DAREX

diskusia, dotazy, sťažnosti, informácie , všetko čo súvisí s políciou a dopravnými inšpektorátmi

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivanavodova1
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 07.05.2022 17:01
Zdieľať na Facebook

DAREX

Príspevok od používateľa ivanavodova1 »

DAREX
POZOR! – TO ČO U NICH VIDÍTE NA CEDUĽKE AUTA ALEBO INTERNETE NIEJE KONEČNÁ CENA!
Musím sa podeliť s mojou skúsenosťou...
Kupovala som si auto uskladnené v DAREX na ČSOB lízing s tým, že cena auta bola dohodnutá vopred. Zaplatila som 20% akontáciu, zvyšok klasicky naplánované v mesačných splátkach.
Jednanie s ČSOB bolo úplne bezproblémové a rýchle, čo chválim (prekvapili ma aj výhodnou úrokovou sadzbou), avšak tragikomédia nastala až na strane Darexu.
Od ČSOB som dostala info, že akontáciu majú na účte a ja si kľudne môžem ísť prevziať auto do Darexu.
Keď som tam v sobotu ráno prišla, pán na mňa vybalil poplatok 350 eur za čistenie auta, ináč si auto prevziať nemôžem...
TAKÝTO POPLATOK BY MAL BYŤ KUPUJÚCEMU OZNÁMENÝ VOPRED!!!! A NIE AŽ KEĎ MÁ UHRADENÚ AKONTÁCIU, ZMLUVY PODPÍSANÉ A PRÍDE NA HOTOVÉ....
Keďže som kúpu auta riešila prvýkrát v živote, pravdepodobne som bola ľahká obeť...
Uhradila som to s úmyslom, že v pondelok v ČSOB preverím, či bol takýto poplatok oprávnený...
IBAN mi dať nechceli, akceptovali iba cash a dali vám šoféra, ktorý s vami skočí do bankomatu vytiahnúť si hotovosť.
Pozor spomínaný poplatok ide na firmu, s ktorou vraj spolupracujú neuveriteľne dlhé 3 mesiace–waw
Jedná sa o Empire Property (check finstat - tržby za posledný rok ma nulové) – waw na druhú
Na záver (Aspoň na pobavenie)...
Úsmevná vec č.1: keď som si bola poplatok vymáhať späť, riaditeľ Darexu prirovnal Darex k AAA auto, že ,, veď aj tam to tak robia‘‘...čiže vieme všetci ktorá bije
Úsmevná vec č.2: resp. skôr smutná, v aute darex, ktorom šofér vozí ľudí pre tieto nezmyselné poplatky do bankomatu nefunguje na mieste spolujazdca ani bezpečnostný pás, čo by malo byť alfa omega u niekoho, kto sa živí predajom aut – safety first
Za mňa nikdy viac
Prosím nedajte sa oklamať a poučte sa z mojej skúsenosti 😊
Dajte peniažky radšej súkromníkovi alebo normálnemu autobazáru a nie týmto šuflikantom
I.
christiane
Príspevky: 1647
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Re: DAREX

Príspevok od používateľa christiane »

Ale ved my to vieme,stacilo sa opytat :4012:
pidizvi
Príspevky: 3406
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: DAREX

Príspevok od používateľa pidizvi »

a to je niekde v zmluve, ze sa taky poplatok bude platit?
Za umytie auta 350eur? To uz maju zvysene ceny pre rok 2040?
Ricardinho83
Príspevky: 922
Dátum registrácie: 28.01.2019 16:58
Zdieľať na Facebook

Re: DAREX

Príspevok od používateľa Ricardinho83 »

Ivana, najlepsie co mozes je na tych sracov zobrat RTVS, Markizu alebo JOJku. Viacere reportaze zacinali, ze sa neda a koncili, tak teda v poriadku a vratime :40bd:

Ti blbeckovia sa ohanaju právnikmi, to je ok, ale taka "dobra" skusenost poriadne prebrata v telke ich bude boliet viac. Preco uz BBB vystupuje ako Mototechna? Lebo je "nova a cista" a nema nic s praktikami predoslimi :2f93: :d :D
cicmanec2
Príspevky: 334
Dátum registrácie: 24.02.2022 20:38
Zdieľať na Facebook

Re: DAREX

Príspevok od používateľa cicmanec2 »

Nemám pocit, že by AḀA už nevystupovalo ako AḀA... :3020:
A ešte keď nová a čistá Mototechna tu už asi dlho nebude...

https://orsr.sk/vypis.asp?ID=278050&SID=4&P=0
makrela
Príspevky: 2962
Dátum registrácie: 14.05.2010 17:09
Bydlisko: Ta Blava né
Zdieľať na Facebook

Re: DAREX

Príspevok od používateľa makrela »

Kedysi zlodeji aby mohli niečo lopnúť museli vynaložiť aspoň aké také úsilie. Švagor včuľ kupoval auto v troch rovnakých písmenách ,Starú rakovinu za dva tisíce a kúsok. Oukej fšetko prebehlo ako obchod prebehnúť má , akurát ako zlatý klinec predajokúpy, suma zrazu vyššia o 300 €. Oj reku nie ,takto dohoda nebola. Za čo? súdruhovia,prečo? Vraj za administratívne spracovanie predaja. Druhý oukej,tak z predaja a kúpy nič nebude . Nakoniec bolo ,stačilo im zrazu aj 50 €. Pripadá mi to ako by ste v Tescu spravili nákup za 70 €, ale platili by ste 80€.Pokladníčka predsa tovar musela nablokovať,vydať vám blok, zobrať peniaze a vrátiť výdavok.Povedal šéfko.Toť fše ,čo viac dodať
Napísať odpoveď

Návrat na "Polícia Fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných