Dacia Logan 2021

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Tak ako akurát to pozerám, ospravedlňujem sa , dustra som rozmerovo vôbec nepozeral :d :D a naozaj je to len optické ... No každopádne nie je to auto ani popravde na môj vkus ... Nepáči sa mi vzhľadovo neviem prečo... Z tých dacii sa mi páčia len Sandero a Logan ... S tiež nechcem jazdiť v niečom čo sa mi nepáči :d :D ale každopádne sa ospravedlňujem že som povedal hlúposť, fakt som myslel že to je väčšie :d :D ...ako som spomínal som laik v týchto veciach
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa vpeto »

Drahe nedrahe...vsetky auta idu hore.... uzivajte sucasnost,, lacnejsie uz nebude...segment lacnych aut konci elektrikou ktoru nam Brusel ide nanutit.... vivat 35 tisicove Yarisky s dojazdom do Kerestura a spat....a potom len 12 hodin nabijat.....
uwa0907069996
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02.12.2021 19:53
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa uwa0907069996 »

Kazdy ma inu predstavu a vkus
Oco13 ma opat zaujimavy postreh, dava to logiku ze pri "vacsom" aute mas pocit ze je blizsie a zaradis sa skor a tiez asi pocit ze silnejsi vyhrava, cize so stuplom uhnem pred niecim velkym. Skor sa obavam aj opacneho efektu - dnes su skoro vsetky auta "nafuknute" a ked pojdem s nejakym malym prditkom tak si budu mysliet ze som daleko ...
uwa0907069996
Príspevky: 50
Dátum registrácie: 02.12.2021 19:53
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa uwa0907069996 »

Ked na tom bude jazdit zena tak by bolo mozno dobre aby si to osahala aj ona. Zacne to vyzerat ze predavam nove Dustre ale fakt je ten, ze z Dustra moze mat lepsi vyhlad ci pocit alebo ja neviem co este. Zene som daval skusat tak nejak bezne male auta a nakoniec ked sadla do velkeho MPV zapotila ze toto sa jej dobre soferuje :-) Lata mi z rukoch vylecela :-)
Naviac ked mas v robote Duster tak by si mal kupit uplne rovnaky a vyuzivat "starostovsku" fintu. Neviem ci sa starostovia len vozia na sluzobnom pre sukromne ucely alebo si aj opravuju sukromne na ucet obce ale asi nebude nahoda ze poznam par starostov ktori si kupili svoje auto uplne identicke (vratane farby) :-)
Ked rozmlatis svoje, prehodis SPZ a tvaris sa ze to bolo firemne :-) Alebo naopak kto ma bobky zo sefa rozmlati firemne a rychlo nahodi spz na svoje a pred sefom sa nic nestalo. Prepac to si robim trochu srandu ale spomenul som si na znamu ktora len šuchla dvere a cele roky to tajila pred manzelom az pokial som nepovedal ze sa lakyrnik nejako netrafil - narychlo povedala ze to vo vyrobe asi maju take odchylky :-) Zjavne fantaziu nemam iba ja :-)
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Tak ako v prvom rade budem ja :d :D ona až tak toho nenajazdi... aj keď možno s novým autom a zmenou bývania ďalej od práce sa to zmení , tak určite zoberiem aj ju skúsiť si ... Hej tiež poznám takého starostu čo presne kúpil takú istú Fabiu :d :D ale toto ma nikdy nenapadlo , že to môže mať takýto účel :d :D
borinik
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa borinik »

Vidím že sa tu zišlo zas kopec "znalých ludí".. Len mi to také pripadá,že všetko sú informácie len tak max od susedovej kravy. Neviem kolko s tu diskutujúcich aj vlastnia konkrétnu značku. Ja som kupoval Logana MCV čisto nové v roku 2018 v max výbave aká sa predávala a stálo to 9370 eur. Za danú cenu nebola žiadna iná možnost. Uvažoval som ešte nad Fiat Tipo combi,v tej istej výbave,ale to bolo cca o 4tis drahšie. Len s rozdielom že tam bol 1.4 štvorvalec motor a 6-rýchlostná prevodovka. Ano je to len 4tis ale je to skoro polovica s Dacie. Zatial som tam nemenil ani žiarovku a mám tam cca 40tis km. Mení sa tam iba olej a nič zatial nevrzga ani nehrdzavie. Za dané peniaze myslím že hravo 5-6 rokov poslúži a potom si zas kúpim nové a nie nejaký vydojený šerbel.
Mal som už viac nových aut,ako peugeot 307sw, potom mitsubishi outlander za vyše miliona korún vtedy a myslím že nič viac ani jedno auto neponúklo.
Kludne možeš napísat SS keby si chcel,alebo aj na www.daciaclub.cz sa vela vecí dozvieš a dočítaš. :3dcline:
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa gnagy »

Všeobecne o Dacii som mal dobrú mienku až do chvíle, kedy som nedostal na pár týždňov v lete a na pár týždňov v zime pracovné auto Dacia Dokker (r.v. 2019), na ktorom by sa nemalo dosrať absolútne nič, ale opak bol pravdou. To auto malo len 106.000km, bol to 1.5dci. Najprv prestala klimatizácia fungovať, následne ventilácia, tie "čudlíky" ktorými sa nastavuje teplota, intenzita fúkacia a pod. vyzerajú ako na sto ročnom sporáku, sedadlá dobré a docela pohodlné, ale len na krátke jazdy. Urobiť 80km denne je ako za trest, lebo ako by som to najlepšie opísal, je vám proste "horúco" na sedacej časti tela, v lete neznesiteľné. Neviem čo tam dali, ale priedušnosť nula bodov. To som nezažil na žiadnom aute doteraz. Ďalej - displej prestal zrazu fungovať a keďže je tam aj rádio, aj zadná kamera, tak tie nefungujú automaticky k tomu ako darček. Vŕzga tam všetko čo len vŕzgať môže, piskot počuť z oblasti izolácie okien, zo spolujazdcovej strany viac. To auto nebolo nikdy búrané a má orig.km. No proste hrúza a des. Možno len zlý kus, ale... Rozhodne by to tak nemalo byť na tak mladom aute.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa oco13 »

Gabo - sorry, ale už pojem"pracovné auto" sa mi nejako bije s displejom, klimatizáciou, cúvacou kamerou. Sedel si niekedy v V3S ? alebo 1203 ? Avii furgon ? to boli pracovné autá.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
gnagy
Príspevky: 941
Dátum registrácie: 19.03.2016 17:39
Bydlisko: DK
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa gnagy »

Pracovné auto - firemné auto. Tak som to myslel.
„Všetci vieme, že svetlo putuje rýchlejšie ako zvuk. Preto niektorí ľudia vyzerajú chytro, kým pred vami neprehovoria.“ — Albert Einstein
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa oco13 »

Aha , jasné ok :300f: My sme vo firmách mávali aj stovky služobných aut, ale len tretina z nich bola aj na robotu.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
borinik
Príspevky: 379
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa borinik »

A aj to,že to dostaneš na pár týždňov to auto o niečom svedčí. Keď už malo nájazd cez sto tisíc,vieš koľko vodičov sa tam už muselo vystriedať? Videl som už "kvalitný" Passat na ktorom sa menilo cca 70 vodičov,každý na cca 50km a to nevydržalo ani 200tis. Tak isto nákl auto,ktoré slúžilo ako záložné,len v prípade potreby si ho zobral ten komu sa pridelené pokazilo alebo bolo na servise. A to auto vyzeralo pri 100tis horšie ako druhé, ktoré bolo pridelené a malo 800tis.
danopassat
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 02.07.2021 15:34
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa danopassat »

Mal som 2018 MCV uplne nové, vydržal som na ňom jazdiť rok. Jazdiť v tom bolo utrpenie. V roku 2018 taký hnoj nikto totiž nečakal. Predané po roku za 60% nadobúdacej hodnoty.
Zlatý 20 ročný Golf 4, pekné spoľahlivé a bezpečné auto v ktorom je radosť sa odviezť.

Dáciu chvália hlavne ľudia čo sa v tom nikdy neviezli. Myslia si že aké to môže byť dobré...
Porovnávať Felíciu s Dáciou je urážka pre Škodovku
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa vpeto »

Danopassat - na skusobnej jazde si nebol pred kupou ? Ako jasne ze za tych par km nezistis vsetko ale MCV uz bolo na trhu dlho aj sa vela popisalo atd takze informacie boli, ci ,?
danopassat
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 02.07.2021 15:34
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa danopassat »

Bolo to narýchlo, nebol čas. Preto som kúpil nové. Spočiatku to bolo ako tak ok ale po cca 30000km bolo jasné že je to veľmi zlá voľba.
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa MEC0032 »

danopassat: k tomu že daciu chvália ľudia čo sa v tom nikdy neviezli

Ja som sa začal zaujímať o to hlavne preto že som to už skúšal a práve preto ma to zaujalo. Ale za tých niekoľko dní som už zisťoval oveľa viac , z viacerých zdrojov aj v zahraničí. Tak isto aj nejakých ľudí čo osobné poznám čo majú daciu. Poviem takto že 99% ľudí, si to len pochvaľovalo. Samozrejme nejaké drobné chybičky občas niekto spomenul. Ale zato zanedbateľne. Absolútne nikto nesúhlasil s tým, že by im tam niečo vrzgalo, hrdzavelo a podobne. A čím viac zisťujem, tak tým viac ma to tam ťaha. Samozrejme nehovorím že sa nenájde chýba alebo aj zlý kus (čo sa môže stať každému) . A ani každý nemusí s tým byť spokojný a nemusí to auto každému sadnúť. Len som reagoval na to že to chvália ľudia ktorí sa v tom neviezli. Ja práve naopak mám zatiaľ z toho pocit že to len hania ľudia ktorý v tom nikdy nesedeli ( nehovorím o tebe samozrejme ). A to som sa v poslednej dobe tomu dosť intenzívne venoval a uprimne poviem že som dokonca až nečakal ake pozitívne ohlasy má u svojich vlastníkov táto značka.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní