Doklady potrebné pri jazde

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

r.weiss
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 13.05.2006 21:54
Zdieľať na Facebook

Doklady potrebné pri jazde

Príspevok od používateľa r.weiss »

Pozdravujem.
Mám otázku :
Príležitostne chodím (nie som tam zamestnaný a nie som vodič s povolania) pre s.r.o.-čku ktorá sa nezaoberá autodopravou, ale vlastní nákladné vozidlo Liaz 12.18 PB (celková hmotnosť vozidla 12 ton.) pre vlastnú potrebu- prevoz materiálu na stavby, zásobovanie a pod.
Chcem sa opýtať či musím používať počas jazdy tachog. kotúč a vypisovať záznam o prevádzke vozidla, a aké doklady alebo školenia musím mať pri sebe v prípade kontroly políciou alebo inšpektorátom práce na cestách.
Ďakujem za Vaše odpovede.
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

na toto ti netreba ziadny tachokotuc.to nieje TIR a aj tie uz maju digital.a funguje vobec tachometer na tej lize?technicky stk ek pripadne sek o zaplateni pijistky proste to co mas v osobaku a skupinu C. vypisovať záznam o prevádzke vozidla--ak to zamestnavatel chce.
vladom
Príspevky: 473
Dátum registrácie: 03.01.2006 21:42
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vladom »

Sek od poistky urcite potrebovat nebude!!! Odomna ho nikto nikdy nepytal, a keby aj, tak ma smolu. Platim to cez internet, takze sek nemam. A ked chce policajt vydiet poistku, tak mu ukazem karticku. A nije sek. DO toho ho nic neni!
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

Šek o zaplatení poistky netreba voziť--------odo mna to raz chceli po novom roku.ale dik,uz nebudem---ucim sa neustale lol
r.weiss
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 13.05.2006 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa r.weiss »

Tachometer aj tachograf normálne fungujú, od tachografu sú aj platné papiere od overenia tachografu.
Takže ak som to správne pochopil, tak kotúč a záznam o prevádzke (ak to nežiada majiteľ) vypisovať nemusím, no musím mať doklady o absolvovaní psychotestov, školenia vodičov a lekárskej prehliadky. Vodičský na sk. C mám od r.04/1992.
Tak ? Ďakujem.
r.weiss
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 13.05.2006 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa r.weiss »

Ale opakujem : ja v tej s.r.o.-čke ktorej patrí vozidlo nepracujem, chodím mu (majiteľovi) len s času na čas kamarátsky pomôcť keď on nestíha.
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

r.weiss napísal:Ale opakujem : ja v tej s.r.o.-čke ktorej patrí vozidlo nepracujem, chodím mu (majiteľovi) len s času na čas kamarátsky pomôcť keď on nestíha.
Tomu sa hovori aj praca na cierno ... nech ta boh chrani ak ta zastavi Inspekcia prace prve co ich bude zaujimat bude zaznam z tachografu a to 30 dni dozadu (teda 30 kotucov za kazdy den aj ked sa nejazdilo alebo vypisany zaznam) hlavne ich bude zaujimat ci su dodrzane bezpecnostne prestavky a dlzka doby jazdy ... dalsie co ich bude zaujimat bude firma ktora vlastni vozidlo a samozrejme pracovna zmluva vodica ... samozrejme aj doklady ako vodicsky preukaz prislusnej skupiny potrebny na vedenie vozidla, lekarske potvrdenie, potvrdenie o psychotestoch, preskolenie vodicov z povolania, doklady od vozidla (TP, TK, EK, PZP, ciachovanie tachografu) este ich mozu zaujimat doklady od prevazaneho materialu (dodacie listy, faktury) ... neviem ako sa teraz presne pohybuju pokuty ale na mieste okolo 175€ za mensie nedostatky az po 700€ a firme az do vysky 23.235€

Ked ta zastavi bezna policajna hliadka tak tych zaujimaju len bezne doklady a maximalne este povinna vybava a technicky stav ... ale ked ako ty vravis ze v tej s.r.o. nie si zamestnany a len tak "kamaratsky vypomahas" a zastavi ta Inspekcia prace tak mas zarobene na velky pruser a s.r.o. s tebou lebo praca na cierno a neodvedenie poistneho + neplatenie dane je tresny cin ... tu pokutu by som teda nechcel platit
r.weiss
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 13.05.2006 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa r.weiss »

No tak teraz si mi taký strach nahnal že až. Táto republika je chorá. Všetko toto čo tam píšeš musí v aute byť aj vtedy ak to auto nejazdí ako autodoprava ? Jazdíme s ním raz za týždeň, max dvakrát.
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

Ty si iný srandista, na tebe by si inšpekcia zgustla a zobrali by ti aj volant a nie len to čo nemáš :40bd: Treba ti ako už písali: VP, TP, STK + emisnú, PZP, školenie vodičov každé 2r, zdravotnú prehliadku, od našich pýtali už aj psychotesty, a tak isto tacho krúžok v ten deň a tak isto aj za posledných 28 dní ukázať výkon, tacho overený každé 2 roky aj s protokolom, OBU jednotku s kreditom AK si nejazdil tak vypísaný tzv. dovolenkový papier podľa AETR. To by mohol hoc kto povedať koho zastavia že ja vozím len tak :40bd: Už za nedodržaný výkon ti dá bežne pokutu 150,- 200,-€. Šťastnú cestu :41c2:
elephant
Príspevky: 1747
Dátum registrácie: 25.02.2009 02:07
Bydlisko: ZH
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa elephant »

r.weiss napísal: Táto republika je chorá.
To mas pravdu tato republika je strasne chora lebo v nej vladne bordel a korupcia. Je chore ze sa tu toleruje praca na cierno ze je to slabo alebo vobec kontrolovane ze si tu kadekto robi kadeco bez akychkolvek povoleni a znalosti zakona bez toho aby bol zato postihovany ze sa tu od jedneho tvrdo nieco vyzaduje a druhy si tu robi co chce potom si jeden vidlak z Hornej Dolnej kupi staru Liazku a vykrikuje na ostatnych dopravcov aki su drahi a nenazrati a ked potom pri prvej kontrole zisti co mu vsetko na to treba tak je zhrozeny. Vies kedy prestane byt tato republika chora? Ked na vsetkych bude platit jeden meter. Lebo taky ako ty co robia nacierno neplatia dane ani odvody nemaju ziadne potrebne povolenia a neovladaju zakon su chorobou tejto spolocnosti.
futy
Príspevky: 896
Dátum registrácie: 19.03.2010 20:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa futy »

biznisman napísal:
futy napísal:školenie vodičov každé 2r
Omyl, každý rok.
No školia sa v autorizovaných strediskách POINT a platí im to 2 r, cestné kontroly z inšpektorátu a polície absolvujú bežne pochybujem že by ich pustil bez pokuty, a majú na preukaze aj platnosť 2 roky. :41c2: naposledy robil v 01/2010 a zase to má na 2 roky.

Skupina vodičov Rozsah právnych predpisov Periodicita Potrebný doklad Oprávnená osoba na školenie
Vozidlá nevybavené tachografom. Vozidlá skupiny B, T •vyhláška č. 208/1991 Zb. o bezpečnosti práce pri prevádzke vozidiel
•zmeny v dopravných predpisoch
Min.1 x 2 roky Prezentačná listina u zamestnávateľa Zamestnávateľ alebo oprávnená osoba podľa § 27 zákona č. 124/2006 Z.z.
Vozidlá povinne vybavené tachografom •vyhláška č. 208/1991 Zb. o bezpečnosti práce pri prevádzke vozidiel
•zmeny v dopravných predpisoch
•zákon č. 462/2007 Z.z. organizácia prac. Času v doprave
•nariadenie EP č. 561/2006 o cestnej doprave
Min 1 x 2 roky Prezentačná listina u zamestnávateľa Zamestnávateľ alebo oprávnená osoba podľa § 27 zákona č. 124/2006 Z.z. Vozidlá skupiny C a D zákon č. 280/2006 Z.z. o pravidelnom výcviku vodičov 1x 5 rokov Kvalifikačná karta Autoškola alebo iná osoba registrovaná na obv. úrade dopravy
Preprava nebezpečných vecí •zákon č. 168/1996 Z.z. cestný zákon
•dohoda ADR
1x5 rokov Osvedčenie o školení Oprávnená organizácia (MDPT
r.weiss
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 13.05.2006 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa r.weiss »

elephant napísal:
r.weiss napísal: Táto republika je chorá.
To mas pravdu tato republika je strasne chora lebo v nej vladne bordel a korupcia. Je chore ze sa tu toleruje praca na cierno ze je to slabo alebo vobec kontrolovane ze si tu kadekto robi kadeco bez akychkolvek povoleni a znalosti zakona bez toho aby bol zato postihovany ze sa tu od jedneho tvrdo nieco vyzaduje a druhy si tu robi co chce potom si jeden vidlak z Hornej Dolnej kupi staru Liazku a vykrikuje na ostatnych dopravcov aki su drahi a nenazrati a ked potom pri prvej kontrole zisti co mu vsetko na to treba tak je zhrozeny. Vies kedy prestane byt tato republika chora? Ked na vsetkych bude platit jeden meter. Lebo taky ako ty co robia nacierno neplatia dane ani odvody nemaju ziadne potrebne povolenia a neovladaju zakon su chorobou tejto spolocnosti.

Počúvaj Ty dement. Ty čo si myslíš že si ty nejaký poloboh, že tu ideš iných súdiť a nadávať im do vidlákov. Mrdol by som ťa tu do tejto hladovej doliny aspoň na jeden mesiac aby si si skúsil ako sa tu dobre žije a podniká. To auto nejazdí autodopravu ale len pre potreby firmy v ktorej je konaťeľ okrem iného aj zásobovačom, sekretárkou, udržbárom atď... a dáva prácu ďalším živnostníkom. To auto urobí ročne tu po okolí možno 5 000km. Väčšinu času stojí na stavbách. Ale tebe to aj tak budem zbytočne vysvetľovať lebo TY SI DOKONALÝ.Ty túto byrokratickú krajinu vyliečiš.
r.weiss
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 13.05.2006 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa r.weiss »

Ostatným pánom Ďakujem za rady a vysvetlenie problému.
r.weiss
Príspevky: 98
Dátum registrácie: 13.05.2006 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa r.weiss »

Zdravím Vás, nechcem zakladať novú tému tak sa opýtam tu.
Môžem vo sviatok (ako bol dnes) jazdiť s nákladným autom s nosnosťou do 12 ton po cestách druhej triedy ? Volal som včera aj na políciu a ani tam mi na to nevedel odpovedať. Povedal mi pán policajt že- asi hej ale neviem to s istotou.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Možno by nebolo odveci si konečne (platí už 2,5 roka) prečítať zákon č. 8/2009 Z.z., §39...


§ 39
Obmedzenie jazdy niektorých druhov vozidiel
(1) Na diaľnici, na rýchlostnej ceste a na ceste I. triedy
je zakázaná jazda motorovým vozidlám s najväčšou
prípustnou celkovou hmotnosťou prevyšujúcou 7 500
kg a motorovým vozidlám s najväčšou prípustnou celkovou
hmotnosťou prevyšujúcou 3 500 kg s prípojným
vozidlom
a) v prvý deň pracovného pokoja23) a v sobotu, ak táto
nasleduje po pracovnom dni v období od 1. júla do
31. augusta v čase od 07.00 do 19.00 hodín,
b) v nedeľu a v posledný deň pracovného pokoja v čase
od 00.00 do 22.00 hodín.

(2) Ak ide o jeden deň pracovného pokoja, ktorý nasleduje
po pracovnom dni, zákaz jazdy podľa odseku 1
platí v tento deň v čase od 00.00 do 22.00 hodín.

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný