Dialničné známky 2016

témy týkajuce sa všetkého a ničoho mimo diskusie o autách

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

romysisa
Príspevky: 424
Dátum registrácie: 08.06.2008 12:48
Bydlisko: TT
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa romysisa »

cicmanec napísal:A doteraz si to mal ako na Slovensku? :::
by som chcel vydiet ako perom prepisoval SPZ na kontrolny kupon na dialnicnej :D
trucker694
Príspevky: 3064
Dátum registrácie: 03.12.2005 20:23
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa trucker694 »

Za desať rokov lepenia a kontrolovania DZ má nikdy nikto nežiadal o kontrolný kupón. Do roku 2008 som diaľnice CZ a SK využíval dennodenne,tak asi som mal šťastie. A nálepky som prekladal podľa potreby,a pri kamióne to ani nehovorím, firma to vodičom príkazovala,aby si vodiči DZ posúvali z kamiónu do kamiónu. Veľká spoločnosť zo stredného Sk. Zahraničné kamióny jazdili,a aj teraz skúšajú jazdiť bez MJ.
Napadá má otázka kam idú tie miliardy z mýta, keď naše diaľnice sú v rámci východného bloku NAJHORŠIE?
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Fotra zastavili pred dvoma rokmi a pýtali kontrolný kupon a pretože mal vtedy iba ceruzku tak to nou načmáral - takým dobre tupým kolom že by to snád ani nešlo vygumovať. Síce ho pustili ale vraveli mu že to je na pokutu

Peniaze z mýta nemôžu ísť nikam inam ako na cyprus a nejaké tie omrvinky dostane aj štát
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

romysisa napísal:
cicmanec napísal:A doteraz si to mal ako na Slovensku? :::
by som chcel vydiet ako perom prepisoval SPZ na kontrolny kupon na dialnicnej :D
ja som na kupone nikdy nemal vypisanu spz.ale mal som ho stale pripraveny aj atramentove pero.v 2012 roku som kupon stratil a jazdil som bez neho.blocek z pokladne som mal.rakuska nalepka je lepsia ziadne vypisovacky a nalepky pred nalepenim 10x o rifle a tak lepim len vrch akonahle dojdem do ciela nalepky sa odlepia pinzetou a cakaju na dalsie pouzitie.nalepky mam vzdy rocne.no raz sa mi stalo ze v cz smer od linzu na ceske budejovice mi nechceli predat nalepku za eura na 3 cerpackach tak som siel gratis az do liberca.
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

chcem sa spýtať na takú vec: čo ak náhodou pôjdete s autom bez diaľničnej nálepky po diaľnici, odfotia vás a vy si až potom uvedomíte, že ju nemáte? ak v daný deň si ešte kúpite známku, tak zrušia pokutu alebo ako to bude? ak jazdíte na viacerých autách a náhodou jedno nemá, stane sa, že pôjdete na tú diaľnicu automaticky a zabudnete na to a pokuta nie je nízka....
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

smola, na fotke musi byt aj cas...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
lukas.bubo
Padrino
Príspevky: 5326
Dátum registrácie: 29.07.2011 11:34
Bydlisko: Wild Wild West
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lukas.bubo »

V TV novinách hovorili, že v takom prípade, ako popisuje @funci, stačí, keď si DZ kúpite dodatočne v ten deň do polnoci a pokute sa vyhnete. Lebo že nejaké to "párovanie" záznamov z kamery s databázou zaplatených vozidiel prebehne na konci dňa o polnoci.

EDIT: ak to niekto z vás nájde niekde napísané, hoďte to sem. Neviem to narýchlo vygoogliť a nemám to nijako potvrdené, okrem toho, že si pamätám, že to hovorili :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

esteze maju totie picitace lol, predaj znamky ma cas, fotka ma cas...no ale na slovensku je to klasicky uz inac :d :D
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Do konca januára by som sa nebál, ale od februára sa pôjde na ostro.

Január bude viac menej testovanie, kde si overia funkčnosť systému. Kopec áut je čo má známku platnú do konca januára a známku 2016 si preto nemusia kúpiť k 1.1.
Systém ich povedzme zachytí ale bol by nezmysel riešiť každého a skúmať či mal v tom čase nalepovaciu známku 2015 platnú do konca januára


Taktiež si myslím že týmito kamerami sa bude dať merať rýchlosť medzi bodmi = na základe prejdeného času sa bude dať vyhodnotiť či vodič prekročil alebo neprekročil povolenú rýchlosť.
Čiže už nebude platiť také že pred kamerami spomalím a som čistý.
Takto reálne dokážu odmerať každé jedno auto, ktoré prejde daným úsekom, načo strácať čas jazdením po dialnici v snahe chytiť nejakého piráta
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

ivko niečo také funguje v IT nie? že merajú tie časy kedy si kde bol... akurát tam si potom niekde dáš chutné kafé a pokračuješ ďalej a u nás bud skonči diaľnica alebo odpočívadlo tak skoro nebude :d :D
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ale bude, trebárs ak to beriem od NM po TN tak jedny kamery sú pred TN pred výjazdom na BN dalšie som si všimol niekde okolo PB, smerom na BA sú tiež určite kamery ale čo som posledne chodil tak sa šlo vždy skoro ráno teda ešte za tmy a späť to isté, takže kamery som si nevšimol, ale verím že to bude čochvíla ovela hustejšie minimálne kvôli tomu aby sa na určitých úsekoch nedalo jazdiť bez známky. Prípadne tam postavia policajnú dodávku čo používajú na kontrolu mýta, kameru má
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

funci napísal:niečo také funguje v IT nie?
Aj v ČR. A prekračovať rýchlosť, aby som si potom dával kafé, aby som nedostal pokutu? :::
funci
Príspevky: 880
Dátum registrácie: 21.11.2013 14:13
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa funci »

cico ty asi nebudeš kávopič, že :3906:
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Neoplati sa citat temu odzadu, potom to pomenovanie "kávopič" dostava iny vyznam :-)

Návrat na "Shoutbox - o všetkom"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných