Dacia Logan LPG - repas po použití Tomegas-u

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

villagesb
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.12.2015 12:57
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan LPG - repas po použití Tomegas-u

Príspevok od používateľa villagesb »

Cavte, prosim o radu lebo ma stoho ...,

Problem, klasika Tomegas,
auto Dacia Logan (LPG priamo z vyroby).

V Dacia servise vymeneny filter a vycistene vstreky, na cas pomoze a znova sa problem zopakuje.
V LPG servise v PO mi povedal, ze on by mi to opravil (spravil repas) ale problem je, ze auto je v zaruke a padla by mi zaruka.
V Dacia servise repas vycisli na 1200€.

Moja prosba, viete mi napisat co je potrebne vymenit pri repase aby to slapalo (v Dacii nemaju ani paru, chcu vymenit vsetko od nadrze po vstreky...) ?
Druha prosba nejaky servis v okoli PO ktory to nema problem opravit?

Platim pivo kto mi fakt pomoze :-)
miso.eu
Príspevky: 363
Dátum registrácie: 30.07.2011 14:33
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miso.eu »

Ak je auto v zaruke, tak preco Ti to nespravia v Dacii zdarma v ramci zaruky?
Kludne si do daj zrepasovat inde, nechapem ten strach o stratu takejto "zaruky" :-)
patko1
Príspevky: 5737
Dátum registrácie: 03.12.2007 11:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patko1 »

kedze to mas v zaruke daj to dvakrat opravit na zaruku a na treti im vrat auto a vybavene, nekomplikuj si zivot
mm199
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2007 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mm199 »

Záruka nemá nič spoločné s nekvalitným palivom, ktoré si natankoval. Ak môžem odporučiť zavolaj p. Frančakovi do Ladomirovej okr.Svidník - presťahoval sa tam z Korejoviec, určite ti pomôže. Pravdepodobne treba prečistiť vstreky + pozrieť membranu + samozrejme pomeniť filtre. Určite netreba celý nový LPG systém, ináč v autorizovaných servisoch nevedia skoro nič o LPG - česť výnimkám. A to, že je auto v záruke ešte neznamená, že musíš ísť len do Renaultu + Dacie na servis..... akýkoľvek.
sarusian
Príspevky: 168
Dátum registrácie: 05.08.2011 10:58
Zdieľať na Facebook

predpokladam, ze jeden z problemov

Príspevok od používateľa sarusian »

bude zamknuta RJ LPG, kedze renault - dacia si ich blokuje, cize okrem nich sa do RJ nikto nedostane, alebo vymenit aj RJ, vtedy ti vie servisovat system aj niekto druhy, ale vymena RJ stoji mozno nejakych 500 eura

inac minuly rok bola taka kauza ohladom zleho lpg tusim dokonca od tomegazu, kde ludom zanieslo system, pretoze dodavatel lpg dodal zle palivo

inac ja mam natocenych na dacia orig. lpg cca 40 tis. km a zatial ziadna chyba, ak som v PO, tak tankujem na flavii pri starom autodruzstve
villagesb
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.12.2015 12:57
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa villagesb »

V ranci zaruky mi to neopravia lebo natankovanie zleho paliva sa nevytahuje na zaruku, normalne si to musim zaplatit. Problem je, 6e oni su klasicky "autorizovany" servis a vedia tak akurat menit diely nie opravovat :-)
Temu KVALITA LPG mam precitanu a moj prispevok som chcel pridat tam len sa stala chyba...sorry za pridavanie dalsieho vlakna.
Ako je to podla zakona s opakovanou opravou tej istej chyby ? Auto uz tam mam tretikrat. Prva oprava vymena filtra a vycistenie 2 vstrekov. Druha oprava vycistenie vsetkych styroch vstretkov. Za obe som platil. Teray tretikrat som to podal ako reklamaciu druhej opravy, ale problem resp. pricina poruch je stale ta ista.
Dakujem za typ zavolam p.Francakovi, precistit vstreky si necham zas v Dacii ved za to som uz raz platil tak nech opravuju aspon za sebou ked to nevedia opravit poriadne...ohladom tesnenia a membrany v reduktore a splynovaci sa obratim na dotycneho pana ci mi vie pomoct.
Som sa rozpraval s mechanikom v Dacii tak oni jedine co robia s RJ je kontrola zapisanych chyb a ich vymazanie k nicomu inemu nemaju pristup :-D

Alebo este nejaky iny spanosonosny napad ?
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

to: villagesb:

asi by bolo treba system spojazdniť aby FUNGOVAL,
to je PRVY KROK ,

DRUHY KROK je tankovať nezávadné LPG

ktorej značky, to sa dozvieš v tejto sekcii v téme
"kvalita LPG"
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Veľmi ĎAKUJEM všetkým , ktorí ZVEREJNILI problém okolo Tomegas-u

na tomto fore!

Som ušetrený zbytočných problémov , lebo som tento LPG ,po VYSTRAHE na tomto fore NENATANKOVAL

keby som o tom nevedel ,tak celkom určite by som ho natankoval...

chodím okolo čerpačky Tomegas 2x denne

Ja si myslím,že pre Tomegas je pravý čas STIAHNUŤ sa zo Slovenského TRHU
straty z predaja po tejto kauze musia byť OBROVSKÉ....
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cicmanec »

Skús im napísať, možno si kontrolujú hospodársky výsledok len raz za 3 roky...
mm199
Príspevky: 30
Dátum registrácie: 28.11.2007 13:54
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mm199 »

K tým zaneseným vstrekom - v nádrži sa ti pravdepodobne urobil taký "maglajz" a ten ti zanesie už prečistené vstreky, je potrebné ich viackrát vyčisťiť po nejakých km. Takže v Renaulte ti nijakú reklamáciiu nepríjmu - akurát sa strápniš....Ja som tiež párkrát natankoval Tomegas a taký sajrajd na membráne som ešte nevidel - normálne to vyzeralo ako čierne lepidlo. U p. Frančáka mi vymenili membránu + filtre + prečistili vstrekovače a auto ide zatiaľ OK. Ináč je to tiež LOGAN 1,2 ale LPG dorábané v Ladomírovej - systém BRC nakoľko bol som upozornený nato, že originál LPG riadiaca jednotka je bloknutá. A finančne je to skoro rovnako ako originál LPG z Dacie + cca 100euro a som :40bd:
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Nádrž s tým nemá nič spoločné. Všetko sa to deje až v reduktore. Tam sa vplyvom tepla mení tekutá fáza na plynnú a popritom sa z plynu vyextrahuje taký hnedý maglajz, teda ak sa bavíme o plyne, ktorý sa dostal do obehu na jeseň cez spoločnosť Tomegas.
Vyčistenie vstrekovačov môže pomôcť iba načas, pokiaľ sa nečistoty nachádzajú na ceste z reduktora po vstreky.
Je dosť možné, že bude zanesený a zalepený reduktor (podľa typu a konštrukcie reduktora- z niektorých to vytečie samo smerom ku vstrekom, z niektorých nie) - treba objednať sadu gumičiek, vyčistiť ho a nanovo pretesniť. Vymeniť filtre, skontrolovať hadice od reduktora po vstreky, či aj tam niečo nezostalo, lebo sa to všetko zasa dostane ďalej. V samom závere treba dôkladne vyčistiť samotné vstreky, samozrejme aj celú rampu.
Choď niekde do servisu LPG a takto nech ti to spravia. Na záruku sa vykašli, tá ti keď tak prepadne iba na systém LPG. Tak či tak, ak sa ti niečo v budúcnosti pokazí, zvalia to na ten závadný plyn, záruku neuznajú a budeš tam, kde si teraz.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
villagesb
Príspevky: 6
Dátum registrácie: 03.12.2015 12:57
Zdieľať na Facebook

Opravene

Príspevok od používateľa villagesb »

Bol som za p.Frančakom v Ladomirovej. Vycistil vstreky, rampu vymenil filter. Nalial nejaku chemikaliu do obvodu a nechal to bezat, zevraj to "rozlepta" ten gumeny bordel. Poslal ma sa previest , znova precistil a auto (zatial) FICI.
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných