Dopravné nehody

Ako poskytnúť prvú pomoc,ako postupovať pri autonehode, pomoc v zahraničí, hasiace prístroje, hasiči, záchranári, sanitiaci, skutočné príbehy...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..bolo to sluzobne Viano,auto malo len 2 mewiace,takze este v zabehu....sofer tiez sluzobny...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

sluzobny kretenik ?

neskonceny zabeh ale nevadi, z firemneho krv netecie (namiesto 3000rpm na tom nemohol ist 2200rpm, to by mu asi bok vyvalilo frajerovi jednemu), nezname jazdne vlastnosti, nezohrany s autom lebo este v krizovej situacii nebol, milionove auto v ruke... a rychlost k tomu na zimnych !!

Paradna kombinacia, by som povedal v mnohych pripadoch smrtelna. Ale to zrovna tebe nemusim prednasat, ze nie ?

A co dohroma robil ty aj s ostatnymi vnutri, preco ste toho blbca nebrzdili ? Ci praveze on isiel 170 v chumelici a vy ste ho dostali dole len na 140 ?

zodpovednost za X zivotov nevinnych ludi ho netrapila zjavne tiez.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

..vsetci chrapali spankom spravodlivych...,len ja v aute nezaspim a raz za cas sa ukazala svetelna tabula ...Kluzka Vozovka..,ale sofer nemal tlmocnika...Moja jedina reacia bola..Ste vsetci v poriadku...?Stiahni rychlo auto do odstavneho pruhu.pokial nechces masaker...Nic iáne som nemohol urobit...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Hlavne, že ste živí a zdraví. Treba dúfať, že pán vodič sa ponaučil zo svojej sprostosti a odteraz si bude dávať setsakramenský pozor a bude vzorom pre ostatných vodičov.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Rudo. Ty starý k0k0t. Nič iné ste si ani nezaslúžili
fujavica,mrzlo,lad a asi v 140-tke sme dostaliu smyk
Aspoň, že si ešte vypijeme.

Pre toto si ja radšej šoférujem sám, lebo tomuto ...... by som už počas jazdy cápal po plešine.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Oleg..,ty stare vemeno!!!Priznavam sa jednemu...,mal som tusiaka,ze sa niekde vydrbeme.Sofer mal za sebou vyse 3 tisic km a od ceskych hranic bola poladovica na celom useku.Aj som ho oslovoval,ale z tych sluchviek v jeho usoch isiel taky rockovy randal,ze som to pocul az do zadu...Zrejme sa bal,ze zaspi...
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

kua to by som nemohol mat, sluchadla s hudbou v usiach za volantom :-( neznesiem sluchadla ani mimo auta...
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

3000km je dlhá cesta pre jedného vodiča, snáď aspoň zo 10 krát ste zastavili na odpočinok...
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

nemam najmensi strach ze zastavili aspon 10krat.

Nemam najmensiu pochybu ze henten megakreten to spravi zas. Nikdy v zivote by som ja osobne nesiel 140 v akejkolvek chumelici. Na akomkolvek snehu. Na akomkolvek zladovatelom povrchu.

NIETO ESTE ZA VSETKYCH TROCH OKOLNOSTI DOHROMADY. Ze soferik nerozumel ceskemu "kluzka vozovka, spomal wole" ?? Ale ne, fakt treba rozumiet ?

Chujavica za oknami a slaba viditelnost potrebuje nejaky preklad ?! Hlavne ze mal zimne pneumatiky, na tych uz moze rubat dvesto aj ked chumeli. Svine hnusne co zabijaju inych ludi. Vypatlany dobytok.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

este male pozastavenie : 3000km ?!?!? Akoze co, v kuse? Nemozne. Akoze bez vyspania ? Nemozne.

Akoze keby isiel ten chlap priemerne 140km/h co sa neda ako vidis, tak by soferoval v jednom jedinom kuse 3000/140 = 21 hodin. Bez jedineho vyšťania, bez jedinej zachadzky do mesta, bez jedineho zastavenia a nastupenia ludi.

Takze ten clovek soferoval v jednom kuse 28 az 32 hodin minimum. Gratulujem ze si nazive, tvoju robotu by som nechcel ani za desatnasobny plat.
rudolfo63
Príspevky: 9941
Dátum registrácie: 23.08.2009 18:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa rudolfo63 »

Lubos...,budem reagovat asi tymto sposobom.
Niekedy je to viac,ako 3 tisic km.Jazdia 2-ja soferi,ale otazkou je,ci sa aspon jeden z nich vyspi podcas jazdy,ked nevystrie ani nohy,v aute sa cez den v kuse trkoce a skrceny v sedadle nie je bohvie akou vyhodou.Prestavy sa robia kazdych 400-500 km,alebo podla potreby,ked na niekoho pride sracka.Polhodinove...Ked sme burali v Grazi,kde sme sa vpakovali do boku autobusu,sofer bez okolkov priznal ze zaspal...sedel som uplne vzadu,bol som priputany.3-ja pasazieri bohuzial nie a odniesli to.Dvaja dolamany a jeden bol v ohrozeni zivota.Predtym totiz 24-hodin nespal.Je tazke posudit ked sofer vsada do auta v akom je stave,ci sa predtym neprebral z kocoviny,ci predtym 12 hodin nemakal na stavbe domu,ci celu noc netrtkal s frajerkou.Spoliehas sa na jeho solidnost,spoliehas na to,ze ta bezpecne dovezie na miesto urcenia.Bohuzial,posledne tragicke pripady len ukazuju,aka tenka nitka je medzi sofermi z povolania a cestujucimi,ktori spoliehaju na ich pracu.A najhorsie je pocit,ze musis posytovat pomoc vlastnym ludom....
Dep
Príspevky: 1207
Dátum registrácie: 15.06.2009 15:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Dep »

sice to nepatri medzi dopravne nehody, ale toto vystihuje realitu na SVK - panko si ide 150kmh v obci a hlada chybu vsade, len nie v sebe...

http://michalovce.korzar.sme.sk/c/66778 ... sadli.html
Subaru Outback Business NAVI 2.5i 129kw (2017)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Pred 10 rokmi mal podľa vlastných slov vážnu dopravnú nehodu a pred 1 rokom arogantným a veľmi nebezpečným spôsobom jazdil v obci 149km/h ??!!

To nie je 2x, ako v diskusií zaznelo, ale 3x prekročená rýchlosť.

Skôr sa čudujem, že si polícia v jeho prípade robí svoju prácu sledujúc ho a pokutujúc ho. Raz o ňom budeme čítať v novom čase, v sekcií krimi, ako jeho auto dostalo nový facelift o stĺp, alebo strom. V tom horšom prípade, ako zobral na druhý svet niekoho nevinného.

Keby to bolo na mne, za volant by už nikdy v živote nesadol.


6 mesiacov bez vodičáku je naplutie do tváre všetkým, ktorých doteraz na cestách ohrozil.
ivko1
Príspevky: 14963
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Tak tam bolo toho asi viac ako len jedno prekročenie rýchlosti o 100km/h...
Áno má správny pocit že po nom idú, ale sú za tým dôvody ktoré zabudol spomenúť :4090:
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Na R1 pri Novej Bani sa zrazilo 13 áut
http://krimi.noviny.sk/nehody/31-01-201 ... ehoda.html

Návrat na "Prvá pomoc => Volajte 112"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný