DIALNICNE MYTO

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

autokomplex
Príspevky: 312
Dátum registrácie: 24.08.2004 23:51
Bydlisko: Trnava-SK
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplex »

TT666 napísal:
autokomplex napísal:Presne tak, Nemecko-Rakusko a hlavne Taliansko !!!!!!!!
Maximalna kvalita vsetkych ciest.
A dal by som ruku do ohna za to, ze vyrobna cena 1 km useku je rovnaka ako TU v SR.
Tak potom si došiel o ruku... :d :D

Lebo cena 1KM dialnice tu u nás je ešte DRAHŠIA ako v porovnani s A / DE / I...
A pritom kvalita je aj nižšia..

Stačí si pozrieť ked robia taku dialnicu...
Kolko tu davaju zložiek... (zkladná, izolačna a tak.. a aku hrubku..) a kolko tam..
Bud za rovnaku cenu ako v DE,AT,ITA ale jasne, ze v horsej kvalite alebo za drahsiu cenu a tiez v horsej kvalite...
Roadrunner
Príspevky: 283
Dátum registrácie: 06.06.2006 12:56
Bydlisko: ZM
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Roadrunner »

sovo napísal:Naše cesty su uplne prepchaté kamionmy,tak mi tu nerozprávajte že sa to neoplatí! Nech len platia ved všetky tie cesty ničia hlavne kamiony a opravuju sa z daní nás všetkých!Keby bolo na mne tak tie poplatky pre kamiony zdvihnem este o 100%!Ved na naších cestách už jazdí viac kamionov ako osobákov, tak kto by to teda mal vsetko zplatit?
Ty maš asi v hlave nasrate! aj ten najposlednejši dochodca sa zloži na to myto v podobe každodenných potravín (chleba alebo mlieko, lebo pekáren alebo mliekaren je zo susedného okresu). takí ako ty by nemali mat ani občiansky preukaz, lebo im nedochádzajú základné veci. Tak konečne pochop, že ked tieto červené trenky rozjebú miliardy eur svojim známim, tak ich chcu aj dáko naspäť, a im je jedno ako a odkial, a preto aj od teba pri každodennom nákupe.
maximilian76
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 26.01.2009 15:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa maximilian76 »

sovo napísal:Naše cesty su uplne prepchaté kamionmy,tak mi tu nerozprávajte že sa to neoplatí! Nech len platia ved všetky tie cesty ničia hlavne kamiony a opravuju sa z daní nás všetkých!Keby bolo na mne tak tie poplatky pre kamiony zdvihnem este o 100%!Ved na naších cestách už jazdí viac kamionov ako osobákov, tak kto by to teda mal vsetko zplatit?
zaplatíš to ty ked si pôjdeš ráno kúpiť chleba a mlieko. Ty chytrák čo by si poradil takému šoferovi kamiona ked potrebuje dobyť mýto a zrazu zázrak nefunguje na kartu ale niekde na dialnici si musí vybrať peniaze, kde ich má ako zobrať, lebo ono to na kartu fakt nefunguje. Ja zamestnáva ludí aj vdaka mne a podobným majú ludia prácu, ty si asi nikdy nepodnikal, si alebo policajt alebo vojak z povolania. Mne to je jedno, ja som zdvyhol cenu ,rovnako zdvihne aj zákazník a ty to zaplatíš :3035: len o tom ešte nevieš. ked to zavedú na osobné autá som zvedavý čo povieš, ked budeš platiť za cestu dva krát alebo budeš platiť a ani nebudeš vedieť za čo. Máme najdrahšiu naftu, najväčšie odvodové zaťaženie, najdrahšie mýtne, takto štát pomáha podnikatelom v čase krízy .
raltok
Príspevky: 85
Dátum registrácie: 15.12.2008 13:58
Bydlisko: ba/ke
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa raltok »

Roadrunner napísal:
sovo napísal:
Ty maš asi v hlave nasrate! aj ten najposlednejši dochodca sa zloži na to myto v podobe každodenných potravín (chleba alebo mlieko, lebo pekáren alebo mliekaren je zo susedného okresu). takí ako ty by nemali mat ani občiansky preukaz, lebo im nedochádzajú základné veci. Tak konečne pochop, že ked tieto červené trenky rozjebú miliardy eur svojim známim, tak ich chcu aj dáko naspäť, a im je jedno ako a odkial, a preto aj od teba pri každodennom nákupe.
nezastavam sa vlady, ale myto musi byt, pretoze sme sa k tomu zaviazali.... navyse myto bude vo vsetkych krajinach europskej unie. uplne vsetkych. a ci myto zavedieme dnes, alebo zajtra, ci pozajtra, tak vzdy sa to premietne do ceny tovaru/sluzieb...
doricka75
Príspevky: 19
Dátum registrácie: 10.12.2008 18:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa doricka75 »

ja som vcera jazdil s tou mytnou akoze krabickou a v TRENCINE pod dialnicny privadzac vzdusnou ciarou asi 15-20metrou a zrazu ze p i i i p a potom sa svetu cuduj ze za 200metrov ako za 2000 :28b7: uz aby myto zaviedli na osobaky a ideme strajkovat vsetci, a potom ze pravny stat :300f: ako za LENINA " robit-platit-robit " a tesne pred dochodkom zdochni :3906:
etrans
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 07.01.2010 22:02
Zdieľať na Facebook

to:roxbury

Príspevok od používateľa etrans »

to roxbury: nemozem nereagovat na tvoj nazor na rozbite cesty.jasne ze ich nicia aj kamiony a preto platime my kamionaci cestne dane ,aby sa znova opravovali...a asi byvas v stane inac by si si spomenul kto doviezol tehly,drevo atd. na domy tvojich rodicov,tebe,surodencom,rodine....asi furik.......
Naposledy upravil/-a etrans v 07.01.2010 22:45, upravené celkom 2 krát.
marek-achberger@zozn
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 12.03.2007 21:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek-achberger@zozn »

Myto nie je chyba, ale cena a ine veci ktore vidíme v tv mali byť nastavené ináč. A myslim, že to ako to prebieha je naozaj hanba.
A keď pán minister povie že zavedenie mýta prebehlo velmi dobre(dokonca skoro až vynikajúco ako poznamenal) tak naozaj neviem čo chalan bere za lieky a iné omamné a psychotropné látky.
hpplast
Príspevky: 161
Dátum registrácie: 02.11.2007 12:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hpplast »

roxbury7 napísal:všetci furt len stenete. konečne sa za cesty platí ako sa má a to že sú rozbité - holt pretažené kamióny.na ceny palív nariekajú furt. pred rokom ked bola nafta asi najdrahšia ...a dnes je nafta cca o 10skk lacnejšia a furt niekto stene. to že sa mýto nerozbehlo ako sa malo a kamionisti musia čakat dlho na prechodoch je trošku iná káva... treba vydržat !!! :300f: :300f:
tak o 10sk alebo 0,33 cent.chod von a porovnaj uroven,kvalitu.nech zije hociktora vlada čo tu bude.občan je to posledneeee.
capitan
Príspevky: 79
Dátum registrácie: 06.11.2008 19:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa capitan »

Chlapi setci tu p1cujete na fica a podobne a nic nespavime iba piseme na nete tak sa aspon pridajte do skupiny obycajnich ludi.. www.obycajniludia.sk neviem ci ste citali ten letak ale s kazdym jednym bodom suhlasim a preto som sa tam pridal nenechajme to takto!! a robme pre tonieco aby tam tie svine uz neboli
kokso170
Príspevky: 167
Dátum registrácie: 18.11.2008 21:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kokso170 »

Gustoo napísal:
ciprian napísal:ludia co sme si zvolili to mame treba volit ficka,slotu nech maju ......
sorry ale to mas jedno koho volit - ani za jedneho ani za druheho nebolo dobre. teraz veru podla mna tam neni koho volit. Inac neviem ci to je len dozvuk Dzurindovej vlady alebo Ficov pocin ale zda sa mi ze posledne 2 roky pribudlo strasne vela novych usekov oproti predchadzajucim rokom
Niesom si isty ale v case Dzurindu zobrala NDS uver z europskej banky s tym ze v roku 2010 zavedie myto. Takze mam v prdeli aj filcka aj dzurka, ale mam pocit ze to maju na rovasi modri, nie cerveni. Cerveni to pos... z organizaciou a z tendrom. Jedna banda. :2f93:
FabianJ
Príspevky: 13
Dátum registrácie: 13.01.2008 11:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa FabianJ »

Dakujem za vsetky odpovede
kutrica
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.01.2010 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kutrica »

Tak svojim sposobom je myto dobra vec (len unas nie),aj tak ma najviac seru tie pokuti co su koli mytu,zle si nastavis napravi tak vyse mesiaca robis zadrmo,ako podotkol tu jeden chlapik"cervene trenky roziebu miliardy,a treba ich vratit a je im jedno ako"ne a tu to mame.a co ked protestuju nejaky dopravcovia,to malo uz davno byt nie teras ked si snami robi vlada co chce.PS:nie som kamionista ale drzim svami,a ti gayovia co tu pisu ze"cesty su roziebane koli pretazenim kamionom nech idu do certa,ked riadili najvedcsie auto,mozno dodavku nech idu do ....
duno78
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 04.05.2009 20:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa duno78 »

Mýto zdvihne ročné náklady na jeden kamion o 125%... Sme jediná krajina, ktorá spoplatnila cesty prvej triedy a tí hajzlíci vo vláde si mysleli, že budeme držať huby. Štrajk je oprávnený a nebojuje sa len pre kamionistov, ale pre všetkých občanov. Veď keď každému dopravcovi stúpnu náklady všetko sa odrazí v cenách tovarov aj služieb. Patríme medzi najchudobnejšie krajiny s obrovským dlhom, ale vláda sa tvári, ako keby bolo všetko v poriadku. Je v poriadku, že vláda okráda ľudí? Že ministri a politici si prideľujú stotisícové odmeny? Je normálne, že človek od rána do večra robí a žije od výplaty do výplaty? Celý tento štát je obrovské hovno. Nikto tu nepodporí radového občana, ani malého podnikateľa. Tak dokedy to chceme znášať? Kým neumrieme hladom? Lebo kvoli ich vychcanému mýtu a daniam nebudeme mať ani na chleba. Ale Fico a spol. budú mať na lyžovačku v Alpách. A ak teraz ustúpia kamionisti sklopia uši a odídu domov, tak verte tomu, že to tak bude.
0908642378
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.08.2008 21:24
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa 0908642378 »

Zo všetkym suhlasim.Niektorí si myslia,že tie vyzbierane peniaza pojdu všetky na cesty,preto su proti štrajkom,ale nesuhlasim.Všetko musí mat nejaku hranicu.
Treba si uvedomit co vsetko autodopravca potrebuje k podnikaniu,aspon si myslim.Kupit kamion,opravy,platy,odvody,myto,cestna dan,poistka,nafta atd.A potom,že chce zarobit?Podla tych čo su proti štrajkom,tak maju zarabat len štatny tajtrlíci,čo chodia do roboty štatnym autom,za štatne palivo,poistku atd,ktorí nič neinvestuju,len beru?
Zobudíme sa až potom,ak sa mytne bude platit aj do 3 ton,ale to bude asi už neskoro.Už tu nejde len o to.Zoberte si pokuty,všetky su postavene na vyske priemerneho platu 2000 eur.Ked vyhodíte tasku so smetím ku smetiaku,lebo je plny,možete dostat pokutu 6666 eur.Su drbnuty ,alebo čo?
Ked budete mat auto ,ktore nepouživate nejaku dobu a nemate na nom platne STK a EK,tak Vam budu posielat nejake vyzvy s pokutami 333 eur s hrozbou trvaleho vyradenia z evidencie.To už fakt prestava byt sranda.
Nakoniec treba povedat,že kamionisti hybu touto upadajucou ekonomikou,určite to nie su tí v parlamente,ved sa na nich pozrite,niektorím nestačí ani 20 rokov rabovat,stále su tam.
kutrica
Príspevky: 3
Dátum registrácie: 04.01.2010 14:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kutrica »

Pozrite sa tu nebude nikdy dobre,tu treba prevrat alebo nejake ostrejsie strajky,lebo to to fakt nejde dalej stimto statom,mozno o par rokou uz ani nase deti nebudu mat poriadnu robotu alebo aj ked ju budu mat nebudu mat skromne zivobytie,ako som uz minule napisal ja stojim za kamionistami,ale dokedy to aj oni vydzia ani oni tam nemozu vecne stat leasing ide a necaka

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 57 neregistrovaných