Daewoo Nubira 2 - Auto "pláva", nestabilné riadeni

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Daewoo Nubira 2 - Auto "pláva", nestabilné riadeni

Príspevok od používateľa eguty »

Ahojte mám taký problém pri jazde v aute mám pocit ako keby auto plávalo , príde mi to ako keby kolesá kopirovali každú nerovnost cesty. Nedá sa s tým autom jazdit ,teda dá ale je to velmi nepríjemné ,celé riadenia príde take nestabilné, príde mi to taká vôla na tom riadení , hlavne ked podradím alebo idem do lavej zákruty ako keby cele auto tak trhlo. čím to môže byt ? Mám tam nové silentbloky aj čap ramena , stabl. tyčky. Jediné čo ma napadá je ešte vymenit čáp riadenia alebo homokinet. kĺb ? Alebo čo to môže byt podla vás? Ide o Daewoo Nubira 2
Ďakujem
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Začalo to z ničoho nič, postupne alebo po niečom, napr. po výmene pneu za širšie?
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Mal som tam 14-tky pneu potom som to dal na 195/60 r15 a tam som to už cítil sem tam tak som dal naspät tie 14-tky všetko bolo fajn ale teraz sa na tom už nedá jazdit
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

V akom stave máš tlmiče?
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

No to je tažko povedat , nemám pocit že by bol v nich problém , ale kym to nedaš asi na test nedá sa o tom hovorit. Jedine čo by som povedal z mojho pohladu tak tlmiče su v poriadku , tam by som asi chybu nehladal
Sliedic
Sir
Príspevky: 7394
Dátum registrácie: 18.05.2004 11:29
Bydlisko: Slovak Banana Republic
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Sliedic »

Eguty kapotu - nápravu stlačíš (posadíš) a vstaneš, či sa tlmiće vrátia naspäť, alebo zostanú dole. To isté vzadu, ak sa dá.

Ja radím len laicky, je to prvá vec, čo ma napadla, keď som čítal o "plávaní" auta a nestabilnej jazde.

Inak ani test tlmičov v servise na tom prístroji nemusí zaručiť, že zistí závadu. Ja som bol v Toyota servise na teste, vyšlo mi to na 85% dobré a pritom tlmiče boli vytečené. Takže sa hneď menili, ale na papieri bolo všetko v poriadku...
viktor104
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 20.04.2009 18:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa viktor104 »

Skús skontrolovať čapy riadenia,ked majú vôlu,vtedy máš pocit,akoby si po ceste plával.
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

A čo ak je dačo zle aj na zadu a teraz ak je predok ok, tak sa to hentak prejavuje....skontrolovať všetko či nemá nadmernú vôľu v uložení všetky silentbloky . zbiehavosť máš v poriadku? riadenie tak isto...
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Ak je auto až tak jasne nestabilné musí byť aj problém lahko nájditeľný.Jednoznačne treba zobrať doradu pri statickom aute - rozkmitať volant v zmysle tzv vôle riadenia dolava/doprava v rozsahu 5-6 cm obvodu volantu,razantne 2-3 kmity/sek
Musí byť jasne vidieť...reakcia,pohyb kolies jednej a druhej do strán
vôlu v gulovom čape riadenia,a po nahmataní cez gumovú manžetu aj vnútorný klb
Je možné že to bude mať aj zvukový efekt
pozorovať či sa nejedná o vôlu uloženia v silenblokoch spodného ramena
vôla spodného gulového čapu býva zistitelná iba pomocou mont páky a väčšej sily.
Samozrejme musí byť istota v stave diskov a pneu
Tým to ovšem iba začína,pretože minimálne tú istú úlohu v plávaní auta vie spôsobiť zadná náprava, takmer nikto sa jej nevenuje.A je ešte plus zákerná,lebo auto sa správa ako by tam bol ešte jeden vodič okrem nás čo si robí čo sa mu práve zachce
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Tak skúsil som to čo mi pripadalo do úvahy najviac t.j. čápy riadenia. Riadenie sa zlepšilo ale stále to nieje ono , celé auto tahá do pravej strany. Pred tým ako som menil čápy bola robená geometria , čápy som menil a meral som šublerov vziadelonst aby bolá rovnaká pred aj po výmene . Ale auto stále nemá také riadenie ako by malo mat . Chcem sa spýtat od čápov riadenia ide niečo ako tyč riadenie do nejakého " spoločného bodu " kde to ide potom dalej priamo na riadenie ,volant. Mohlo by byt niečo zlé v tom "spoločnom bode " nejaká vôla ?
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24982
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Každá strana má dva konce,vonkajší pri kolese je zakončený gulovým čapom ktorý si menil.Na druhej strane je tiež gulový čap iba je ukrytý v tej ochrannej harmonike.
Systém merania zo šublerov je iba približný,preto je nutné presné nastavenie.
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Je možné vymenit aj ten čáp v harmonike ? Resp. može byt problem v nom ? Mám taký pocit ako keby bola niekde vôla, prešiel som rameno,čap ramena čap riadenia tam som nenašiel nič čo by sa mi zdalo zle , preto myslím že to bude niekde dalej napr. pod tou ochrannnou harmonikou. Alebo je ešte nejaký další čáp alebo niečo podobné na riadení čím by to mohlo byt ?
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Čáp je po slovensky bocian...
eguty
Príspevky: 49
Dátum registrácie: 23.02.2008 21:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa eguty »

Áno myslel som to axiálne tiahlo. Teraz by som chcel vediet či môže byt chyba v tom tiahle ? Zvykne sa tma niečo opotrebovať čo vy mohlo spôsobovať to nepresné riadenie ?
Napísať odpoveď

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 43 neregistrovaných