Daihatsu Rocky 2,8 td r.v. 1989

Diskutujte o všetkom čo vás zaujíma alebo trápi !

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

poly406
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29.12.2014 13:47
Zdieľať na Facebook

Daihatsu Rocky 2,8 td r.v. 1989

Príspevok od používateľa poly406 »

Zdravim, zdedil som Daihatsu Rocky 2,8 td a neviem o tom aute zhola nic. Vedel by mi niekto pomoct radou..?..zaujima ma vsetko...nikdy som terenne auto nevlastnil, ale chcel by som si ho nechat.....
erikfrog
Príspevky: 906
Dátum registrácie: 06.11.2011 21:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikfrog »

poly406
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29.12.2014 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poly406 »

velka vdaka, este sa musim naucit anglicky..:-D...ale stejne dakujem pomoze vsetko
pepo64
Príspevky: 1034
Dátum registrácie: 16.04.2012 18:43
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pepo64 »

Výborné do terénu,len je ich málo a bude to horšie ak budeš potrebovať nejaké nd.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Možeš čítať celý víkend ;-) a v českoslovenčine ;-)http://offroadforum.cz/viewforum.php?f= ... 46334dce99
Rocky je krásny offroad a ak je v OK stave tak ho třeba zachovať. 2,8 je skvelá motorizácia. Prihlás sa do nektorého off klubu, vybehni na nejaké zrazy, jako náhle pričuchceš terénu, nebudeš chcieť prestať.
www.4x4nazory.sk
www.offroadforum.cz
http://www.4x4club.sk/forum/
oco13
Príspevky: 17824
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Acon , ja stále čuchám k terénu na traktoriadach a aj tak offy vnímam len ako super darcov orgánov na traktory.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

oco, mozno je zadavatel o 50 rokov mladsi a uznava ine hodnoty...
ak sa pyta, asi ho to zaujima
a kto sa vela pyta, vela sa dozvie
zadavatel : sadni, pojazdi si zatial len tak hore dole po ceste, po luke, lesnej ceste (tam kde je dovolene) a po par minutach zistis 90% toho co sa pytas a dalsich 10% nastudujes dodatocne podla toho ako dopadne prva cast. a pri najhorsom predas a ziskas bubaky :-)
ak je v dobrom stave, posli mi kontakt do sukromnej spravy a mozno sa dohodneme (deravy crepnik nechcem ani zadarmo).
Žijeme v dobe plnej egoistov, sociopatov, ľudí s vymytým mozgom a žiaľ aj srdcom.
Ľudia pod tlakom medii, technologii, rýchleho spôsobu žitia stratili skutočné hodnoty.
Ešte že máme riešenie - môžeme si zabezpečiť psa...
MilanFI
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01.09.2008 16:40
Bydlisko: Tatry
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilanFI »

Mal som ho pred Patrolom 5 rokov a slúžil veľmi spoľahlivo. Aj keď samozrejme nerobil a nejazdil toľko čo Patrol. Hrdza je asi najväčší problém, ND treba hľadať aj po toyoťáckych katalógoch. Ako napísal Acon, prihlás sa na Off fóra, tam je predsa len väčšia koncentrácia tých čo sa týmto autám venujú a vedia aj náležite poradiť.
BMW e 91, Nissan Patrol 2,8 td Off Road, VW Golf V , ex Vectra C 2,0 DTI,
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

ono, před tým jako si pojde pojazdiť musí zistiť jako a kedy čo zapnúť a kedy vypnúť lebo zapne si medzinápravu a potom na suchom asfalte odpíše diferák alebo poloos. Takže je dobře, že sa najprv pýta.
poly406
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29.12.2014 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poly406 »

reagujem vseobecne na vsetko co ste mi napisali....ano presne to je ono, ze ja neviem ani zaradit 4x4...takze pre mna je dolezite vsetko co mi napisete a vypada to ako rada.....vcera som ho doviezol a doma na dvore /snehu/ som sa pokusal zaradit redukciu a konecne citit to vysnivane 4x4 na takomto aute....no okrem toho, ze mi hrabali zadne kolesa sa nic viac nestalo...upozornujem znovu, ze mate docinenia s uplnmy zaciatocnikom...
poly406
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29.12.2014 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poly406 »

ako som pozeral, tak spodny ram je zdravy a mam v plane ist tento tyzden k znamemu mechanikovi, aby mi povedal nieco o kondicii auta aj z technickeho hladiska...potom Vam vsetko napisem, teda ak Vas to bude zaujimat....dal by som Vam sem aj fotku, len neviem ako...
poly406
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29.12.2014 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poly406 »

autokomplet napísal:oco, mozno je zadavatel o 50 rokov mladsi a uznava ine hodnoty...
ak sa pyta, asi ho to zaujima
a kto sa vela pyta, vela sa dozvie
zadavatel : sadni, pojazdi si zatial len tak hore dole po ceste, po luke, lesnej ceste (tam kde je dovolene) a po par minutach zistis 90% toho co sa pytas a dalsich 10% nastudujes dodatocne podla toho ako dopadne prva cast. a pri najhorsom predas a ziskas bubaky :-)
ak je v dobrom stave, posli mi kontakt do sukromnej spravy a mozno sa dohodneme (deravy crepnik nechcem ani zadarmo).

a kde najdem ako poslat sukromnu spravu..?..
poly406
Príspevky: 18
Dátum registrácie: 29.12.2014 13:47
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa poly406 »

autokomplet napísal:oco, mozno je zadavatel o 50 rokov mladsi a uznava ine hodnoty...
ak sa pyta, asi ho to zaujima
a kto sa vela pyta, vela sa dozvie
zadavatel : sadni, pojazdi si zatial len tak hore dole po ceste, po luke, lesnej ceste (tam kde je dovolene) a po par minutach zistis 90% toho co sa pytas a dalsich 10% nastudujes dodatocne podla toho ako dopadne prva cast. a pri najhorsom predas a ziskas bubaky :-)
ak je v dobrom stave, posli mi kontakt do sukromnej spravy a mozno sa dohodneme (deravy crepnik nechcem ani zadarmo).
prave naopak, citatel je uz zrely rocnik, ale stejne ma to chytilo, ked som ho takto dostal....
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Rocky myslím nemá medzinápravový diferá a tak jazdí len na zadok. Predok sa pripája pákou no myslím, že Rocky má tlačítko. Predok je pripojený na tvrdo takže používať len na nespevnených cestách. Skrátka vtedy ak zadok nestačí. Nápravové uzávierky to nemá takže je to vždy 2oj kolka= ťahá vždy jedno predné a jedno zadné koleso. Na +- rovnom povrchu to nepoznať no při vykrížení náprav budú 2 kolesá hrabať na prázdno. Ale to všetko poznáš časom. Prvý lymit na ktorý narazíš budú pneumatiky. Ak sú cestné, tak prvé blato a končíš ;-) Možnosti ďalších úprav je hafo od zdvihnutia podvozku, vačších pneu AT alebo MT alebo dokonca nejaké Téčka. Před tým sa ale riešia nápravové uzávierky, pružiny, tlmiče, pevnostné nárazníky, navijáky.... Ide o to jako ťa to chytí a jako rýchlo sa Ti zregeneruje peňaženka ;-)
MilanFI
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 01.09.2008 16:40
Bydlisko: Tatry
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa MilanFI »

Ako Acon správne poznamenal, treba sa najprv pýtať. Opravy poškodení po nesprávnom použití pohonu 4x4 sú dosť nákladné. Ja som mal konkrétne 68kw verziu z toho roku výroby. Predok sa pripája pákou, medzidiff to nemá, ale ovláda to len podtlak. Môj mal origo voľnobežky vpredu, takže možno ich len nemá zapnuté, preto nejde predok. Možno keby zadávateľ udal bydlisko, našiel by niekoho poblízku kto sa tomu rozumie a za kávu mu to life vysvetlí.
BMW e 91, Nissan Patrol 2,8 td Off Road, VW Golf V , ex Vectra C 2,0 DTI,
Napísať odpoveď

Návrat na "AUTOMOBILY - Všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: nagy@vodrazka.sk, oliverlacko954, uwa0944641083 a 91 neregistrovaných