***Debata o všetkom***

odkazy, linky, videá na tému auto-moto

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kubco23
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Tak to som netusil ani ja, zaujimave :) Inac co by ste poradili ist pozriet v okoli juznych ciech, pripadne zapadne nemecko v okoli mnichova ? co by stalo ozaj za to :3035:
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

urcite ceske budejovice, cesky krumlov, okolie lipna - sumavu, potom dole k dunaju cez dedinky do pasova je to velmi pekne :3035:, bol som tam bicyklom pred par rokmi :-\
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
kubco23
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

Hej presne tadial vedie trasa , takze tam premotat , rozmyslam este nad muzeom BMW v mnichove, ale kedze idem na 800-kubikovom bicykli tak neviem ci to v tom obleceni bude vhodne sa tam motat, to este ukaze cas :)
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

som bol len na jednosomarovom lol, ale tolko veci sme odviezli, ze habakuk, ide leto, tricko slapky a sortky strcis aj do vacku, oblek co si pamatam nepytaju :)
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Užívajte si ešte, keď ste mladí, lebo potom to už bude na prd makový :-)
kubco23
Príspevky: 551
Dátum registrácie: 12.01.2011 22:35
Bydlisko: NItriansky kraj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kubco23 »

No , nakoniec pocasie zmenilo plany a islo sa inou cestou , ale ajtak bolo fajn ( akurát ruky bolia doteraz :D ) trasa vyzerala cca naasledovne, az by dakoho daco zaujimalo tak sa pytajte.

P.S. - tie solne bane vo wieliczke fakt stoja za to ! :)

Obrázok
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

vlastimil213 napísal:Uz som v Marci bol v Dubai a cez leto nieco ako Španielsko možno Karibik uvidíme podla počasia a prezrad kam ideš ? Krásne fotky naozaj
Starky, nevsimol som si tvoj post, no nakoniec sme boli v Egypte v Hurghade na dva tyzdne, povodne sme chceli ist do Sharm-El Sheikhu ale zabookovali nam hotel tak sme isli inam.
Sharm snad o rok :-)

Jak bolo v Dubaji? Odhliadnuc od toho ze draho jak svina, co som videl fotky tak to tam vyzera neskutocne. Takze tisko zavidim, ale pochval sa.
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

Čauko , bol som v egypte pár rokov dozadu krásne tam bolo hlavne potápanie ved isto vieš sám :) Inak aj ja som bol v Hurghade ...
No , ako píšeš je tam krásne , To sa nedá porovnať , s europou ... DubaiMall , Mal som ho za dva týždne problém prejsť cez 1200 obchodov, Boli sme sa skoro vzdy kupat pri Burdz Al Arab ( najdrahsi hotel sveta ) krása , a Dubai Marina - Kupali sme sa a pred tebou 40 metrov cca obrovske mrakodrapy niečo čo som nikde este nezazil , To iste Burdz Khalifa skoro Kilometer na vysku boli sme aj dnu 650 metrov vysoko ten vyhlad vsetko naokolo si videl... Ferrari World A YAS waterpark kupili sme si ze sme mohli byt jeden den tam a druhy tam ... Najrychlejsia draha na svete na 240 za 3 ci kolko sekundy a taktiez dalsie atrakcie tam Take kino tam bolo proste pre takeho co miluje Ferrari ako ja nieco neskutocne , Ten vodny svet velky ako neviem co proste taky tobogan bol ze si 5 sekund v cistom kolmom pade neveril by si ake to bolo ... Je toho vela to len takto co som si spomenul uz je to pol roka ... potraviny a tak ani nespominam ... Ceny no na osobu to vyslo okolo Tisícky na osb. zo vsetkym letenky z viedne emirates ... a ty co ako bolo ? fotky riadne pekne tiez
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Jak bolo? Jak na dovolenke - cize paradne :-)
Pocasie perfekne, dva tyzdne ani mracik, mali sme all inclusive plus aquapark a wellness takze pijanko, ziadne stresy, vsetko na hotely, proste pohodicka. Kuchyna vynikajuca, alkohol a tabak sme si doniesli svoj :-)

Polovicku som nahovoril na libanonsku kuchynu a na pocudovanie jej to dost chutilo.
Pozret sme boli iba v Kahire (pyramidy-povinna jazda) a muzeum.
Raz sme boli snorchlovat, buduci (alebo mozno este tento) rok pojdeme do Marsy alebo Sharmu, tam sa vysnorchlujeme do aleluja...

Fuha tisicka nie je az tak vela, cakal som ze to bude ovela drahsie, vzhladom na to aka rozvinuta a bohata krajina to je.
Pozerali sme aj Europu (SPA,ITA,FRA) ale to nie je taka "exotika" ako arabsky svet, takze to zatial odsuvame. V Karibiku je vraj nadherne, znamy bol minuly rok na Kube a potom isiel do Dominikanskej Republiky a nevedel si vynachvalit.
Mal pocit ze je v tom vyretusovanom katalogu z cestovky :-)
Az na ten let s prestupom :-( to mi moc nevoni.
Uz mate rozmyslene kam presne?


Situacia je zo dna na den horsia a horsia (vid nedavne incidenty v Tunisku, Egypte a Turecku, kriza v Grecku) tak veru neviem neviem.
Aby sme si buduci rok nevymienali dovolenkove zazitky s Krpacova alebo Seneckych jazier :-)
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
vlastimil213
Príspevky: 350
Dátum registrácie: 30.11.2013 22:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa vlastimil213 »

:DD vidím ze Egypt je na tom dobre my sme boli asi 10 rokov dozadu teraz su tam tie nepokoje tak no nešiel by som tam :D no okolo 1250 psi zober ze kvalitný hotel 5* a cesta autom do talianska vinde rovnako a letí sa emirates kukni pelikan teraz mas za 700 z BA priami let a hotel priamo a hotel sme nemali pri mori ale v centre ale chodili sme taxíkom všade za pár drobných ... Ale kamarát bol minuly rok a ceny su o 20% vyššie koli pádu Eura ale aj tak ceny na to aký su bohatý všetci rovnaké takmer nieco lacnejšie a nieco drahšie ale minimálne a inak aká je to libanonská kuchyňa ? Nikdy som to nejedol no ... Ale to je hrozne vsetko títo islamisti co vsetko robia ako do Dubaja alebo Abu Dhabi by som sa nebal tam keby nieco si dovolili take no ty by ich riadne skrotili ... No podla toho aké bude počasie možno ten Karibik alebo Španielsko budúci rok chcem ist na hlavnú dovolenku možno Singapur alebo nieco take možno neaky výlet po USA ... A ty co ? Kam by si šiel ? Inak alkohol nepredávali ? Napriklad v takom dubai by si zohnal
myotis
Príspevky: 921
Dátum registrácie: 27.11.2013 17:59
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa myotis »

Tych nepokojov by som sa az nebal, turizmus tvori hlavny prijem do statneho rozpoctu, takze je v ich vlastnom zaujme aby si neodplasili turistov. Jasne, stat sa moze vsetko (vid Tunisko - Sousse incident), ale z vlastnej skusenosti mozem povedat ze ked sme boli v Kahire tak na kazdom rohu (doslovne) bola vojensko-policajna hliadka, kazdy turisticky autobus bol monitorovany.

Tie Emiraty pozrem, priznam sa, davnejsie som mal taky maly cestovatelsky sen ze si precestujem stredny vychod (najma Irak-Iran-Syriu-Libanon) ale vzhladom na aktualnu geopoliticku situaciu to musim odlozit.

Hej, nastastie je v Emiratoch, Arabii alebo Kuvajte zatial klud. Ten kdo ten orchester manazuje tak je jedna ruka zo Saudami a Emiratmi, takze tam je velky predpoklad pokoja na roky rokuce dopredu.
Nie je to tak davno co tam "ochranovali" ropne vrty v Kuvajte.

Neviem ako by som ti popisal tu libanonsku kuchynu, nie som odbornik na gastronomiu.

Zaklad je vela masa, zeleniny, ovocia, korenin, cesnaku a olivoveho oleja (ale iba ako dochucovadla, stale citis povodnu surovinu), maso (najma hovadzina, jahnacie, ryby), vela zeleniny na x sposobov a zelenina. Maju samozrejme aj prilohy (zemiaky v supke, ryzu, hummus) ale prilohy moc nejdevam takze som len skusil.
Potom omacky na milion sposobov, najviac mi chutila taka bylinkov-majonezovo-cesnakova - chut bola jemna a islo to ku vsetkemu :-)

Vsetko samozrejme cerstve a stavnate, minimum tukov, oleja a podobnych odpadkov.
Uprava masa je casto velmi podobna ako ked sa griluje, pripadne dusi vo vlastnej stave.
Arabsky chleba doporucujem vyskusat - vynikajuci a da sa jest zo vsetkym.
Radi piju vino, pivo, ktore je oploti Europskym leziakom typu Budweiser a Pilsner taka slabo ochutena voda :-)...
caj (mata, ibistek) a kavu (najma pravu Arabicu zo Syrie - doporucujem poriadne ocukrit :-) a turecku kavu).

Alkohol v tychto krajinach tazko, teda vino a pivo ziadny problem, ale palenka je u nich tabu.
Da sa kupit, ako-kde, "podpultovo" (flaska vodky 0.5l pochybnej kvality 40 euro!)
Takze radsej nech si clovek berie zo sebou z domoviny.
Ale kde je vola a peniaze tam je cesta :-) Takze ano da sa vsetko.
:4012:

A buduci rok neviem absolutne, zalezi od toho ci pojdeme este tento rok snorchlovat alebo nie. Ak nie tak urcite ku koralom, ak ano tak je to vo hviezdach. Mozno Maroko alebo Alzir? Neviem. By si poradil volaco kde si bol spokojny?

Ten Singapur vyzera fajn, aj to USA. Fuu, dobry vyber ale absolutne mimo moj rozpocet.
A mas uz aj presne kam alebo aspon co? (priroda, pamiatky, mesta, kupanie, nakupy?)
Ja som davnejsie planoval na jesen New York na tyzden, ale ta cena ma prinutila si to velmi rycho rozmysliet :40bd: Hold, co sa tyka cestovania som zgrlavy :-)
Vsade bol, vsetko videl...
...a kde nebol, tam sa chysta
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Ja len jednu poznámku k tým policajtom-vojakom na každom rohu. To, že je tam všade vidieť políciu neznamená, že je to bezpečná krajina. Práve vďaka nim je tam relatívne bezpečne. Ale keby tam neboli? Práve tá krajina, kde nevidieť policajtov A NIČ sa nestane, tá krajina je bezpečná.
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

http://www.etrend.sk/ekonomika/zakladny ... -ludi.html

Čo hovoríte na toto ? určite zaujímavé samozrejme kto vie čo by to porobilo na slovensku
mato.soky
Príspevky: 1376
Dátum registrácie: 29.03.2013 14:07
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mato.soky »

Kedže sa nudím skúsim rozpútať malú diskusiu ( dúfam že sa tento krát niekto pripojí rozpútavať diskusiu sám zo sebou je divné :d :D ) počuli ste už o tejto malej "diagnostike" http://www.lemurmonitors.com/
na YouTube je toho kopa a podla mňa za tú cenu celkom slušné zariadenie navyše ak je človek šikovný možno si to na seba aj zarobí samozrejme záleží hlavne od toho čo s tým robí
Atlas
moderátor fóra
Príspevky: 4686
Dátum registrácie: 21.05.2012 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Atlas »

Na bazoši za zlomok ceny: http://auto.bazos.sk/inzerat/52410871/P ... M327cd.php

Ale su aj tu na bazare inzeraty na to za cca 10 evri...

Je možné nájsť dáke skúsenosti po fórach, vačšinou sa ľudia "sťažujú" na malé množstvo dát, ktoré možno vyčítať... Hold, Čína..

Každopádne, v prvom kroku by som asi kúpil ten balast za 10 evri a stiahol appku na appstore/gplay nech vidím, čo od toho môžem očakávať...

Návrat na "Na pobavenie ;-)"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 68 neregistrovaných