Dacia Logan 2021

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Ahojte, niekto nejaké skúsenosti s najnovšou daciou Logan ? Celkom mi padla do oka, som typ človeka ktorý jazdí priemerné. Cca 12-15 tisíc ročne. Žiadne dlhé vzdialenosti. Napriek tomu však pozerám po dacii skoro v plnej výbave , čo by vyšlo tak ako pozerám do 14 tisic. Auto v tejto výbave vyzerá už celkom slušne a za tie peniaze si myslím že je to celkom dobrá kúpa. Ale chcel by som ešte počuť názor ľudí s osobnými skúsenosťami. Keďže ani s LPG nemám skúsenosti, tak či to je naozaj také výhodné.
Ďakujem.
jergusko
Príspevky: 2272
Dátum registrácie: 14.07.2009 00:22
Bydlisko: Bratislava
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa jergusko »

Ak chceš auto na LPG, výber nie je príliš veľký a Dacia je jednou z možností. Než to ale kúpiš, odvez sa na tom. Je to kýbel, nie auto. Po pár rokoch tam všetko vŕzga, hrdzavie spodok, je to proste auto najnižšej triedy, nech sa už tvári akokoľvek.
Ľudia si myslia, že Dacie sú lacné, ale nie sú - na to, čo ponúkajú, sú vlastne drahé jak sviňa.

Je to na tebe, ja v tom sedieť nebudem, ale skús nad tým ešte porozmýšľať.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa oco13 »

Jerguško posadil by som ťa do Zila , tuším 131 mala drevennú lavicu a železný volant. Aspoň na rok.(my sme ho mali 2 roky)
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa autolaik »

Ja som bol fanda dacie,no ked zacinali na 6000e, v dnesnych predrazenych cenach si myslim ze dacia sandero/logan uz nedava velmi zmysel,hlavne nie v "plnke". Duster este povedzme,aj ked aj tam cena sla rapidne hore . Tam ale tiez plati,ze nie v "plnke"
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa vpeto »

"Po pár rokoch tam všetko vŕzga, hrdzavie spodok-'
V takom pripade neviem co robim zle ale ani 9 rocne Sandero Stepway mi nie a nie zhnit a to odjazdila vacsinu zivota na presolenych rakuskych cestach. Svina nekvalitna 😀Aj pod oplastovaniami som pozeral a okrem povrchovej hrzdky velkosti nechta nic...Ani vrzgat to moc nechce.... trosku vibracii tu je kedze moc to nie je vytlmene a 1,5 dci taky tichy nie je ako benzin...Tu by mohli relevantnu odpoved dat taxikari co na trojvalcoch na LPG natocia 400-500 tis, ja mam len necelych 200 tisic
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa MEC0032 »

No tou odpoveďou že to hrdzavie a vŕzga som trochu prekvapený veru. Lebo ako v práci máme dustre viaceré ktoré roky jazdia po stavbách a z tohto pohľadu sú v dosť dobrom stave... Ale ako ja hľadám nejaký sedan a v tej cenovej kategórii do tých 15 tisíc , ešte má zaujala Lada vesta, ale tam som počul že sa dlho čaka na náhradné diely keby trebalo. Zato Dacia tu má dosť dobre pokrytie. Ako samozrejme že viem že nemôžeme od toho očakávať kvalitu Octavie alebo passata, som realista. Preto chcem zistiť viac pohľadov na to, počul som zatiaľ viac pozitívnych. Ale tak určite majú ľudia aj horšie skúsenosti, tak by som chcel vedieť napríklad na čo si dať pozor a tak. Ale ďakujem za každú odpoveď a každú určite pri rozhodovaní beriem na vedomie.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa autolaik »

Fiat Tipo sedan?
vpeto
Príspevky: 35
Dátum registrácie: 20.11.2009 20:30
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa vpeto »

Je to v podstate Renault akurat sa setri na vytlmeni a cackach mackach. ..ale setri sa brutalne aj na vznesenych znackach v cene 20 nasobne vyssich ako nova Dacia ...ved oco 13 sa neraz vyjadril.......Dacia sa na nic nehra...ved aj si zo seba robili srandu v tej reklame kde ta zenska tam afektovala ze aj jej kabelka bola drahsia nez to auto. Nie je to ziadne hogo fogo, ale netrpnem ci mi to niekto obucha pred Tescom a hlavne netrpnem u mechanika ze kolko mi zaspieva...
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa autolaik »

Vpeto kolko stalo tvoje v tej dobe? Dnes vo vybave stoji sandero stepw. cca 15.000e.
Uz to nie je auto v cene kabelky ale sa zaradilo medzi priemerne ceny "beznych" znaciek.
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Vpeto: áno presne aj to je jeden z dôvodov , že náhradné diely nie sú také drahé ako pri iných autách. Uvidím, určite sa pôjdem pozrieť a skúsiť jazdu.
Autolaik: Fiat Tipo som pozeral ale v podobnej výbave je tam tá cena už o pár tisíc vyššia. Ale popravde aj nad tým som rozmýšľal. A áno cena dacie už išla hore, je mi to jasne ale nikde není napísané že musí slúžiť zlé. Ako bolo hore povedané že je to kýbel, tomu zase až tak neverím. Po Tom čo mám odjazdene na dustroch v hrozných podmienkach vydržalo fakt veľa.
autolaik
Príspevky: 4906
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa autolaik »

Netvrdim ze dacia sluzi zle,prave naopak
...no bohuzial uz stratila vyhodu lacneho noveho auta.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa oco13 »

A kto prebral štafetu? lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
Moonshine
Príspevky: 528
Dátum registrácie: 12.06.2018 15:59
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa Moonshine »

Tá spotreba naturalu aj LPG nieje proste adekvátna pre ten motor.
Logan 7l/8,5l a duster ide za 10 lpg?
Moja honda crv z roku 2000 brala 9-11 l lpg
Ale vtedy pri cene 0,60€
lubos zimovcak
Príspevky: 3427
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Známy ma novu Daciu, tu zvýšenu, za 23 eur lpg urobí 600 km, spolu s benzínom vyše 1 200 km na nádrže.

Nech je tam rezerva, super kúpa...
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa pacho17 »

tak ja neviem, treba si uvedomiť, že všeobecne autá išli hore. Takže za14t€, asi nekúpíš nič lepšie ako dačia. Veď len za posratú fábiu vyvalíš pomaly 20t€ a ešte čakáš ako pako. Ešte napísať, že pasat, alebo octávia je kvalitnejšia ako dačia, tak to je veľmi odvážne tvrdenie. Pokiaľ nechceš dať neskutočné peniaze za oplastovanú plechovú škatulu, kľudne ber daciu.
Napísať odpoveď

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných