Diagnostika motorových vozidiel - literatúra

Sekcia slúžiaca na odbornú analýzu problémov

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kazimir »

Ja si myslim, ze vy odbornici sa casto na taketo otazky pozerate zle. Uvazujete kolko sa musi neznaly clovek naucit aby bol z neho taky dobry diagnostik akym ste vy, alebo akym by ste chceli byt.

Mozno ze zadavatel nema ciel zarabat majland na diagnostike. (Ten aj tak skor zarobia vymienaci)

Kup si z nejakeho bazaru vcds s kablom ak mas pristup k nejakemu tdicku na ktorom si mozes skusat.

Nejake jednoduche zavery clovek dokaze ziskat aj z hodnot ako korekcie vstrekovacov atd.

Kedysi tu bol navod ako spravit zatazovy log od pana mh. Tak isto verim, ze keby chces, tak nejake tipy najdes aj na tomto fore. Boli tu tusim navody ako odskusat vahu vzduchu atd.

Zaciatocnikovy treba hmatatelne veci na zaciatku. Kucharsku knihu s navodmi ako overit urcitu suciastku. Ako dojst k urcitym zaverom, ze ta cast systemu funguje spravne a chyba bude asi v inej casti.

Pan mhlavaty tu uz urcite vypisal tolko tipov/trikov ze keby namiesto toho napisal nejaku "kucharku" tak uz ju ma kazdy tdickar davno doma na policke.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Diagnostika motorových vozidiel - literatúra

Príspevok od používateľa prioritasko »

Nechcem zakladat novu temu,hodim to sem,aby to bolo pokope.
Urcene viacmenej pre laikov ako uvod do problematiky.
Pre fachmanov asi nic nove.
https://www.vut.cz/www_base/zav_prace_s ... _id=170768
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24976
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Diagnostika motorových vozidiel - literatúra

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V podstate ano až na časť (str69 stať 6,2,2,1) týkajúcu sa vysvetlení merania paralene signálnym rekordérom.Kedže pracujem z citovaným Texvikom (jeho vyžšou a najmladšou variantou) tak som si to veru pozorne prečítal.Je to veľmi veľmi zaujímavá funkcia a ja sám ju nepoužívam len preto lebo dnes je dostupné a v podstate uživateľsky príjemné používať tzv skripty prípadne fázy,kde už samotný soft vykoná analýzu a vypracuje "verdiktový" výstup zrozumiteľný pre klasického opravára diagnostika. V miere toho opísaného pojednania je použitie vyhradené len tým ktorý síce diagnostiku prevádzajú ale sú prakticky vždy absolventi vysokých technických škôl.Pokiaľ má niekto pochybnosť o podobnej potrebe stačí sa do príslušnej state začítať.Na moje prekvapenie je to slušne spracované čo som potom neskôr aj pochopil z čoho sa čerpalo.No...ale na konci iba povzdych v zmysle - na vrbe je zvonec,rozprávky je koniec. Riešil som tieto dni zdanlivú prkotinu v parametroch vstrekovania (posuny regulácie v mikrosekundovom vyjadrení v silne kladnom pásme blízko max,hodnoty) a jednoducho to nebolo s kým prebrať.Nula,hov...o,nič. Ani ťuk. max otázka...ako to ide. No ide to výborne takže príde spásonosná rada...tak sa na to vys.... a nechaj tak.
Pepanek151
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 24.04.2022 16:15
Zdieľať na Facebook

Re: Diagnostika motorových vozidiel - literatúra

Príspevok od používateľa Pepanek151 »

Nerád ruším v tejto téme.
Pán Hlavatý, písal som Vám SS. Som na fóre nový a nie som si istý, či ste ju obdržal. Viete sa na to prosím pozrieť?
Ďakujem pekne.

Návrat na "Diagnostika"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných