Diagnostika Texa

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

Diagnostika Texa

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Mate niekto (pracujete s nou) takuto diagnostiku ?
Zvazujem kupu preto privitam Vase skusenosti.
Vdaka.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

V prvom rade asi treba určiť na čo a v akom rozsahu ju chcem používať...
pavilion
Príspevky: 184
Dátum registrácie: 17.09.2009 08:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pavilion »

Asi pred 5 rokmi sme sa jej velmi tešili že aké super zariadenie ale popravde zbytočne vyhodené peniaze,ako už bolo napísané vie toho vela ale len základné veci a aktualizácia tiež nieje najlacnejšia.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Ziadna multiznacka nie je dokonala. Mam skusenosti s Texou, Atalom, KTS
Osobne pouzivam KTS, momentalne sa mi zda najschopnejsia.
Nedavno sme riesili jeden diagnositcky oriesok kde vyslovene to bol test Texa vs. KTS a vitaz bol jednoznacne KTS.
Okrem toho pouzivam tiez original VCDS, FOCOM ako doplnky kde multiznacky jednoducho nedokazu vsetky servisne funkcie. Napr. s Atalom som robil 3 roky a bol skvely na Francuzov.
Odskusane mam aj klon DELPHI kotry je za nic penazi skvely nastroj ale pokial dojde na lamanie chleba tak skoncil.
Zalezi ake auta najma potrebujes robit, ale pokial "bezny" slovensky trh VAG, PSA, FORD tak odporucam mnou spomenute zariadenia.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

cviro, dosla mi posta z mercedesa, bojim sa to otvorit, ze tam bude poukaz na odber noveho CLSka, potom budem chodit len tebe :2f93:
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Mne len take chodia :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Zrejme by na celej čiare vyhrala KTS-ka čo ale pri spôsobe akým funguje nie je zrovna výhra.Vysoká cena plus neustále platiť a platiť upgrade,to sú značné výdavky a kdesi čosi ich musí ktosi zaplatiť.Myslímže to bude zákazník.Je asi schodnejšia cesta si vybrať len niektoré skupiny a tam sa zariadiť na značkovú diagnostiku.Celkom solídne šlape Delphi,tá je na niektoré značky výborná,na niektoré slabučká,ale je k dostaniu za ozaj bezkonkurečnú cenu,je to čína za pár švestek ale z dobrého zdroja je absolutne spolahlivá a bezproblémová.Ale aj tak je to o softvéri v hlave viac,než o samotnom prístroji.V istom prípade slabého diagnostika dokonca môže byť hotová pohroma pre zákaznícku peňaženku.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Preto som písal pozor na ne,je ich na mraky za cca 100 vku,ale dobrý kus vie celkom dosť a rozhodne za tie peniaze stojí.Moja napr Ford robí velmi dobre
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Nie ze by som niekedy nerobil s klonmi ci cracknutym softom. Dnes som vsak proti a dufam ze ten boom s cdp/delphi coskoro skonci.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Definuj tvoju otazku presnejsie. Som celkom nepochopil.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Vidim ze si necital moj prispevok na zaciatku tejto temy. Takze momentalne KTS, VAG-COM, Focom co sa originalov tyka + par freeware veci. Nepoviem ze nemam nejake tie klony ale su zapadnute prachom nakolko na serioznu pracu su nedostatocne.
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Samozrejme s tebou suhlasim. Preto som sa zariadil tak aby som si vedel poriesit vacsinu svojich potrieb tzn. VAG + FORD + UNI.
Keby si ten STAR mal kupit OE kolko by stal? :-\
erikfrog
Príspevky: 909
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

Dnes by mal mat (teda aj ma) moznost kazdy nezavisly servis umozneny pristup pre EURO 5 a novsie cez SAE J2534 len ceny za pristup k sluzbe su brutalne. Realne si to aj tak len malo kto moze dovolit.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Tak som tu Texu predsa len vzal (nechal som sa uniest lebo ma jednu pre mna podstatnu funkciu) a mozem zatial skonstatovat, ze nieje zla. Ale pokial sa s nou nenaucim robit lepsie tak ocakavania nesplnila.
Momentalne VAG-Com, Superscan, Texa, par sw-diagnostik-ultralightov a jedna AEB diagnostika OBD II zamerana len na motory. Zvladnem kadeco, ale ze uplne vsetko este nie. Pre mna su najdolezitejsie motory, ostatne ma moc nezaujima...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Tak toto bude platiť asi vždy,ku každej značke jedine ich príslušná diagnostika,to proste ak má diagnostika vedieť urobiť úplne všetko,iná cesta proste nie.Blbá diagnostika narobí viac škôd než osohu,hlavne ak jej obsluha negeneruje výsledok z vlastnej hlavy ale spolieha len na tú diagnostiku. To proste treba raz navždy pochopiť že diagnostika je bez dobrej hlavy obsluhy úplne k ničomu,ba je na škodu.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný