Daewoo Kalos LPG - trhanie motora

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

mhlozak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.03.2011 07:22
Zdieľať na Facebook

Daewoo Kalos LPG - trhanie motora

Príspevok od používateľa mhlozak »

mam auto na lpg šklbanie auta začalo pred 5 dnami ,šklbe aj na lpg aj benzín neviem si rady mam pocit ako keby ma zo zadu niekto držal je to hrozne ak viete poradil tak mi pomôžte hľadal som aj na nete, ale moc toho není .
m.kocik
Príspevky: 608
Dátum registrácie: 20.10.2007 20:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa m.kocik »

skus vymenit sviecky a kable ku svieckam,malo by to ist :41c2:
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

najprv vymen sviecky za nejake kvalitne, daj tam nejake NGK napr. ale take ako maju ist podla vyrobcu normalne ako na benzinak

ak nepomoze tak dalej kontrola zapalovacich kablov pripadne vymena, rozdelovac vycistit (viecko + palec pozriet ako vyzeraju pripadne vymenit ak treba)
mhlozak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.03.2011 07:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlozak »

sviečky som menil ska 1 týžden do zadu ,ale dnes som zistil že mam prasknutý obal na vzduchový filter môže to mat niečo spoločne z mojim problémom.?dik za radu
mhlozak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.03.2011 07:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlozak »

káble sú v poriadku odskúšae ,ale cievka sa mi akosi nezdá 3 valec hanze slabú iskru ale ta bola mene pred 1 rokom
laguna22
Príspevky: 11
Dátum registrácie: 02.01.2009 15:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laguna22 »

lpg je haklive na moc vzduchu ten obal zalep alebo vymen a skontrluj lambda sondu
mhlozak
Príspevky: 4
Dátum registrácie: 01.03.2011 07:22
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlozak »

KEĎ SOM odpojil lambdu je to lepšie ale ešte stále skackám ale je to poznateľne lepšie a teraz čo?
ferri123
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 30.05.2010 18:37
Zdieľať na Facebook

Trhanie motora na benzine aj LPG Chevrolet Kalos 1,2

Príspevok od používateľa ferri123 »

Ahojte mam chevrolet kalos 1,2 benzín LPG a mal som problém s trhaním motora na benzíne aj plyne. Pomohla mi výmena sviečok. Pri LPG alebo tankovaní lacného benzínu je dobre menit sviečky každých 15000 km. Moje boli zanesené a tie tyčky mali úplne nízke.
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa andy.gee »

sviecky by mali aj na LPG vydrzat ovela viac ako 15 tisic km,
ako som uz pisal, zaklad su kvalitne sviecky, napr. NGK alebo DENSO,
netreba ziadny specialny typ ureny na LPG, staci to co predpisuje vyrobca pre benzinovy motor

druha podstatna vec je stav motora, nastavenie splynovaca, kvalita paliva atd,
ak ti zanasa sviecky tak nieco nebude idealne

na predoslom aute mi sviecky zanasalo karbonom lebo motor zral vela oleja,
z casu na cas som ich vysruboval a vycistil ale menil som ich az po 38-42 tisic km,
aj to iba pre lepsi pocit lebo este ziadne problemy nesposobovali

na terajsom aute mam predpisany interval 60 tis km, ten urcite skratim ale podla mna 40-50 tis
tie sviecky vydrzia (hlavne ked viem, ze motor je vo vybornom stave)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Velmi dolezite je kupovat kvalitne palivo. Superlacny plyn zvykne obsahovat velke percento siry ktore pri dlhodobom pouzivani znici ventily/sedla. Cakam co sa bude diat po 3-4-och mesiacoch u nas, ked sa tu predava LPG po 0,39 €/l. Nic netvrdim, cakam. Cas je najlepsi tester...

Ak motor trha najcastejsie je to od zapalovania. Sviecky, kable, indukcka. Premerat tlaky valcov, skontrolovat nastavenie LPG, stav vstrekovacov. Sparavidla ked sa toto vsetko skontroluje vzdy sa najde chyba niekde v tomto retazci.

LPG/CNG zdar !
stagba
Príspevky: 231
Dátum registrácie: 16.01.2014 09:50
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stagba »

mhlozak, kludne mozes mat na Kalose ucpaty alebo nepriepustny katalizator. Moze sa to stat a stretol som sa s takymi pripadmi. Zivotnost katalizatora je 70 k km ale obycajne vydrží viac. Skus odpojit katalizator nech vyfukove plyny maju volny priechod.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných