevoznú značku so žltým pásom, nakoľko je podstatne lacnejšia než „červená“ vývozná, i keď v oboch prípadoch majiteľ dostáva tzv. zelenú kartu.

zeby zelena karta bola, len mu ju predosly majitel (co vybavoval aj tie znacky) nedal?
ivko1
Príspevky: 14966
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Kolko to auto je na SK? Lebo väčšinou sa to uzatvára na jeden mesiac (to je myslím minimálna doba poistenia) a presne aj na takú dobu vystavia platnosť TP, po uplynuí platnosti s tým na cestu viac nemôžeš, iba voziť na prepravníku bárs by si mal v ruke zelenú kartu.

Ber to jednoducho tak že tá poistka musela byť. Je to to isté ako ked ideš prihlásiť auto na SK, bez uzatvorenej PZP nič neprepíšeš.
Takže ak to niekto v CZ predával niekomu na SK, tak ten niekto najskôr musel mať uzatvorené PZP (povinné ručení)
denial
Príspevky: 80
Dátum registrácie: 29.06.2011 18:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa denial »

je to na mesiac ako pises a auto tu ma asi tyzden.

ale keby do mna niekto nabura s takym autom a miesto dokladov mi bude tvrdit dokola, ze poistku ma, ale nevie o nej nic blizsie, tak asi by som 2x stastny nebol.
ved by som ani nevedel na ktoru poistovnu sa mam obratit

Návrat na "Dovoz vozidiel"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: truck123 a 46 neregistrovaných