Daewoo Leganza 2.0 16V SX+plyn

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

najlepsie by bolo kupit auto aj s gumami......o tom hladaní máš aj z časti pravdu, ale zober si ze je jedna tema, napr ford escord problemy a niekto tam pise, niekto kto ma escord v dobrom stave na tu temu nikdy neklime nie este preklikavat sa na 35. stranu a citat nejake nezmysli, ale ked uvidi temu ford escord central, stalo sa to aj jemu tak hned poradi, nie je tak?
Oraveciv
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.11.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

leganza

Príspevok od používateľa Oraveciv »

tak chlapci trepete tu dvenatri ani jeden z vas nemal LEGANZU.
Ja so leganzu kupoval v r 1997 ako novu, teraz mam najazdene cez 500tis km. Môžem mať aspon nejaku skusenosť. Teda hlavne pozor na koroziu nádrže a uchytenia zadnej nápravy a zadných tlmičov. Hlavne horne uchytenie zadnych tlmičov je náchylne na koroziu.
Motor a prevodovka su spolahlive, spotreba benzinu je v meste 9-11L na 100km, mimo 8-10L podľa spôsobu jazdy. Dost su poddimenzovane brzdy. častá závada je na elektrickom ovladani automatickej klimatizácie /model CDX/ su tam potrebne spravit úpravy v zapojení. Dalej dost často vydje vrchnu časť pristrojovky.Vyhody vidim v priestrannosti,lacných ND,jednoduche opravy a prijatelnu spotrebu. Nie je to najmodernejšie auto ale za tú cenu môže byť dobrou voľbou.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Sused ma leganzu a na karoserii,kde ju odrel,alebo preliacil vyzera byt pozinkovana a nehrdzavie.
Ja som mal lanosa r.v.98 a do dnesneho dna neni na nom kusocek hrdze,ale videl som aj lanosy zozrate od hrdze.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

To Oraveciv : ak je pre teba "prijatelná" spotreba 9 - 11l , tak klobúk dole , asi budeš arabský šejk. Pri mojom nájazde (80tisíc/rok)by som si z takej spotreby hodil mašlu. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :3c90:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Oraveciv
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 25.11.2009 20:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Oraveciv »

ja som najazdil 500tis. pri tej spotrebe. neporovnavaj dnesne auta a 16 ročne na spotrebu. Ak si trochu v obraze. Auto čo váži 1800kg ,benzinovy motor ,nemoze mat 6L spotrebu. trochu rozumu to chce
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Všimol si si tie uvodzovky??? nazývať spotrebu 10 a viac litrov u osobného vozu , bez ohladu na vek a váhu "prijatelnou" mne rozumné nepripadá. Znovu zdôrazňujem osobného , Pri 7 miestnom Patrole , alebo 8 miestnej Carawele by táto spotreba bola prijatelná. Samozrejme aj s Audi R8 ak sa dostaneš na 10l tak to bude super.Ale nie s Daewom, pretože tieto vozy sú momentálne v kategorii : romales - socka. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

jesus - le kazdym dnom maju ludia nove skusenosti tak nebudem pozerat 3 roky staru temu

nerozumiem Tvojmu štýlu myslenia, ale čítať, písať a počítať si naučil v 6 rokoch a odvtedy si sa už prevratnejšie nenaučil.

tak aj to daewoo bolo vyrobené pred 15 rokmi s určitými slabosťami a za ten čas sa už žiadna nová neobjavila a ani neobjaví, pretože to za živa hnije.

bežne stačí 100 - 200 tisíc km, aby sa chyby prejavili. Niekto to nabehá za 3 roky a niekto za 10 rokov, tak odtoho sa odvíja, čo sa kedy ukáže.
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

teba musi strasne bavit vyryvat na internete vsak? dalsi co nema co dodoat k tebe len si potrebuje zvysovat ego, prave o to ide ze niekto nabeha 200tis km za 10 rokov, preto dnes to ma nabehane viac ludi ako pred 3 rokmi a preto mi vie poradit viac ludi
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nič si nepotrebujem brúsiť, len prečo by som mal naivne čakať, či niekto objaví koleso, keď už ho niekto dávno objavil?
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

No kamarát s tvojou aroganciou sa čudujem (aj sebe) , že sem vôbec niekto písal. Ty sa nemôžeš ísť opýtať ani do krčmy , lebo by si chytil do držky skôr , ako by si vôbec niečo povedal. :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd: :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

choď to auto pozrieť s mechanikom a uvidíš čo ti povie.Každé jazdené auto potrebuje investície.Je bežné že do roka od kúpy sa nasype tak asi 700-800€ do výmeny dielov,nemyslím poruchy ale údržbu a nehovorím o poistke,prepise a pod.
je jedno či to je nemec,francúz alebo japonec,rok výroby je dôležitý a ešte nájazd km
Keď som mal Daewoo Espero tak som si veľa vecí menil sám.
140€-výmena chladiča klímy+naplnenie
60€-všetky brzd.platničky
110€-výmena čelného skla
50€-výfuk
180€-pneu a ďalšie veci ani nerátam
inak spotreba mesto aj 9L mimo mesta 6,5L a to bola 1.5 16V,motor,prevodovka,spojka,nápravy,tlmiče žiadne problémy
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

ale mal si to na plyn? lebo na plyne sa ti spotreba zvysi...najlepsie by bolo kupit nieco v dobrom stave od niekoho kto sa o to bud staral aelbo na tom vela nejazdil, ale takych je malo
benky71
Príspevky: 243
Dátum registrácie: 06.01.2008 08:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa benky71 »

nie plyn tam nebol,skús niečo nájsť čo je garážované v rod.dome,nájazd tak 150.000km nepretočené,nebúrané,vyskúšaj na nom všetko čo vieš,alebo daj to pozrieť skúsenému mech.
ten plyn to tiež nie je žiadna výhra,každý rok kontrola,musí to byť v top stave
jesus-pd
Príspevky: 385
Dátum registrácie: 06.04.2013 11:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jesus-pd »

no prave, áuto ktore bude mat vsetko co si vymenoval neexistuje :D ako pre mna zamna nech ma tych 200 000 to sa este da, hlavne ked to bolo servisovane
martincichy
Príspevky: 5455
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

takéto zachovalé auta v super stave existujú.... nedávno som predal svoje 15 ročné volvo, nikdy nerozbité, originálny lak v dobrom stave, nikde ani kvapka hrdze, interiér krásne zachovalý, motor perfektný okolo motora ani kvapka oleja; niektorí ľudia z fóra ho videli; samozrejme, cena bola v prepočte vyše stotisíc starých dobrých koruniek. Prišiel chalan, kukol, sadol, naštartoval, spravil 5 km a okamžite ho bral. Cenu ani nezjednával, hoci bola vysoká.

Teraz mám aurisa, ktorý má LPG. Auris nebol búraný, interiér takmer v stave nového auta, vonkajší lak perfektný, auto v živote nebolo na kefách v umývarke, nikde ani jeden škrabanec, spotreba je 7 - 7,5 litra plynu. Samozrejme, keď raz auto budem predávať, nechám si zaplatiť za to, že olej mením každých 10 tis. km, že auto umývam ručne handrami zvonka aj zvnútra.

Sú takéto autá, len naozaj ich nie je veľa a treba veľa hľadať.

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 54 neregistrovaných