Denné svietenie-problém

Diskusia ohľadne vozidiel značky Mercedes Benz

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Denné svietenie-problém

Príspevok od používateľa Thomasl »

Zdravím,
mám menší problém s denným svietením ,pripojil som ich podla návodu ,t.j.čierny na kostru ,červený svorka 15,žltý na + od parkovačiek ,po zapnutí zapalovania sa zapne DS,po zapnutí svetiel zhasnú ,ale keď naštartujem ,zasvieti sa aj DS,má niekto skúsenosť ,mám tam ten originálny blokovací modul ,ale po naštartovaní sa asi zdvihne napatie a robí to neplechu,,,,,,,,
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Za prvé keby si ich nekúpil nemal by si žiaden problém, za druhé nerozumiem tomu tvojmu zapojeniu, lebo po naštartovaní majú svietiť a po zapnutí čo i len parkovačiek majú zhasnúť, ked svietia DS tak ti okrem nich nič iné svietiť nemôže (môže , ale vtedy je to nesprávne zapojenie, ktorý si odporuje s vyhláškou = pokuta / odobratie TP)
zoleeka70
Príspevky: 689
Dátum registrácie: 05.02.2008 22:28
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa zoleeka70 »

Thomasl - funkcia denného svietenia je aby Ti to svietilo po naštartovaní automaticky a po zapnutí svetiel zhaslo-preto to máš spojené s parkovačkami...nechápem teda Tvoj problém...
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Ahojte

Príspevok od používateľa Thomasl »

takže ešte raz,po zapnutí zapalovania zasvieti DS,po naštartovaní svieti DS v pohode,až kým nezapnem svetlá,vtedy by malo DS zhasnút ,ale svieti ďalej ,
keď to skúšam pri nenaštartovanom motore tak to funguje ako má, t.j .zapnem zapalovanie ,svieti DS,zapnem svetlá DS zhasne,keď naštartujem už DS svieti trvale.....
drautostar
Príspevky: 1164
Dátum registrácie: 16.10.2008 14:21
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drautostar »

Podľa mňa si to napojil na blbú pätnástku.
Ešte raz pouvažuj nad "napätím od kľúčika".
Obrázok
Dr. Autostar v.r.
Autá na diely
VOJTO55
Príspevky: 1906
Dátum registrácie: 12.12.2009 20:01
Bydlisko: Revúca
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VOJTO55 »

...No neviem ako to má byť,ale keď si všímam nové autá tak tie to majú zapojené tiež tak,že keď sa rozsvietia normálne svetlá,tak DS im svietia tiež...a to je továrenské zapojenie...na svojom voze som to tiež zveril servisu a zapojili mi to takisto...
...Vo firme sme teraz dostali nový VW a na tom to svieti takisto...
octavko
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 22.05.2009 18:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa octavko »

zapojene maju byt ako pisu chalani predomnou.na mojom BMW e46 som to tiez tak zapojil,ako ma byt a tiez sa to spravalo vselijako,zacali blikat a podobne su to normalne kupene v obchode za 70eur,certifikovane.ked to bolo nad moje sily vyriesil to autoelektrikar,no nie na prvu supu ale chvilu mu to trvalo a daval tam nejake relatka ,z audi a podobne.nakoniec to zacalo svietit normalne s relatkom myslim ze s z pasatu.takze daj to pozret elektrikarovi a vies na com si
Thomasl
Príspevky: 508
Dátum registrácie: 04.10.2009 15:38
Zdieľať na Facebook

Vyriešené

Príspevok od používateľa Thomasl »

tak som to skúsil premerať ,mám passat 3c,pri nenaštartovanom aute je na žltom vodiči napojenom od parkovačky cca 12,5 V pri naštartovanom asi 11,6 V ,neviem prečo je to opačne takisto som to meral na tlmenom a dialkovom svetle je to takisto ,auto dobíja v pohode na baterke cca 14,3 V,asi aby šetrilo žiarovky ,je tam nižšie napatie ,každopádne to original china blok relé pri poklese napatia nevypne DS úplne ale iba na 50%,pri 12,5V áno ,tak som to vyštikal a napojil tam klasické rozpínacie relé a mám pokoj.......už to DS pri naštartovanom aute a zapnutých svetlách nesvieti ,takže šťava od 15 bola v pohode..............................
matthewoo
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 09.08.2010 17:53
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa matthewoo »

boze na akeho diabla si to montujete tieto hluposti.ved je to extremny otras,svieti kadejako a je to uplne hrozne.okrem tych aut,ktore to maju original.original je original a nie tieto supacke,domacke,tuningacke vychytavky,ktore to uplne dehonestuju cele auto.najlepsie to je hlavne na dacii logan alebo na thallii,to ma uplne dostava... ludia trochu budicek...
Napísať odpoveď

Návrat na "Mercedes-Benz fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 11 neregistrovaných