Dacia Logan 1.4 2004 - trhá motor, neštartuje na prvý krát

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

jerry.solc
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 24.06.2014 19:03
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan 1.4 2004 - trhá motor, neštartuje na prvý krát

Príspevok od používateľa jerry.solc »

Caute. Mam Logan uz cca 10 rokov a teraz sa mi zacali objavovat rôzne zavady. (jak naschval jedna za druhou) Chcel by som vas poprosit o radu skôr nez pôjdem do servisu a necham tam 2 vyplaty :)
1. Za studena auto nestartuje. Niekedy az na druhy krat ale stava sa ze aj na siedmy-ôsmy. A aj to musim dupat na plyn. Taktiez nechce nastartovat na prvu supu ked jazdim rychlejsie- 100-120, potom zastavim, na chvilu vypnem motor a odbehnem asi na 10 minut.
2. Zmenil sa zvuk na volnobehu.jazdim tym autom denne 70km takze akukolvek zmenu hned spozorujem. Momentalne znie ako "diesel" a aj dym z vyfuku je nepravidelny. Predtym vychadzal z vyfuku suvislo, teraz "trhane". Aj motor akokeby rapotal.
3. Pri studenom starte zacne na cca 20 sekund blikat kontrolka motora.Potom zhasne.
4. Posledna zavada sa prejavila nedavno.Isiel som asi 40-tkou, ked mi zacalo auto trhat. Nedalo sa ani poriadne pridat. Mal som pocit, akokeby sa to auto dusilo. Nastastie to po 2km prestalo, ale zacinam mat strach, lebo sa mi to uz 2x stalo pri inych autach. Pri prvom bolo vadne tesnenie pod karburatorom a pri druhom mi pre istotu padol/pretrhol sa rozvodovy remen.
Takze, ak mi viete poradit co robit, budem vam velmi vdacny.
P.S. Co sa aut tyka, som total lama, tak piste jak d*e*b*i*l*o*v*i :) co mam kde presne kuknut, alebo na co sa maju v servise zamerat. Diky moc :cau:
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Čo takto poskytnúť viac informácií? Najazdené km..., servisné úkony v minulosti...
S Daciou som si svoje užil... :-)
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
erikmitsu
Príspevky: 21
Dátum registrácie: 10.08.2009 22:27
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa erikmitsu »

Možu to byt zle zapalovacie cievky, Motory Renault 1,4 ktore sa montovali aj do Dacie maju obcas tento problem. V autorizovanom servise Renault Dacia ti to daju na diagnostiku...
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

A kľudne aj rozhasené/nenastavené ventily. Typické príznaky...
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

To môže byť kadečo ...aj palivové čerpadlo KO...alebo pre niečo nízky tlak paliva ...alebo škrtiaca klapka alebo voda v nádrži a mráz k tomu a niekde to zamrzá , alebo aj kdečo iné....
jerry.solc
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 24.06.2014 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.solc »

Billyil- najazdene ma takmer 90000km.Servisne ukony ziadne.teda okrem vymeny oleja, vyfuku a brzd.
Diagnostika napadla aj mna.Volal som do Tempusu ci ju robia a co by to stalo. Ked mi chlapik zahlasil ze od 20-50 eur a este nie je iste ci mu to nieco vyhodi, mal som dost :) Ale inu moznost asi nemam. Co môzem skontrolovat ja sam?
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

tento ultramoderny motor ti skontroluju vsade.
Sam mozes vymenit sviece, aj ked to zrejme problemy neodstrani.
janciiik112
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 13.12.2012 13:11
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa janciiik112 »

určite vymeniť sviečky a skontrolovať cievky. To blikanie kontrolky po štarte mi spôsobovala zlá cievka.
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

V rychlosti....
Ad1, pri tomto motore sa menia rozvody kazdych 60tis km
Ad2, sviecky, uz davno tam mali byt nove
Ad3, ak klepe moze to byt kvoli posunutemu rozvodu, pripadne rozhasene ventily /to sa mi moc nezda/...

Odkial si?

Poznam takehoto Logana, vsetko sa meni na cas a auto jazdi tak ako ma uz vyse 240tis km...

Tento motor ma 1 centralnu inducku, nema zvlast cievky...
jerry.solc
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 24.06.2014 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.solc »

tak teda skusim ako prve vymenit sviecky.a pre istotu dam skontrolovat aj rozdelovac a kable ci tam nie je oxidacia.
Inac som niekde cital-bolo to uz davnejsie a tykalo sa to renaultu-ale motor je tu asi rovnaky, ze problem so startovanim spôsobuje nejaky snimac.ale neviem uz aky...
adam221 od KE
adam221
Príspevky: 116
Dátum registrácie: 29.01.2006 19:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa adam221 »

V prvom rade ak na aute neboli menene rozvody tak tie treba skontrolovat/vymenit a nasledne riesit dalsie problemy po napojeni na diagnostike. Zly start moze sposobovat teplotny senzor, senzor zotrvacniku na prevodovke atd..
Pri vymene sviecok odporucam NGK BKR6E.

KE > bohuzial nepomozem, ak by si bol z BA, vieme to napichnut

Tento motor sa montoval do R-Clio, R-Thalia, R-Kangoo a ine..
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Pri 90 tisíc km by som určite dal pozrieť aj ventily. Nastaví ich hociaký šikovný mechanik za hodinku (len musí byť motor studený). Určite vymeň sviečky, ak neboli menené. Doporučujem NGK BKR6E, ako už bolo vyššie spomenuté. Indukčná cievka je navrchu na hlave (spoločná) a nakoľko je umiestnená na teplotne namáhanom mieste, občas dochádza k prasknutiu. Mnohokrát býva trhlina malá a neni ju vidieť, ale problémy spôsobiť vie. Dá sa veľmi jednoducho a rýchlo demontovať a vymeniť. Ja som ju takto menil s kamarátom, ktorý mal tiež Daciu. Za 2 minuty vymontované, za ďalšie 2 namontované, aby som zistil, že je chyba niekde inde a nie v cievke. Diagnostika ti nič nepovie. Mne vypísalo chybu zapaľovania 3 valca a nič viac. Nakoniec to boli spomínané ventily a ich už dosť malé vôle. Dal som to nastaviť a auto zasa išlo tak ako má.
Mimochodom, ak by si chcel na skúšku meniť tú cievku, tak pasuje z o všetkých 8V motorov a aj z 1.6-ky 8V (Logan, MCV, Sandero).
P.S. Rozdeľovač tam nenájdeš :-)
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
jerry.solc
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 24.06.2014 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.solc »

byllyil- môze byt, ze ta cievka stoji od 50-100 eur? ci som kukal zlu?
jerry.solc
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 24.06.2014 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.solc »

salomen- viaceri tu radia pozriet, pripadne vymenit cievku.tak som pozeral kolko stoji a nie som si isty ci som pozeral spravnu.takze neodsudzuj hned cloveka :)
jerry.solc
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 24.06.2014 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.solc »

lakinooo-KE
salomen- a co presne znamenaju tie zle nastavene ventily?

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní