diesel vs benzin

Neviete si rady aké auto kúpiť, ktoré bude pre Vás najvhodnejšie ? Diskusia o konkrétnych značkách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Klaudiu 79
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 01.01.1970 01:00
Zdieľať na Facebook

diesel vs benzin

Príspevok od používateľa Klaudiu 79 »

Zdravim kto vie nech poradi stare uz dosluhuje a potrbujem kupit nieco ine mal by to byt benzin lebo kratke trasy .Ale sused my zasadil chrobaka do hlavy ze vraj to uz je jedno kludne aj diesel do mesta ak to nebudem podtacat ,lebo benzin priamo vstrek .pokial sy nekupim klasiku atmosferu.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa Acon »

Ak nové, tak je to naozaj jedno. Pretože nový benzín je rovnako komplikovaný ako diesel. Akurát diesel má o kurvítko navyše v podobe AdBlue labáku
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa martincichy »

Ale stale si mozes kupit aj atmosfericky benzin bez priameho vstrekovania. Ci uz malolitrazny motor, alebo napriklad hybrid od toyoty, ktory je do mesta ako stvoreny.
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa gnagy »

Diesel na krátke jazdy nekupuj. To sa nikdy v zime nezohreje a spotreba u studeného dieslového motora tiež nie je bohviečo. Ideálne benzínový bez turba.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa a566 »

Klaudiu 79 napísal: 09.01.2022 15:23 .Ale sused my zasadil chrobaka do hlavy ze vraj to uz je jedno kludne aj diesel do mesta ak to nebudem podtacat ,lebo benzin priamo vstrek .pokial sy nekupim klasiku atmosferu.
ja by som tu ideu nezavrhoval...priamovstrek benzin, ziadna hitparada.
lorak777
Príspevky: 1617
Dátum registrácie: 21.03.2015 10:52
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa lorak777 »

nove priamovstreky s filtrom benzin su do mesta takmer rovnako nevhodne, ako dizle...uvidis fajnu karbonizaciu....a zrazu bude na ryske olej o centimeter viac,ako pri vymene - a uz sa budes tu pytat, preco to tak je....
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa oco13 »

Aj keď sa do Nagyho stále navážame, na tie rozmaznané rite, čo aj na kilometer potrebujú auto - tak tam tá elektrika zmysel asi má. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa fastcharge »

Klaudiu 79 napísal: 09.01.2022 15:23 Zdravim kto vie nech poradi stare uz dosluhuje a potrbujem kupit nieco ine mal by to byt benzin lebo kratke trasy .Ale sused my zasadil chrobaka do hlavy ze vraj to uz je jedno kludne aj diesel do mesta ak to nebudem podtacat ,lebo benzin priamo vstrek .pokial sy nekupim klasiku atmosferu.
Nikde nie je rozpocet, ale na toto sa idealne hodi plug-in hybrid, alebo EVcko.
achada
Príspevky: 1055
Dátum registrácie: 30.03.2016 12:09
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa achada »

No ved to, ze nie je uvedeny rozpocet. Lebo keby bol tak EV okamzite vypadava. To si moze kupit len trulo co prepadol z matiky. A slovenciny. :40bd:
TDIdieselpower
Príspevky: 104
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

Ak nove auto nemusi byt novo vyrobene ale iba nove pre majitela tak kludne hocico s motorom 1.9TDI. Mame doma VW Passat rv 2008, 13 rokov jazdi iba kratke trasy vkuse mesto a doteraz s motorom nebol ziadny problem. Akurat je samozrejme na SK problem zohnat nestoceny/neburany kus, nas bol kupovany novy a uz sa museli riesit casti karoserie lebo hrdza. Na Oktavii rv 2001 SDI co sa predala susedovi sa jazdia podobne trasy a tiez motoricky bez problemov a navyse tam nieje problem ani s hrdzou.
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa a566 »

oco13 napísal: 11.01.2022 14:34 Aj keď sa do Nagyho stále navážame, na tie rozmaznané rite, čo aj na kilometer potrebujú auto - tak tam tá elektrika zmysel asi má. :300f:
208 > 14800 €
e208 > 30600 €
:3c90:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa oco13 »

Hybridy sú niekde v strede medzi tým a nevieme v akej socialnej vrstve je zadávatel. Ja som si kúpil traktor za 5tojro, sused nado mnou bager za 150t ojro - obidva stroje sú len ako hračka pre starých somárov. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Renova
Príspevky: 349
Dátum registrácie: 30.11.2010 15:15
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa Renova »

nnnno,a už sme doma.....a zase sme len skončili pri traktoroch :40bd:
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa oco13 »

Kludne to viem vrátiť aj na autá - ja som mal pred domom filcku a ten sused s bagrom A8 4.2 benzín. Je takéto prirovnanie lepšie?? alebo zrozumitelnejšie aj pre tých s dlhším káblom? :40bd:
Ale nič to nemení na tom že na krátke trasy v meste je najlepší bicykel, hybrid alebo evčko podla toho na čo má zadávatel eurá. :4012:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
fastcharge
Príspevky: 112
Dátum registrácie: 02.09.2021 19:45
Zdieľať na Facebook

Re: diesel vs benzin

Príspevok od používateľa fastcharge »

TDIdieselpower napísal: 11.01.2022 16:52 Ak nove auto nemusi byt novo vyrobene ale iba nove pre majitela tak kludne hocico s motorom 1.9TDI. Mame doma VW Passat rv 2008, 13 rokov jazdi iba kratke trasy vkuse mesto a doteraz s motorom nebol ziadny problem. Akurat je samozrejme na SK problem zohnat nestoceny/neburany kus, nas bol kupovany novy a uz sa museli riesit casti karoserie lebo hrdza. Na Oktavii rv 2001 SDI co sa predala susedovi sa jazdia podobne trasy a tiez motoricky bez problemov a navyse tam nieje problem ani s hrdzou.
Presne. Najlepsie auto do mesta je take ktore do mesta o chvilu uz ani nepustia :-D

Ach jaj ...

Návrat na "Rady pri kúpe vozidla + diskusia o výrobcoch áut"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 20 neregistrovaných