Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

combo2
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 22.03.2012 18:05
Zdieľať na Facebook

Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa combo2 »

Čaute páni, chcel by som Vás informovať aby ste sa vyhli servisu Hatiar vo Zvolene. Popíšem Vám moju skúsenosť a názor si spravte sami. Išiel som na ročnú lpg prehliadku s tým, že si dám preventívne spraviť aj dekarbo motora, kedže mám nájazd necelých 80tisíc km. Okrem toho mi boli robené úkony, výmena sviečok, výmena oleja, olejového a vzduchového filtra. Aby som nezabudol, doplnenie zimnej zmesi do ostrekovača. Za toto všetko si nehanbili vypýtať sumu 800€. Po mojom rozčarovaní, mi dali aby sa nepovedalo zľavu až 40€. Volal som priamo do dekarba vo Vavrišove a pýtal som sa koľko by to stálo na moje auto a bola mi povedaná suma 230€ vrátane chémie a práce. Takže keby si to dám robiť do serioznejšieho servisu, určite by som neplatil skoro 800€ a to aj napriek tomu, že by mi robili spomínané úkony. Dožadoval som sa ceny, ešte pred úkonom ale to mi samozrejme nevedeli povedať, že to až na konci. Už rozumiem prečo. Volal som aj s majitelom ale ten si ceny obhajoval. Takže bude fajn, keď sa na to kuknú aj ostatní ľudia. Obrázok
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa oco13 »

Aha, Hatiar niekomu šlapol na otlak, tak sa ho snaží okydať :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
Inak nedávno tu bol názor naozajstného mechanika na "dekarbonizáciu" motorov :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa autolaik »

Preco okydat? Je rozcarovany z ceny... akurat ja by som to neriesil urcite cez forum a nepouzil formu "vyhnite sa tomu servisu". Inak normalne cumim,oni sa tam fakt zaoberaju dekarbonizaciou...

https://www.hatiar.eu/blog/83-predstave ... karbo.html
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa oco13 »

Ja som rozčarovaný z výplat a darmo píšem na celé automotive , nikomu nepridali. Jedine tým na shitjobs a tí sem nechodia.
Pre mňa je to príspevok konkurenta a o dekarbonizácii si myslím svoje. Navyše má Hatiar zlého PR managera lebo dekarbonizacia a LPG idú proti sebe . Predsa všetci plynári vedia že plyn karbon nevytvára.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa mhlavaty »

V anonymite môžete nabrýzgať komu len chcete.Môžete ho doslova obsrať,čitiť to už nik nebude a min polka národa zaujme postoj hodný totálneho dementa - bez lístka sa ani lístok nepohne.Byť Hatiarom,okamžite podnikám všetko dostupné čo právny poriadok dovoľuje.Nespokojnosť môže byť legitimná,ale riešiť ju treba tam kde sa to riešim môže a má a môže priniesť nejaký výsledok.Dúfam že téma nebude bez odozvy aj od AB EU
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa oco13 »

Píše tam niekde o SOI ke?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa martincichy »

Prehanat to pravnikom nema vyznam - spotrebitel je zjavne v prave. Autoservis je sluzba ako kazda ina a vztahuju sa na nu rovnake zakony ako na ktoru-kolvek inu sluzbu - tu Hatiar asi urobil kolosalnu chybu. Zjavne neinformoval zakaznika o cenach. Robil ukony, kde ceny su lahko dane. Navyse - autor temy len opisuje svoju skusenost a to trestne nie je (pokial neklame)
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa martincichy »

Zákon č. 250/2007 Z. z.
Zákon o ochrane spotrebiteľa a o zmene zákona Slovenskej národnej rady č. 372/1990 Zb. o priestupkoch v znení neskorších predpisov

Informačné povinnosti
§ 10a

(1) Predávajúci je povinný pred uzavretím zmluvy alebo ak sa zmluva uzatvára na základe objednávky spotrebiteľa pred tým, ako spotrebiteľ odošle objednávku, ak nie sú tieto informácie zjavné vzhľadom na povahu výrobku alebo služby, spotrebiteľovi jasným a zrozumiteľným spôsobom oznámiť:
...
d) predajnú cenu výrobku alebo služby alebo, ak vzhľadom na povahu výrobku alebo služby nemožno cenu primerane určiť vopred, spôsob, akým sa vypočíta, ako aj náklady na dopravu, dodanie, poštovné a iné náklady a poplatky, alebo ak tieto náklady a poplatky nemožno určiť vopred, skutočnosť, že do celkovej ceny môžu byť zarátané takéto náklady a poplatky,
...
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa oco13 »

Pri takýchto témach mám stále pocit, že počúvame len jednu stranu. A navyše tej strane nejde ani len tá fotka čo chcela zverejniť .
A za druhé - bavíme sa o službe ktorá by sa všeobecne dala napadnúť v zmysle či je naozaj prospešná pre motor.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa mhlavaty »

To ako môže prísť jeden anonym a nakydať ? A vy tu tancujete na čím ? Chcete robiť sudcov ? Neviete nič o celom,ani prd.Ani len čoho sa dekarbo týkalo.Je dosť mašín kde by tie peniaze nestačili.jedno veľké slovenské svinstvo a vy z radosťou do toho vlaku nasadnete.Aby sa zajtra nestalo vám.
Lebo Hatiar má meno,adresu aj telefon a pokiaľ mňa neklame pamäť,počul som pozitívne vyjadrenia.A kto tému zosoplil,je kto ? A aký má úmysel ? Prečo rieši obsratie iného v anonymite ? Až obserie niekto vás,bude sa vám páčiť ? A ako sa budete brániť ? Rozmažete to ? Na slovensku kde polovica ľudí zaujme postoj ...bez vetra sa lístok nepohne !
Špinavosť,svinstvo,chrapúnstvo !!! A AB EU spí ako vždy
Teraz nevie google magor napísať že na riešenie je orgán,v inej téme to vie.A vy ostatný tu tancujete okolo ohníka
TDIdieselpower
Príspevky: 106
Dátum registrácie: 27.07.2015 20:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa TDIdieselpower »

@combo2 a preco nenapises ako bola ta dekarbo robena, spominas nejaku firmu z vychodu ktora to nacenila na 200e a pouziva chemiu? vies ze dekarbo chemiou je cista katastrofa a motoru to viac uskodi ako pomoze? ak to Hatiar robil ladom alebo skrupinami z orechov a poriadne to rozobral a vycistil 500e vobec nieje vela za to. 300e za vymenu oleja vsetkych filtrov v benzinovom aj plynovom systeme je tiez OK cena.
takze co z toho vyplyva? mas odborne vycistene auto od karbonu, co podla mna vobec nebolo treba robit po 80t km ked jazdis na plyn, a mal by si byt spokojny a jazdit dalej. mal by si napisat odporucanie na Hatiara, ako vacsina z tych co vieme ako plyn v aute funguje chodime jedine k Hatiarovi na servis aj ked ja som osobne z BA a tych 200km sa mi nezda daleko ist.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa autolaik »

Teraz si si asi kopol vlastny gol, maju tam popisany sposob cistenia..a chemiou. Linkoval som to vyssie. No znovu zopakujem,tento sposob stazovania sa pisanim na forum by som naozaj nezvolil...
martincichy
Príspevky: 5451
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa martincichy »

TDIdieselpower napísal: 07.12.2022 10:38 300e za vymenu oleja vsetkych filtrov v benzinovom aj plynovom systeme je tiez OK cena.
V autorizaku renault za vymenu oleja a vsetkych filtrov, vratane plynoveho platim hlboko pod 300 eur.
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

"Dožadoval som sa ceny, ešte pred úkonom ale to mi samozrejme nevedeli povedať, že to až na konci."

To kde je pravda vie len zadavajuci a servis, sudov sa zdrzim, v kazdom pripade, tato veta je dost podstatna. Ak realne dostal zadavatel takuto odpoved, mal sa na pate otocit a hladat iny servis. Nikto necaka cenu na Euro presne, ale aby servis povedal, ze najprv urobi a potom naceni zakaznikovi je chrapunstvo :342a:
tomas-b
Príspevky: 61
Dátum registrácie: 25.08.2012 15:00
Zdieľať na Facebook

Re: Dekarbo motora LPG u Hatiara-Zvolen.

Príspevok od používateľa tomas-b »

Napíšem aj svoju skúsenosť: chodil som k Hatiarovi dlhé roky, kým som mal LPG (teraz už mám diesel, kvôli dlhým trasám v krajinách kde je málo LPG staníc). Sám pán Hatiar mal vždy férový prístup, ceny primerané - a to som porovnával aj inde, bol som pred tým aj iných LPG servisoch.
Či inštalácia zariadenia, či pravidelná prehliadka, alebo servis - vždy to bolo k spokojnosti. A mám viacerých známych čo majú rovnako kladnú skúsenosť.
A aby som bol konkrétny: auto Toyota Camry, R4 motor 2,4 VVTi, LPG BRC Sequenc 32.
Napr.:
-pravidelná prehliadka 20 €, veľká za 38 €
-zap. sviečka 17€ / kus, výmena práca 13 €
...
@ combo2: aké to bolo auto? aké sviečky, olej?
v tom vie byť tiež veľký rozdiel...

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných