dobre svietit

diskusia ohľadne rôznych druhov autožiaroviek, LED ...

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

senica666
Príspevky: 32
Dátum registrácie: 07.02.2010 10:39
Zdieľať na Facebook

dobre svietit

Príspevok od používateľa senica666 »

ahojte neviete mi poradit aka je dobra ziarovka H7 ale co svieti fakt dobre a nie na zlto diky cau :3c90:
x77x
expert: detailing
Príspevky: 2686
Dátum registrácie: 14.06.2008 18:40
Bydlisko: PD
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa x77x »

Ja pouzivam tieto su celkom v pohode ..........

http://www.toptuning.sk/category.php?id_category=178
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

ziadna ti nesieti na zlto :d :D , na zlto ti svieti kvolifarbe svetlometu nie ziarovky
redfavo
Príspevky: 273
Dátum registrácie: 16.08.2008 16:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa redfavo »

naj su phillips xtreme *****
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

fester777 napísal:ziadna ti nesieti na zlto :d :D , na zlto ti svieti kvolifarbe svetlometu nie ziarovky
To myslíš vážne čo si napísal? :40bd: Ja osobne som ešte nevidel žltý svetlomet. :40bd:
fester777
Príspevky: 1799
Dátum registrácie: 19.06.2009 20:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fester777 »

romko radim ti spravit si vodicak a obcas sa previezt po meste a dumat nad tym preco tie starsie auta svietia tak dozlta lol , teraz neber do uvahy prirodzene svetlo ale zazltnute svetlomety , ked chce mat niekto cisto biele svetlo tak si kupi take ziarovky.

Ja osobne pri prvej prilezitosti davam tieto do auta
http://tuning.autodoplnky.cz/zarovky-ph ... 0-s4085328
romko77
Príspevky: 135
Dátum registrácie: 29.05.2008 21:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romko77 »

fester777 napísal:romko radim ti spravit si vodicak a obcas sa previezt po meste a dumat nad tym preco tie starsie auta svietia tak dozlta lol , teraz neber do uvahy prirodzene svetlo ale zazltnute svetlomety , ked chce mat niekto cisto biele svetlo tak si kupi take ziarovky.

Ja osobne pri prvej prilezitosti davam tieto do auta
http://tuning.autodoplnky.cz/zarovky-ph ... 0-s4085328
fester777 nechcem sa tu s Tebou naťahovať ale zle si sa vyjadril, pretože klasické žiarovky svietia všetky do žlta. Svetlomety na mojom aute sú biele a žiarovka svieti na žlto. Ako je to možné? :40bd:
Pilotek
Príspevky: 869
Dátum registrácie: 05.06.2008 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: dobre svietit

Príspevok od používateľa Pilotek »

senica666 napísal:ahojte neviete mi poradit aka je dobra ziarovka H7 ale co svieti fakt dobre a nie na zlto diky cau :3c90:
Ziarovky s vyssou svietivostou typu Osram Silverstar, Night Breaker a Philips X-treme Power svietia o cosi lepsie a "belsie" (ked jednu vymenis a druhu nechas klasicku, trosku to vidiet), ale rozdiel nie je priepastny (rozhodne sa neblizi xenonom).

Cena ziaroviek je vysoka a ich zivotnost je loteria - niekedy odidu po par tyzdnoch/mesiacoch, niekedy cosi vydrzia, ale po case Ta zrejme prestane bavit do nich investovat.

Ak by si sa rozhodol ist do niektorych, kup si hned aj parkovacky so studensim (belsim) svetlom - bud su to klasicke s mierne namodralou bankou alebo dostat aj halogenove W5W. Cosi stoja, ale nebudu Ti "znehodnocovat" belsie svetlo drahej H7.

Ziarovky s "Blue" v nazve by mali byt trosku podobne namodralou farbou svetla xenonom, ale v testoch svietivosti sa neumiestnuju najlepsie. Vitazia tie "normalne biele" vysokosvietive (niektore z nich som spominal).

Kvalitne velmi drahe ziarovky su PIAA (ale to uz zaplati malokto).
verthego
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 20.11.2008 20:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa verthego »

Zhodou okolnosti som akurat tento tyzden menil ziarovky. Mal som osram h7, nejake long life. Na prvej pumpe som kupil nejake qlux, 2.6e/kus. Subjektivny pocit je, ze svieta tak isto ako tie osramky predtym (od vyroby).
http://autoomega.sk/index.php?id_sek=44 ... aradenie=1

vseobecne sa clovek na nete docita, ze najlepsie su philips,osram a zaroven, ze tie co najsvietivejsia svietia maju aj nizsiu zivotnost..
janicekk
Príspevky: 107
Dátum registrácie: 21.11.2008 22:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janicekk »

ahoj, ja pouzivam toto : http://autoledky.sk/index.php?page=2&cat=6 mam ich v aute ,su dost dobre,svietia nieco medzi cistou bielou, malilinko akoby do modra.idem ich kupit aj do dialkovych svetiel,a co sa mi najviac paci, ze ked sa ti vypali ziarovka, predajca ti vymeni kus za kus... skus sa aj na tie ziarovky pozriet..osobne si myslim ze su dost dobre... :)
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

X-tá téma o žiarovkách, najmenej piatykrát sem dávam odkaz na toto:

http://www.opel-astra-h.cz/forum/viewto ... =19&t=1030

ostatné sa mi nechce vypisovať znova, hľadaj...
SlickVic
Príspevky: 702
Dátum registrácie: 08.09.2009 11:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa SlickVic »

verthego napísal:Zhodou okolnosti som akurat tento tyzden menil ziarovky. Mal som osram h7, nejake long life. Na prvej pumpe som kupil nejake qlux, 2.6e/kus. Subjektivny pocit je, ze svieta tak isto ako tie osramky predtym (od vyroby).
http://autoomega.sk/index.php?id_sek=44 ... aradenie=1

vseobecne sa clovek na nete docita, ze najlepsie su philips,osram a zaroven, ze tie co najsvietivejsia svietia maju aj nizsiu zivotnost..
ty kokos :))) presne to iste som absolvoval minuly tyzden. tiez som mal osramky za nejakych 30 euro par. jedna mi vyhorela, tak som ju vymenil za nahradnu co som mal v kufri. ta odisla po 4 dnoch a tym padom to bol koniec mojej trpezlivosti. isiel som porpi nejakej pumpe bez nazvu, kupil H7. na krabicke qlux a nic viac. chapes? ani vyrobca, nic nic nic, len nazov a h7 :) inu nemali, tak reku ok, ze kupim potom nieco normalne. SOK ale nastal ked som to zapol a absolutne ziaden rozdiel medzi drahou osramkou a tymto nounejmom :) takze tolko k tym drahym ziarovkam-drahe, svietivost urcite nie je o neviemkolko lepsia, cize skor je to problem svetlometu ako ziarovky ak uz to nesvieti dobre. mne to svieti super aj s tym suntom(dokonca lespie ako xenon co mam na druhom aute), tak budem kupovat obycajne h7. hawk :)
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

so žiarovkami je to ako s motormi... pri vysokom výkone výkone na jednotku (výkon na liter, svietivosť na wat) to vždy ide ide na úkor životnosti.
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

radoslav1977 napísal:
martin cichy napísal:so žiarovkami je to ako s motormi... pri vysokom výkone výkone na jednotku (výkon na liter, svietivosť na wat) to vždy ide ide na úkor životnosti.
opakujes slova ako Dora z Perinbaby :d :D
ale máš pravdu.....
máš máš
tak mi ukáž, kde presne si našiel toto, čo som napísal...

o žiarovkách je to niekoľko tém, v podstate sú rovnaké aj témy aj odpovede.

Hlavná vec, že si si napísal :4090:
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

ja som zase po vsetkych skusenostiach dospel k nazoru s ktorym sa v podstate stotoznuju aj vyrobcovia ziaroviek, svetiel, vybojok ze cim chcete mat vyssiu farebnu teplotu svetla tym je to horsie pre oko a podmienky na ceste, takisto sa so stupajucou farebnou teplotou znizuje intenzita svetla.
cez 5000K to uz ide smerom nadol, takisto vyrobcovia xenonov odporucaju a vo vyrobe montuju 4300K vybojky, i ked poslednou dobou uz aj 6000K. viditelnost je sice mozno lepsia za beznych podmienok cize sucha s 6000K ale za dazda je to katastrofa, vtedy naozaj vidiet co dokaze spravit zltobiele svetlo 4300K, naopak na snehu sa zase ukaze vyhoda modreho nadychu svetla 6000K. Takisto aj so ziarovkami, ja som za vysoku svietivost a farba moze ostat standardna, samozrejme znackova ziarovka.

Návrat na "Autožiarovky"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 55 neregistrovaných