Daewoo Espero - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značiek Chevrolet a Daewoo

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

kolesnik
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.01.2009 13:41
Zdieľať na Facebook

Daewoo Espero - skúsenosti

Príspevok od používateľa kolesnik »

Zdravím,
švagor chce kúpiť Daewo Espero 1.5 benzín, r. v. 96 len tak na vozenie.
Cena je 500 EUR, vraj nie je hrdzavé, v elektríke a nabehané do 100 000.
Švagrík nemá veľa penazí na rozhadzovanie, preto chce do servisných úkonov minúť čo možno najmenej.
Aké su to vlasne autá? Oplatí sa take niečo vôbec kúpiť?
Ja osobne som mu skôr radil feliciu, ale za spominaných 500 Eur nehrdzavú nekúpi.
Poradte pls
marauder66
Príspevky: 195
Dátum registrácie: 19.11.2008 22:23
Bydlisko: Hurka
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marauder66 »

Zdravim.

Tu asi bude nejaky preklep:

***r. v. 96
***Cena je 500 EUR
*** vraj nie je hrdzavé
***nabehané do 100 000

Ze je to r.v. 96 to uverim, ale ze za 500ecok??nekvitne a len do 100 000km :40bd:

Zapamataj si ze: VYHODNA KUPA NEEXISTUJE. (ano,viem,mozno raz za cas sa nieco najde.....asi tak raz do roka).
cubicomp
Príspevky: 4526
Dátum registrácie: 24.02.2007 22:10
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cubicomp »

nehrdzave espero? a tolko km? To muselo stat cely cas v garazi. No ak je take ako vravis tak smelo do toho, espero je na udrzbu lacne auto a v porovnani s feldou je to trochu ine vozenie
andy.gee
Príspevky: 1383
Dátum registrácie: 10.06.2009 21:06
Zdieľať na Facebook

espero

Príspevok od používateľa andy.gee »

tak ti poviem .. moj kolega ma espero, ktore ma REALNYCH 83 000 km (od nova pouzivane iba rodinou a nestacane) a uz minuly rok daval robit spodok lebo to hrdzavie (a to je garazovane a jazdi sa na nom malo)

cize je mala sanca, ze je este nejake espero bez zasahu a bez hrdze

takze raz za cas sa stane, ze to auto ma tolko km ale ak to fakt nema vela hrdze tak by malo byt aspon trosku drahsie predpokladam
kolesnik
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 13.01.2009 13:41
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kolesnik »

Vraj tí ľudia majú passata nafťáka, tak na daewe chodili len málo, tiež sa mi nechce veriť tá cena a stav. Ale chce to kúpiť cez kolegu a nie z inzerátu.
Len to som chcel vedieť či sa to moc nekazí a veľa nepapá.
ondro1999
Príspevky: 12
Dátum registrácie: 23.12.2008 16:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ondro1999 »

mal som espero bol som s nim spokojny spotrba priemer7l trochu lenive ale spolahlive len ta korozia 500e dobra cena za2roky investica len bezna udrzba olej filtre
DutchDixon
Príspevky: 622
Dátum registrácie: 24.01.2008 22:57
Bydlisko: Nitran
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DutchDixon »

Podla mna to je dobre auto pokial nieje prehnite. Ked aj zadre motor alebo ho nabura tak nevadi kupi druhe :-)
lubonz
Príspevky: 8
Dátum registrácie: 10.02.2010 00:46
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa lubonz »

Mali sme espero vo firme, vyradili ho po 740 000 km (samozrejme že 1.5 benzín) spotreba bola v zime cca 10 litrov ale išlo bez zasahu do motora- keby to nevidím tak neuverím.
Hyundai1
Príspevky: 719
Dátum registrácie: 27.04.2007 13:05
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Hyundai1 »

Taxikári by určite vedeli povedať o Esperach ešte nie tak dlho bol každý 4-5 taxík Espero alebo Nexia na LPG :-) teda aspoň v Košiciach :3035:

sú to odolne auta náhradne diely za babku akurát ta hrdza a elektrika

aké to sú vlastne motory tie 1,5 ????? 1- počul som že pre Daewoo ich robil Opel
2- robilo ich Daewoo len ich navrhol Opel
3-tak ako v Daewoo Racer su tie 1,5 od Isuzu
4-hádam iná možnosť ktorú som ešte nepočul :-)
radek66
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 12.10.2008 13:32
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa radek66 »

Fakt trvanlive auto sam jedno jazdim nahradne diely za babu velky vnutorny priestor a vybava o akej sa ti pri skodovke bude len snivat,,,..skoro vsetky predavane maju klimu,el.okna,zrkadla,abs,radio 4repro,airbag,servo,central,tonovane skla,hmlovky...atd.. Nove stalo v roku 96 ..550 tis sk to viem presne lebo ho mam ako nove a skoro ma slak trafil ked ich v roku 98 davali za 300 tis´plus televizor alebo mikrovlnka..no nelutujem auto ma poctivych 130000 km v denno dennej prevadzke leto zima a bez jednej chyby ked neratam uhliky na alternatore..Trochu hrdzavie kde tu ale neni to take strasne som spokojny ..Kukal som ze sa tu predavaju aj s 200000tis km a to je sila na take auto.,ale odpovedam ti ze do roboty a spat sa oplati viac ako felda teda ak nerobis niekde 200 km od domu :40bd:
orajj9
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.11.2010 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa orajj9 »

K treed ti došiel benzin tak ti pravdepodobne zaseklo čerpadlo v nadrži treba ho skusit vzbrat a skusit či sa nerozbeha ak nie treba nove
dusane03
Príspevky: 218
Dátum registrácie: 30.03.2010 12:43
Bydlisko: KE -okolie
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dusane03 »

dobra cena , dobra kupa teraz je kriza su to dobre auticka
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jergusko »

Keď je auto za 500 €, tak podľa toho asi aj bude vyzerať. Inak musím sa smiať, keď tu čítam, aké je to dobré auto... V servise si pamätám na jedno, ktoré sme mali pripraviť na STK a urobiť všetko, čo nájdeme. Prvá perlička bola, že zo 4 elektrických okien fungovalo poriadne len jedno. Ostatným trom bolo treba rukami pomáhať, aby vyliezli hore - tak boli vydraté vodiace lišty.... Ostatné chyby si ušetrím, ale käpiť si kórejca je asi tak výhodné, ako si zlomiť nohu.
Mimochodom, tí čo to chválite, aké je to vozenie, viete vôbec, že to má podvozok z Oplu Ascona, model 1984? Tušili ste, že ste sa vozili na podvozku starom 3 generácie dozadu? Stavil by som sa, že z majiteľov to nevie ani jeden. Majitelia kórejcov obvykle o autách vedia málo. To je dôvod, prečo si kúpili kórejca.....
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

peter riska napísal:zdravím ,potreboval by som poradiť než sa dostanem do servisu .
Mám espero 1,5 benzín a stala sa taká vec že mi došiel benzín , na druhý den som tam nalial polovicu nádrže a za toho boha nemôžem naštartovať nikto nevie čo s tým je ked sa opýtam ludí ktorý majú také auto, budem velmi rád ked mi pomôžete dakujem
tak toto sa stalo aj mne na espere ale vlastnou hlupostou...chcel som vyskusat kilometrovy dojazd,v kufri som mal 20 litrovu bandasku ...ved pohoda,dolejem a ide sa dalej :40bd: ...figa borova,pisal sa vtedy rok 1998 a bolo to moje prve lepsie auto po favorite...volal som do servisu a rada bola nasledovna,bud to mam k nim dotiahnut pripadne poslu odtah alebo skusit ak sa nebojim ze skocia rozvody roztiahnut. Auto mi chytilo po asi 7 kilometroch tahania na myslim,uz si to az tak dopodrobna nepamatam 3.prevodovom stupni.
orajj9
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 28.11.2010 18:18
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa orajj9 »

a čo skusil si či to pomohlo

Návrat na "Chevrolet + Daewoo fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 56 neregistrovaných