Dodge Caliber - divny zvuk pri pusteni plynu

Diskusia ohľadne vozidiel značky Volkswagen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Dodge Caliber - divny zvuk pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa simik985 »

Dobry den, neviete niekto poradit s cim by mohol byt problem, Mam dodge caliber ale je tam motor 2.0 diesel od vw tak to pisem aj sem, Pri stlaceni plynu len slabo, a udrziavani otacok okolo 1300-1800 pocujem rapkavy zvuk ako keby sa o seba nieco trelo. Tak isto je pocut tento zvuk aj pri silnejsom stlaceni plynu, ak dam otacky na 2500-4000 a pustim nahle plyn tak na sekundu to ako keby zaskrabne, taky plechovy zvuk. Bol som s tym v servise a vraj to moze byt prevodovka, ale nie je to iste. zas nechcem menit prevodovku za 1500eur ak to nepomoze. A praveze tento zvuk nerobi pri zoslapnuti spojky, ale pri uvolneni plynu. Nemate niekto podobnu skusenost ? vdaka
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Diagnostika zvuku je málokedy zvládnutá dobre,čo prakticky vždy vedie k výdajom ktoré neprinesú výsledok.Platí že ak sa urobí prvý krok zlým smerom,riešenie pokračuje už iba zlým smerom.Pritom to má riešenie vcelku jednoduché,len vyžaduje trpezlivosť a vybavenie viackanálovým elektronickým statoskopom.Čidlá sa pripnú na hlavné "podozrivé" komponenty a jazdí sa a loví ten konkrétny zvuk.Pri použití šesťkanálu je silná pravdepodobnosť že sa min zúži pásmo v ktorom sa loví už cielenejšie ďalej.Takže je to iba o tom,hladať dielňu ktorá vykonáva aj akustickú diagnostiku.Ďalej je to už podla zistenia čo riešiť ako riešiť.Moja skúsenosť jednoznačne hovorí o tom,že vec sa správne rieši až keď výdaje dosiahnu neúnosnú medzu a urobili všetky nesprávne kroky aké len boli možné
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa simik985 »

Tak zajtra ho nesiem do ineho servisu, uvidim co povedia tam, len ma zaujima ci moze prevodovka vydavat kovovy zvuk pri pusteni plynu. Ja som si skor myslel ze ak stlacim, alebo pustim spojku a ozve sa zvuk tak vtedy je zla prevodovka. Ale pri uvolneni plynoveho pedala na doraz, neviem. Je to mozne?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Prečo by nemohla je jedna vec.Ale prečo by to nemohlo byť niečo iné, je druhá vec.A otázka na servis či podobné veci vôbec vedia diagnostikovať a teda sú k tomu aj zariadený ..padla ?!
simik985
Príspevky: 28
Dátum registrácie: 02.02.2023 18:52
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa simik985 »

Poznate niekoho na vychode kto by mal takuto diagnostiku? Lebo v nasom meste je tak 5 autoservisov a pochybujem ze o tom vobec niekedy poculi.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Diagnostikov asi aj najlepších v štáte máte práve na východe,ale "audio" diagnostika pokiaľ viem nepatrí do portfólia takže treba sa pýtať.Do istej úrovne to robí každý servis,pretože zvuk je prítomný a uši má každý mechanik,je to súčast...oči uši.. dalej je to o ochote,skúsenosti a výbave.A kedže je to aj tenký ľad,nie je možné veľmi nájsť servis z nápisom akustická diagnostika ani vtedy keď výbavu aj majú aj ovládajú a pri opravách aj používajú.Ochota ľudí platiť osobitne za rozum a vedomosti je +- nulová,ochota začína až po výdajoch,často vyrážajúcich dych.Potom skúšajú,skôr nie.A východ je kapitola sama o sebe,snáď jediný kút kde si zákazník chce sám stanoviť koľko bude platiť a vyjednáva ako na polskom rynku
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa martincichy »

Steelmana uz zvazujem asi rok. Bluetooth bude na taketo nieco super. Len ked predajca nechce dat kontakt na niekoho, komu to predal, tak sa natiskaju 2 vysvetlenia - je to somarina, alebo to nepredal este nikomu, nakolko eshop je registrovany v panelaku...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Divny zvuk pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Šesťkanál predávajú aj kamenné obchody,môj som videl v ponuke v letáku kde je servisné vybavenie.Celé hory tých prospektov vídam na predajni každý si môž zobrať,ale okrem mňa to asi tiež nikoho nezaujíma,pritom sú aj dobré veci aj občas velké akcie.Jedna múdrosť hovorí - vtedy treba chcieť,keď sa dá.Ale ja to vidím že na SVK je to opačne.Čo sa dá nikoho nezaujíma,zaujímavé je všetko čo je blbé,zlé a protiprúdové,prípadne šokujúce
truck123
Príspevky: 303
Dátum registrácie: 07.06.2016 09:45
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa truck123 »

mhlavaty... preco to zhodnotenie zakaznikov, ze kapitola sama......? (vychod..
Servis tu je sama poctivost... zijem tu, tak viem..
Prikl.. , Youtube predstavuju vymenu oleja v ZF, zavolam tam opytam sa kedy mozem prist, pytam sa oko dlho to potrva, cely den, pytam sa preco, vraj tam treba rozobrat pol auta, ale vedia len to, ze je to BMW.
Nezalezi na tom ake.. cely den, tak uz som sa ani nepytal na cenu a mnozstvo oleja.. materialu, lebo uz uctuju cely den a ani vlastne nevedia co je potrebne robit.
To pojdem radsej priamo do autorizaku a bude to lacnejsie.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dodge Caliber - divny zvuk pri pusteni plynu

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Nesúdim,žijú tak ako sami chcú.Je to vzťah ktorý sa vybuduje medzi servismi a zákazníkmi,ako si tie veci sami nastavili,také ich majú.Inak mám odtiaľ celkom dosť zákazníkov,sú fajn,ozaj nemám čo k nim iné,ale že idú na opravu 400 km tiež niečo hovorí že doma niečo nie je kóšer.
Napísať odpoveď

Návrat na "Volkswagen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 83 neregistrovaných