Dopravna nehoda

Diskusia ohľadne vozidiel značky Opel

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Dopravna nehoda

Príspevok od používateľa marek.x »

Ahojte,manzelka mala dopravnu nehodu a chcem vas poprosit o radu,ako nalozit so vzniknutou situaciou. Takze,do manzelky v obci narazila zo zadu jedna pani,nedobrzdila. Manzelku odviezla zachranka s poranenym krkom a nevolnostou,ktora si nevyziadala PN. Chvalabohu,je v poriadku. Pri nehode boli poziarnici a zdokumentovala to aj policia. Zajtra pride auto obhliadnut z Al...cu.Jedna sa o peugeot 206+ r.v.2009,1,4 benzin,+-156tis.km. Poskodeny zadny naraznik so senzormi,zadne dvere,zadny diel vyfuku,stred.diel vyfuku a vystuha s win zatlacena do kufra asi 10cm. Havarijinu poistku nemame. Co by bolo pre nas najvyhodnejsie? Dakujem
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Zdravim.Ked nemate havarijnu poistku,tak plati vynnik.To znbamena,ze ak vynnikom bol/a/ majitel/ka/ druheho vozidla,tak z ich poistky sa vyplaca vasa skodova udalost.Lenze pozor!!!!Ak vase auto je poskodene velmi,moze sa stat ze poistovna vyhlasuje ako totalnu skodu.Totalka je zavysla od positovni ale zhruba je to 70-80percento z trhovej ceny auta.Napriklad,ak vase auto ma trhovu hodnotu cca 5000€,a skoda je 2000€,vyplati tu sumu.Ak je skoda viac ako napriklad 4000€ to uz moze brat za totalku,a vyplati vam len urcitu ciastku,teda cca 1000-2000€.Zbytok si mozete vypytat od vynnika,alebo vysudit.Keby som videl to auto,tak by som radil ako dalej este pred prichodom likvidatora.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri staršej 206ke a 5kovom golfe poisťovne vyhlásili zavinenie 50/50 vyplatili obidve autá a výsledok vyšetrovania polície je aj po roku v nedohladne. Tiež obe baby v nemocnici, bez následokov. :40bd: Mechanik čo to videl mi ponúkol opravu, ale pri pohlade na sumu z poisťovne som sa zasmial a zamával autíčku na odťahovke na šrotovisko.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Ja by som to vedel opravit aj sam,okrem lakyrnickych prac,len tu vystuhu by som musel natiahnut a spevnit navarenim nejakeho spevnenia,aby to aj do buducna bolo aspon trochu bezpecne,aj ked u peugeota 206 je to vseliake s tou bezpecnostou.. Vymienat tu zadnu vystuhu nechmem,lebo je tam win a vymena toho dielu by bola komplikovana.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Počkaj na obhliadku a potom sa rozhoduj. Títo obhliadkári vedia aj dosť poradiť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bosston »

avelmak napísal:Zdravim.Ked nemate havarijnu poistku,tak plati vynnik.To znbamena,ze ak vynnikom bol/a/ majitel/ka/ druheho vozidla,tak z ich poistky sa vyplaca vasa skodova udalost.Lenze pozor!!!!Ak vase auto je poskodene velmi,moze sa stat ze poistovna vyhlasuje ako totalnu skodu.Totalka je zavysla od positovni ale zhruba je to 70-80percento z trhovej ceny auta.Napriklad,ak vase auto ma trhovu hodnotu cca 5000€,a skoda je 2000€,vyplati tu sumu.Ak je skoda viac ako napriklad 4000€ to uz moze brat za totalku,a vyplati vam len urcitu ciastku,teda cca 1000-2000€.Zbytok si mozete vypytat od vynnika,alebo vysudit.Keby som videl to auto,tak by som radil ako dalej este pred prichodom likvidatora.
Takze 70-80 percent z 5000 je 1000-2000e?Ak oprava prevysuje trhovu hodnotu auta beru to ako totalku a tiez ju vyplacaju ako hovoris 70-80 percent sumy za kolko sa predavaju tie auta.Poistovna ti normalne tu sumu zaplati nieze 1000-2000e halabala...
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

bosston--vies co pises?Ak nie,tak nekomentuj.Servisujeme pravidelne pre poistovne---blablabla.-
70 percent z 5000 je 3500€.Ak prevysuje tu hodnotu,tak beru ako totalku a vyplacaju len cca polovicu .Jasne?Blablabla
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Avelmak,ja som na fóre AB EÚ už rezignoval, tuná je jeden z príkladov, keď kura chce byť dôležitejšie ako sliepka. Sorry,dáš relevantné informácie z častých skúseností, a zostaneš za k.8.k.8ta. Ja už som sa zapovedal, každý nech rieši sr.ač.ky vo vlastnej réžii. Moje knowhow je drahé a ja za všetko platím,tak prečo niekomu zadarmenko a ešte To budú xch.rapú.ni nadávať.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

trucker-ved suhlasim s tebou,ale vidis je niekto mudrejsi ako ten co robi s autami a poistovnami den co den.A este pise blablabla---ako sopliak.Kludne by som mohol sem dat aj fotky z poistovni,zaznamy,protokoly,ale su tam aj ECV a mena majitelov,teda radsej nie.Nechapem odkial beru taku sprostost,ze ak je totalka tak vyplatia komplet vsetko.Do riti ak mam auto za 10000€ a chcel by som ho predat,a neviem,lebo nenajdem ziadneho kupcu,tak rozbijem naschval a mam vyplatene a este mi aj ostane auto?Na SK je 5000000 doktorov,5000000 automechanikov,5000000 mudrosov.A ten kto ma pokazene auto,mi ani nepisal ze co ma ako robit?Chapes?Ludia su fakt chori!!!
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Avelmak, ono bude asi rozdiel pri veku auta. Po čom idú benzínové P206 z roku 1998? Od 300 do 600 eur. A poisťovňa mi na účet poslala 770, navyše za trojdverák. Bez toho aby čakali na vyjadrenie policajtov.
Teraz som šrotoval opla v rovnakom veku. Tri dni pred koncom STK mi na kruháči nedalo prednosť velké suv. Vtedy som celkom vážne hrešil na reflexy, pretože ak by som to do neho pustil, tak dostanem aspoň niečo, takto som o tri dni platil ešte aj odťahovku na šrotovisko.
Samozrejme nerobím s poisťovňami každý deň, len som sem dal svoju skúsenosť.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
bosston
Príspevky: 56
Dátum registrácie: 15.10.2019 18:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bosston »

Presne tak oco a to bude aj tento pripad,toto nieje auto za 10-20 dokonca ani za 5tisic,takze celkom urcite to bude totalka a bude vyplatenych 80 pecrent ceny auta,ale ved to autor temy da vediet.Avelmak prepac ze som sa dotkol tvojich citov a odkial to beriem...no predsa vlastna skusenost
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

Takze z poistovne mi prisiel rozpis opravy +- 2500e,takze totalka a zostatkova hodnota 730e. Este neviem kolko poslu.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

marek---co som ti pisal???Podla mna dostanes max 500.Spytal si ma co mas robit?Nie.isiel si po svojej hlave.Pisal som ti ze mas ma kontaktovat este pred prvou obhliadkou,aby si nedopadol ,ze budes mat totalku.Ale no co uz.Vlastna skusenost s roznymi poistovnami uz xy rokov.Bola by aj druha moznost,ze by si chcel dat vyplatit s rozpoctom,vtedy by si mohol mat opat lepsie,ale kontaktoval si ma?Nie.
marek.x
Príspevky: 76
Dátum registrácie: 24.04.2010 21:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek.x »

"Keby som videl to auto,tak by som radil ako dalej este pred prichodom likvidatora"
Nepisal si,ze Ta mam kontaktovat. Urobil by som to. Ale matematika nepusti,ked auto ma hodnotu +- 2700 az 3000€ a skodu nacenil na 2500€,co som to mal opravit pred prichodom likvidatora, aby to nebolo take dotucene. Zadny nosnik som natiahol a vyvaril,kupil som zad.dvere a naranik,nastriekal som to. Rovno som striekol aj podvozok bodyckom,novy vyfuk,este nalepim nove folie a hotovo. Vyslo ma to 450e. Kolko poslu,tolko poslu,hlavne ze je manzelka v poriadku.
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa avelmak »

Neidem tu vysvetlit ze ako sa da predist totalku,lebo zase tu budu mudrosi ze sa to neda.Ked ma auto hodnotu podla teba 2000,tak by si mohol mat vo vrecku od poistovne cca 1500€.Ale teraz uz nic neriesis.

Návrat na "Opel fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 7 neregistrovaných