Dilema - Mercedes GL 350 bluetec vs Mercedes S350bluetec

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mercedesfan
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.05.2013 10:33
Zdieľať na Facebook

Dilema - Mercedes GL 350 bluetec vs Mercedes S350bluetec

Príspevok od používateľa mercedesfan »

Zdravim, ideme do firmy kupovat auto na dlhe trasy. Jazdit sa bude cela europa od Ciech az po Svajciarsko - Spanielsko atd. Volba padla samozrejme jednoznacne na diesel a po istom subjektivnom zvazeni na mercedes. Najprv to mala byt nova S-classe vs A8 nakoniec vyhrala Sclassa najma preto ze teraz vysla nova.

Teraz k dileme, sclasse v pozadovanej vybave stoji velmi podobny (o nieco vyssi) peniaz ako GL 350. Moja otazka znie aky velky rozdiel moze byt pri dlhych trasach vozenie v Sclasse a V GL. Ide mi o to ze mi GL pripada ako auto s pridanou uzitnou hodnotou, ze tam kde zlomim podvozok pri Sku, na GLku nie. Samozrejme auto bude primarne na dialnici, skor ide o ten pocit pridanej hodnoty ze GL je aj nieco ako offroad, vybavou vnutri su prakticky totozne. Vas nazor?
oldoss
Príspevky: 423
Dátum registrácie: 16.09.2008 11:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oldoss »

Pokial to bude behať iba po dialniciach a cestách tak nevidím dôvod na kúpu GLka.
ado06
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 18.04.2010 21:51
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ado06 »

Môj osobný názor je pokiaľ ide jazdenie hlavne na diaľnici tak S bude lepšie , predsa len je to ľahšie a nižšie o spotrebe sa v tomto prípade asi baviť nemusíme :d :D ale tak je jasné na ktorej strane bude výhoda . GL vyšší posed , ak to niekomu vyhovuje , 4 matic teda pokiaľ by si si nepočkal na S 4 matic a GL vie byť 7 miestne . Moja voľba by bola S-ko .
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

aaaaa ja by som bral napriklad 740d
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja by som mal jednu skromnú otázku - prečo chceš diesel?
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

6 ročný servis zdarma, dlhé trasy, nižšia spotreba - prečo nie diesel ??
mercedesfan
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.05.2013 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mercedesfan »

Sliedic napísal:Ja by som mal jednu skromnú otázku - prečo chceš diesel?
To co napisal Kujon dole, tych kilometrov sa bude lietat vela a to auto nema byt sportak, ale pohodlna limuzina, ak by som chcel benzin musime ist so s400 hybrid (ale hybridom neverim) alebo do s500 ktora je o 20tisic drahsia a ma vyssiu spotrebu. To iste plati pri GLku tam su moznosti bud diesel GL350 , alebo potom GL 500 o 20tisic drahsia alebo GL63amg.. diesel je tu jedina rozumna volba.
Naposledy upravil/-a mercedesfan v 31.05.2013 15:12, upravené celkom 1 krát.
mercedesfan
Príspevky: 9
Dátum registrácie: 31.05.2013 10:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mercedesfan »

Niekto tu napisal ze s-classa ale neni vlastne 4matic, to je dost zasadne minus, najma ak sa jedna o jazdu v zime. To je vec ktoru som si vlastne vobec neuvedomil. To co este nahrava GLku ze to auto vie byt 7 miestne. Vacsinou chodime z firmy len ssami alebo dvaja, ale stane sa ze ideme na veceru s viac ludmi a 7 miest by sa mohlo hodit.
royal555
Príspevky: 415
Dátum registrácie: 29.05.2009 15:30
Bydlisko: RV
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa royal555 »

Kujon78 napísal:nižšia spotreba
U takych aut sa riesi skor dojazd ako spotreba, mal som kolegu z Nemecka ktory riesil nieco podobne, zbavil sa Cira SRT8 a kupil dieslovu A8 najma kvoli tomu, aby nemusel po ceste domov tankovat 4x ale len 2x. lol

Osobne by som bral Sko, GLko jedine kvoli stvorkolke, ale to musi vediet zadavatel ci ju potrebuje.
santer9
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 07.04.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa santer9 »

tak na dlhe trasy jednoznacne s,,,,no ako pisu ini TA ZIMA. mali sme v rodine s. super vozenie, po dialnici nieje problem ani v zime, ale neustale vytlacanie s parkovacieho miesta vobec nieje luxus za ktory sa v medvedikovi plati. takze gl. len zas na dlhe trasy to nieje boh vie co. no kto je ako zvyknuty.
ted mam a8, 4,2 benzin a mam pohodu aj na dlhe trasy aj v zime :4012:
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

No A8 je quattro, takže tam by to bola pohodička. Ale keď sa pýta na Medveďa S alebo GL a povedal že A8 vylúčil :-(

Ja si myslím, že na naše pomery a jazdu do Španielska t.j. kde zimu veľmi nepoznajú bohate stačí zadohrab :-)

GL a podobné veci ja riešim len kvôli dobrému nastupovaniu a vystupovaniu !!! Ale to som ja, čo často nastupujem a vystupujem a sa ťažko sadá na zem a ešte horšie odtiaľ lezie.

Ale pri S-klasse keď raz nastúpiš, tak vystúpiš až po 1000 km min. takže S je o niečom inom :-) ako GL :-)
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Kujon78 napísal:6 ročný servis zdarma, dlhé trasy, nižšia spotreba - prečo nie diesel ??
To auto nové stojí od 80 tisíc eur - S350Bluetec diesel.
Ako trojročné odhadujem, že bude stáť okolo 25 tisíc.
Čiže za 3 roky stratí pán majiteľ len na hodnote auta 55.000 eur, to vychádza na 18 tisíc eur ročne... Ak je rozhodnutý stratiť takéto obrovské peniaze na hodnote auta, predsa by ho nemala ani v najmenšom ohroziť vyššia spotreba o 2-3 litre na 100km/h, t.j. 450 euro na 10.000km :-) To je omrvinka voči tomu, ako rapídne bude klesať hodnota.

Ani na ten servis by som sa veľmi nespoliehal - všetci asi poznáme, ako dopadol Andrej s Mercedesom B (autor témy asi nevie), ktorý musel zaplatiť cca 370 eur na poslednú garančnú prehliadku - ešte mala byť zadarmo... Téma tu: http://forum.autobazar.eu/mercedes-b-t50524.html

Nie som proti dieslu, veď sám mám dieslové auto, avšak neviem pochopiť človeka, ktorý si do luxusnej triedy kúpi diesel. Keď stratíš takmer 600.000 starých korún za jeden rok na hodnote auta, predsa nejakých pár litrov hore dole je irelevatných.

Dlhý nájazd bez tankovania - OK, to sa dá pochopiť. Avšak koľko ľudí jazdí na jeden záťah s osobným vozidlom cez 1000km? Bez prestávky? Okrem toho, že by mi mechúr praskol, aj keby som vypil v ten deň len pollitra vody, bol by som aj v Mercedese S unavený. Ak jazdím dlhú trasu, zastavujem každých 150-250km.

Mercedes S400 Hybrid stojí o 5 tisíc eur viac. Udávaná spotreba je 6,8 litra (čistá hovadina), tak dajme tomu, že 9 litrov. Však aj to je fantastická spotreba. A dojazd pri takej spotrebe by bol 770km. To nestačí? ;-)
santer9
Príspevky: 58
Dátum registrácie: 07.04.2008 19:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa santer9 »

Tak ako pise kolega predomnou. ked kupujes auto takej kategorie na spotrebu nepozeraj. nenej tankovani pocas trasy je tiez iba lacna vyhovorka. neviem a nikoho nepodcenujem ale ja robim max 500 km a aspon 15 min pauza a je mi uz jedno ci tankujem alebo chodim po parkovisku.
neviem ako v MB ale v audi vraj tie diesely su nic moc a k tomu pri servise musi ist pre kazdu prkotinku motor von.

viem pises tu ze chces mercedes. chapem, s class sa aj mne pacila a aj paci, lenze ten zadohrab a 4 matic je zriedkavost (aspon pri jazdenkach) chces novy tak pohoda.

a iba z cistej zvedavosti...... preco prave medvedik? ak smiem vediet :)
ja som zmenil nazor po jednej zime s S a a8 mi veeelmi vyhovuje , ale bozeuchovaj nikoho nepresviedcam.
vela zdaru pri vybere.... nech je to presne to co potrebujete :)
Kujon78
Carschanger
Príspevky: 5424
Dátum registrácie: 17.10.2005 23:45
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Kujon78 »

no keď stratím na hodnote auta toľké prachy, tak nemusím preplácať ešte benzín :-)

Ak bude točiť slovensku a španielsko, tak veľmi rýchlo ušetrí kopec love. A verte tomu, že taký čo kúpi také auto bude pozerať aj na 0,5 litra tak ako bežný človek na to pozerá :-)

A keď sme pri strate hodnoty a predaji, tak diesel predá skôr ako benzín !!! Potom :-)
jankage
Príspevky: 31
Dátum registrácie: 25.07.2009 14:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jankage »

A určite by som sa išiel previezť aj na lexuse, aj napriek tomu, že si-ste rozhodnutý-í, pre mercedes. Určite si na to treba nájsť čas. Ja keď ho stretnem, tak ma tak vždy viacej nadchne ako a8 alebo s-klass. predsa ich je na cestách len zlomok z toho ako mb-ciek. a dojem aký zanecháva je neskutočný. ja kupovať auto za toľko peňazí, tak sa dobre povozím na všetkých, čo sú pre mňa top a vyberiem si to, ktoré mi najviac sadne. to pocítiš hneď ako s ním urobíš niekoľko km.

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 21 neregistrovaných