Dopravná výchova

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

oco, keď chceš redukovať počet áut na ceste, nikto ti nebráni, aby si už od zajtra do auta nesadol.
Potom mi povedz, keď pôjdeš na veľký nákup, so ženou na kultúrne alebo športové vyžitie, s dieťaťom (vnúčaťom) k lekárovi, na dovolenku, so zverom k veterinárovi, pre veci na stavbu (napríklad) - prídem sa pozrieť, ako ti to ide na bicykli, v MHD, alebo na koni.
Hlavne by som veľmi rád vedel, ako by si bol bez auta od novembra do marca.

To, že niekto nevie jazdiť, alebo jazdí ako dement, nie je vina výrobcov áut. Rovnako ako výrobcovia zbraní nemôžu za vraždy a výrobcovia lyží za zlomené nohy.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

Veď ja nesadám - vozím sa prepravkou. a velký nákup robím cez net a čiastočne aj v našej Jednote.
Druhá vec - príkladom môžu ísť tí čo chcú niečo zmeniť, ja nechcem meniť nič ja navrhujem ukončiť to. V tom je ten rozdiel :40bd:
Stále dokola vám tu to opakujem a nikto ma nepočúva deti moje sprosté - ja som ten zlý príklad, ten dobrý može byť trebárs NagyVodražka - náš vizionar a optimista. :300f:
To, že niekto nevie jazdiť, alebo jazdí ako dement, nie je vina výrobcov áut. Rovnako ako výrobcovia zbraní nemôžu za vraždy a výrobcovia lyží za zlomené nohy.
Toto je samozrejme úplna pravda, vinní sú politici - lebo zle nastavili dopravný systém spoločnosti (v preklade - kradnú a serú na ludí).
Naposledy upravil/-a oco13 v 23.01.2023 00:14, upravené celkom 1 krát.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
vykopanafosilia
Príspevky: 372
Dátum registrácie: 15.09.2022 16:18
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa vykopanafosilia »

Problém nie je neexistujúca dopravná výchova, ale existujúce autoškoly. Dnes je laťka postavená tak, že autoškolu urobí každý retard, ktorý sa dokáže podpísať. Viezol som sa s dvomi mládežníkmi, ktorí pred pár mesiacmi urobili vodičáky. Každý v inej autoškole.
- dievčina jazdila katastrofálne a keď som sa jej spýtal, ako vôbec urobila vodičák povedala mi, že na druhý krát. Pýtam sa, prečo? Odpoveď - budem citovať - "Bola to vina autoškoly, lebo na skúške sme mali zaparkovať na inom parkovisku, než na ktorom sme sa to učili". A takýto "absolvent" dostal vodičák!! Aj keď až na druhý pokus.
- chalanisko jazdil síce dobre, ale rýchlosti tam strieľal, ako keby súťažil v šprinte na 400m. Niekedy aj cez zuby. Hovorím mu neraď tak rýchlo, odpíšeš prevodovku. A on že "tak nás to učili v autoškole". Hovorím mu, že takto určite nie, to je blbosť, dokonca som poznal majiteľa tej autoškoly. A on mi hovorí, že práve ten ho mal na jazde a povedal mu, že "radiť treba čo najrýchlejšie". Kto robí inštruktorov, že vykladajú žiakom takéto hovadiny?

No tak keď na takejto úrovni je výcvik, potom sa nemôžme čudovať, že absolventi nielen že nemajú páru o predpisoch, ale dokonca ani nevedia jazdiť. Stačí, aby napríklad pred križovatkou boli dva pruhy a za križovatkou tri (z Trnavskej doľava na Bajkalskú) a máš chaos - lebo nikto nevie, ako sa tam radiť a kto má vlastne prednosť pri vyberaní si pruhu. O tom, ako retardi flekujú, lezú pomaly na stromy a na chodníky, lebo ide sanitka v prázdnom protismere, to sa radšej ani nebavme... Alebo ako policajt púšťa autá na červenú aby vyprázdnil cestu pre nejakých darmožráčov a po pár autách idiot zastaví a ukazuje fízlovi, že nemôže ísť, lebo na semafore je červená.

Problém je, že z vodičáku sa stalo nejaké automatické právo každého, kto má vek a nemá súdom zníženú príčetnosť. Autoškoly nechajú prejsť každého, lebo nechcú mať povesť, že polovica vyletí - ide predsa len o peniaze.
Druhá vec je, že mi stále nie je jasné, ako môže mať vodičák niekto, koho už chytili za volantom ožratého alebo nafetovaného.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

Problém je, že z vodičáku sa stalo nejaké automatické právo každého, kto má vek a nemá súdom zníženú príčetnosť
:300f:
Tu je pes zakopaný.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
tuninka
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 25.01.2009 20:17
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa tuninka »

Moje dvojičky si teraz spravili vodičák, majú 17,5 roku. Teraz s nimi jazdím ako doprovod, lebo do 18 ešte našťastie nemôžu samé. Skúšky spravili na prvý krát, bez problémov aj teóriu a aj jazdu. Stále rozprávali, ako ich inštruktor chválil, že ako im to ide, a že sú jedni z najlepších v tej autoškole. Od malička sme jazdili na bicykloch a základné dopravné značky poznajú už najmenej 10 rokov, ako aj základné dopravné predpisy.... ale verte že keď s nimi sedím v aute, tak mi nie je všetko jedno a ak by som bol ja inštruktor, tak by som ich asi veľmi nechválil, radiť nevedia vôbec, auto trpí, rozbiehať sa nevedia vôbec, do kopca to už ani radšej nepíšem, nevedia predvídať, vraj v autoškole nikdy neradili päťku, trvalo mi pol hodinu kým som ich donútil aby dokázali dupnúť na brzdu, aby vedeli, že to auto dokáže aj prudko zabrzdiť a zastať na pár metroch, lebo v autoškole mali brzdiť len plynule a pomaličky, alebo som sa snažil ich donútiť stlačit plyn na podlahu, aby vedeli, že 75kW auto na päťke keď ide 70km/h (mimo mesta), tak že nevystrelí ako raketa, ale len pozvoľna zrýchli. A ak by som bol ja policajt na skúške, tak by určite neprešli....

Mám aj susedu, odhadom 55 rokov a aby ušetrila za autobus v meste, tak si kúpila bicykel, a aby jej na ňom bolo veselšie tak si púšťa šlágre z mobilu do slúchadiel, asi aby nič nepočula. Vždy keď ju stretnem, tak nadáva, ako sa jej chodci na chodníku motajú do cesty, ak neni chodník, tak ide v zásade v protismere, zo značiek pozná len prechod pre chodcov a nadáva, jak sú všetci sprostí a nebezpečne jazdia a vraj si to všimla až odkedy jazdí na bicykli.
Naposledy upravil/-a tuninka v 23.01.2023 10:27, upravené celkom 1 krát.
Qcko
Príspevky: 77
Dátum registrácie: 05.12.2009 12:51
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa Qcko »

Ad1: Vodičák na bicykel. Resp. každé vozidlo (aj kolobežky a pod).
Ad2: Autoškoly sú na smiech, kto má prachy na vodičák, ten ho dostane
Ad3: Chodci sa chovajú ako prasce často, žiadna úvaha o tom, že auto váži 1,5t a tak pred ním treba mať rešpekt, aj keď som "v práve".
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Qcko pravda a kedysi v BA aj podaktorí mali vodičaky na bicykle a bolo by to potrebné aj dnes nakoľko idú ako ovce . O peších a priskvarenych ani nehovorím . Ja som osobne za to aby každá obec a mesto mali jedného inštruktora policajta ktorý by im všetko ozrejmil do tých sprostých gebul
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa pogo-roll »

jednoducho ked ides na bicyklu na cestu by si mal tiez mat absolvovane niejake skusky ved ako moze chodit niekto po ceste ked nepozna znacky kde je hlavna z kade dava prednost apod ? ... ...minule mi takto tiez vbehol cyklista do hlavnej cesty(nebolo to prvy krat hlavne na cestach kde hlavna nejde rovno) ... akosi som to tusil ale predsa som trochu zaskripal brzdami a zatrubil blbec skoro zletel z bicykla cista zlomyselnost skoro ako oco13 :40bd: :40bd: a deti by po ceste chodit nemali vobec... teda ano nejaka dopravna vychova by mala byt a tiez pokutovanie a mozno aj zmena zakona v prospech vodicov -proste cesta je pre auta chodnik pre chodcov :4012:
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa pogo-roll »

pretože si myslia že im patrí svet
A majú pravdu - boh stvoril Adama a Evu , nie Audi, Mercedes a Bmv. :40bd: :40bd:
Čo myslíte vy akým spôsobom trestať takéto indivíduá ??
Čím skôr presadiť celoeuropsky zníženie MPR na 30/50/80 :3dcline:
[/quote]

ale nestvoril ani cesty dialnice a krizovatky ... tak nech Adam s Evou pekne behaju po luke a netrepu sa na cestu :40bd: :40bd:
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa oco13 »

ale nestvoril ani cesty dialnice a krizovatky ... tak nech Adam s Evou pekne behaju po luke a netrepu sa na cestu :40bd: :40bd:
olo to myslené na prechádzanie cez cestu - ak je jediný chodec v okruhu 5m tak autá majú stáť a basta :300f:
Dnes ksichtokniha - nafúkal šofér sanitky, v NZ nehoda afdinky - 2.30 promile, včera večer baba pri nehode na D1 0.7 promile , a zase dnes 800 eurové úlovky na D1 za cca 200km/h. To je obraz slovenských ciest.
Netreba nám EURO 7 ale dostať debilov spoza volantu. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
pogo-roll
Príspevky: 310
Dátum registrácie: 02.08.2009 11:21
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa pogo-roll »

preco sak nech postoji chodec ked je jediny preco by malo 5aut zastavit koli chodcovi ? kym sa on prešuchce cez cestu tak tie auta mohli byť už davno preč ... :4090: ano suhlasim debilov dostat z ciest ... jednoznacne nafukas -koncis navzdy... prekrocis vyrazne rychlost to iste ziadnych 800eciek ale minimalne na par rokov vodicack ... sa mi zda ze to tak aj dakedy bolo az kym nas "najlepsi minister vnutra" a jeho partaci to nezmenili ... mozno preto aby sa bastranak a jemu podobny mohli poriadne prehnat veyrona a neprisli o vodicak :40bd:
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Oco vieš len to je problém že si veľa chodcov myslí že aj 30 tonový kolos zastane na 50 CM , alebo autobus zastane na 30cm a ešte dávaj pozor na pasažierov aby sa im nič nestalo za to že nejaký chuj ti vybehne na prechod v poslednej chvíli pretože si myslí že je v práve čo ale pravda nieje , pretože mu chýba vedomosť zákona a dopravnou výchovou by sa to dozvedel . Pozri v 2019 Tom som robil vodičák D +DE , v KN , nejaká krava my vybehla cez skúšky tesne pred busom Na prechod ,zabrzdil som aj očami , policajt mi pokojne povedal otvorte dvere , vybehol von za dojnicou , vyčistil jej žalúdok , mala nejaké narážky tak krásne schytala 50 eur pokutu , nastúpil naspäť do busu a jazda prebehla pokojne a v pohode ... A takých dojníc a volov je neskutočne veľa na našich cestách žiaľ väčšinou 18 rokov a vyššie . U nás jazdí veľa elektroskutrov na nich opálený domorodci , veľakrát aj dvaja ale nepodlieha žiaľ vodičáku tak na Tom môže jazdiť aj pes ... Ktorý neovláda značky a myslí si že je king na ceste a jeho smer je vždy nadradený aj keď ide vedľajšej alebo nezastane na stopke
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

:40bd: :40bd:
Kto z nás spadol učený z neba??
Nikto.
Lietali sme v mladosti ako blázni??
Lietali.
Robíme aj ako starí capi hlúposti?
Robíme.

Čo tak, ži a nechaj žiť??

P. S. Na 5.stupni 70 km/h, no ja neviem, neviem...
Naposledy upravil/-a lubos zimovcak v 23.01.2023 17:43, upravené celkom 1 krát.
lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Tak to je jasné, že je to nad Tvoje chápanie... ::: :::
easyridersvk
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 15.07.2011 15:52
Zdieľať na Facebook

Re: Dopravná výchova

Príspevok od používateľa easyridersvk »

Qcko napísal: 23.01.2023 10:11 Ad1: Vodičák na bicykel.......
este prve 2 rocniky ZS som zazil socik...bola na skole sutaz v dopravnej vychove ci ako sa to volalo ....ako 6rocny prckovia sme to vyhrali a dopravaci nam rozdali vodicaky na bicykel lol...skoda ze som si to neodlozil :40bd:

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných