Dacia Logan 2021

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa martincichy »

jaster-83 napísal: 01.01.2022 12:08
oco13 napísal: 31.12.2021 20:27 A kto prebral štafetu? lol
Relativne lacne ostali len dacia a ssangyong, po tej korejskej znacke uz dlhsie pokukujem, tym autam uskodilo ze vzdy vyzerali divne co ich neskutocne poskodilo na predajoch, konecne to napravili posledne generacie a dizajnerom bud prestali podavat halucinogenne huby alebo ich poslali do severekorejskeho gulagu na prevychovu....
Stretavam sa s kolegom, ktory jazdi toho maleho esesaka. Jedine na co nadava, je spotreba.
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa logan668 »

Nový Citroen C-Elysee alebo Peugeot 301 s hdi motorom sa už nepredávajú /cenníky sú tam na stránkach staré/ osobne som sa pýtal v citroene v MI. Posledný tam predali koncom leta 2021. Pri novej dacii si odskúšaj najmä sedačku - hlavovú opierku. Je viac vysunutá dopredu, a nie každému to vyhovuje. Kvôli tomu sme nakoniec toho logana ani nekúpili /tie sedačky v starších modeloch také neboli, mám doma logana a MCV s DCI motormi, tak môžem porovnať/. No a veľkosťou, výkonom + LPG a cenou dosť ťažko niečo lepšie nájdeš. V tej cene ostatne auta začínajú s bezturbovými motormi o výkone cca 60 kw a do 120 nm točivého momentu, čo nie každému stačí. Ja som prešiel v septembri dosť veľa predajní rôznych značiek, a tie základy, ktoré sa tu spomínajú za 14 a viac tisíc, nikto na sklade nemá, a na objednávku treba čakať aj rok. Takže, sme kúpili čo bolo na sklade, výkonom a veľkosťou postačovalo na potrebný účel. Osobne na rozprávky o super malo jazdených autách, nevytopených, nehavarovaných, servisovaných s výmenou oleja do 10000 km a za dobrú cenu neverím. Nemám chuť behať po slovensku s nejakým technikom a prezerať autá, najmä v cene auta okolo 15000 €.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa martincichy »

uwa0907069996 napísal: 01.01.2022 12:18
1) Prvy Duster bol VYDARENY ..

2) Ale tie novsie male objemy su ovela KAZOVEJSIE a tie oturbene ani nehovorim...

3) Na zaver dodam, ze Suzuki je uplne inde ako Dacia a nazor ze Duster lepsie sluzi ako Suzuki

4) na Daciu je ak dobre viem 2 roky zaruka a na Suzuki agregaty je 10 rocna zaruka a to si myslim hovori UPLNE ZA VSETKO...
ad 1) aj druhy duster je vydareny a je lepsi ako prvy (prvy som mal 200 tis km, na druhom uz mam za 2 roky 120 tis km. V oboch pripadoch 1.6 16 v / LPG - novsi ma lepsi podvozok, kvalitnejsi interier, nizsiu spotrebu az o liter pkynu.

Ad 2) nie su - taxiky na tych litrovych oturbenych kosackovych motoroch na LPG rocne davaju 100 tis km - servisujem to.

Ad 3) suzuki je rovnaky lowcost ako dacia. Ak by si mal servis a rozoberal to a opravoval, tak by si na to prisiel.

4) aktualne na stranke suzuki.sk je komentovana uz len zaruka na 150 tis km / 5 rokov (zaruka za priplatok) Zaruka je na FUNKCNOST niektorych skupin dielov. Dacia ma 3 roky / 100 tis km. Neviem, ci sa da priplatit dlhsia. Ked som pred 2 rokmi bral dustera, dala sa priplatit zaruka na 4 roky. Ale ja dam 100 tis km za 2 roky, tak som to neriesil.
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa martincichy »

Pozri joggera. Bude to dobre auto.

Celkovo je problem objednat najlacnejsiu verziu. Nie su cipy. Takze vyrobca chce lepsiu marzu a tlaci drahsiu verziu.
kazimir
Príspevky: 502
Dátum registrácie: 17.02.2016 17:43
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa kazimir »

Pokial si rozhodnuty pre nove, tak dacia je dobra volba.

Ked ti tu niekto radi nieco ine, tak nech ti to nakonfiguruje podla rovnakych poziadavok a napise aj cenu atd.

Podla roznych hodnoteni, for, novinarov su nove dacie relativne spolahlive auta za relativne dobru cenu. Nekazia sa, nehedzaveju tak ako stare generacie, maju solidne jazdne vlastnosti, jazdene sa predavaju za slusnu zostatkovu cenu, nekradnu sa.
lubos zimovcak
Príspevky: 3436
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Len škoda, že Joger nebude mať na Slovensku diesel.
Malý benzín do toho nepasuje.
pacho17
Príspevky: 326
Dátum registrácie: 12.06.2012 20:22
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa pacho17 »

nedá mi nereagovať na prudko inteligenté odpovede UWA. Vážený pán nech si uvedomí, že lacné autá sa nekupujú preto, že na to človek nemá, ale hlavne preto, že danný človek nie je ochotný investovať zbytočné peniaze do plechovej škatule, a radšej ich investuje rozumne. Nech dotyčný porozmýšla, prečo dacia dosahuje v európe lepšie predajne výsledky ako golf. K´d toto nepochopí tak je to s ním veľmi zle. Poprosil by som dotyčého pána, nech mio nakonfiguruje auto za 14 t€, s primeranou výbavou a porovnatelnú s dáciu?. Taká alternatíva proste neexistuje, a len trepe dva na tri. A to jeho zhadzovanie "robošov" už prekračuje akékoľvek medze inteligentného správania.
prioritasko
Príspevky: 180
Dátum registrácie: 16.12.2015 20:58
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa prioritasko »

Teraz som len tak zo srandy otvoril stranku Dacie.
Novy Logan uz od 11 750 bez klimy,ta je za liter navyse.
No,12 litrov za logan by som nedal ani keby som bol nafetovany a nadrbany zaroven.
Treba spomenut este jeden velmi nemenej dolezity fakt,ktory tu este asi nie je.
A to je tragicka pasivna bezpecnost tychto aut.
Tie plechy vyrabaju z kartonu a nosniky z blata.
Ja by som si fakt trosku priplatil za normalne auto,ktore je urcene pre Europu a nie pre krajiny tretieho sveta.
logan668
Príspevky: 71
Dátum registrácie: 10.05.2014 21:14
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa logan668 »

Mal som možnosť vidieť jedno nové BMV, ktoré tých hviezdičiek ma viac ako dácia, ako na horskom priechode Dargov vyletelo z cesty a nabralo podstavec pod tam vystaveným tankom. Aj napriek všetkým tým rôznym bezpečnostným asistentom dovolilo vodičke opustiť cestu. Ta vodička mala kvôli nehode ťažšie zranenia. Tým som chcel povedať, že všetky tie bezpečnostné systémy ešte automaticky neznamenajú, že to auto je aj bezpečné v každom prípade. Osobne si myslím, že najviacej hviezdičiek auto získava za ten medzikus medzi volantom a pedálami. Potom sa tie hviezdičky auto + medzikus sčítavajú. Takže niekomu stačí aj menej hviezdičiek v aute a niekomu.....
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Ako dnešné normy sú čoraz prísnejšie. Nehovorím že to nie je dôležité. Samozrejme že je. Ale každý jeden test už sa berie ináč s 90% áut čo je teraz na cestách by dopadli rovnako ako tieto nové dacie. Keďže koľko je starších jazdeniek. Keby každý chcel mať auto s top bezpečnosťou podľa NCAP, tak si musí kúpiť každých pár rokov nove a o dosť drahšie auto, keďže pri tých testoch ide hlavne o bezpečnostné systémy v dnešnej dobe. A druhá veci ku tým plechom a súčiastkam ako si všetci myslia že toto je lepšie a toto horšie. Tak podľa toho čo viem zo skúseností z rodiny, kde mi ujo robí v oceliarstve a ďalší bratranci vo firme nemeckej ( veľmi dobre známej na SK) na výrobu ložísk, rozvodov a podobne. Sám som tam pred časom aj brigádoval. Všetky tieto veci sa vyrábajú rovnako a rovnako sa rozvážajú do rôznych automobiliek . O tom že momentálne je komplet všetok materiál made in China ani nehovorím. A nie nerozdeľuje sa to že toto ide pre škodu, toto ide pre Renault tak to bude menej kvalitné a podobne. Vsetko je z toho istého čínskeho materiálu a v tej istej kvalite. Aspoň čo sa tohto týka. Ale myslím si že minimálne obdobne to je aj s ostatnými súčiastkami. Ako to tu už bolo aj spomenuté.
pidizvi
Príspevky: 3414
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa pidizvi »

Porovnavat cenu najlacnejsieho loganu spred 10 rokov a dnesneho najlacnejsieho je velmi obmedzene, pretoze dnesny zakladny model ponuka kopec veci, ktore predtym neboli.
Ved vtedy nebol v zaklade ani posilnovac riadenia. Za silnejsi motor 90k sa priplacalo. LPG mate v cene - skuste si dat zalozit LPG niekde mimo, to je minimalne tisicka a stratena zaruka (alebo problematicka reklamacia).
Inflacia za 10 rokov asi nebude nulova.
Plnenie emisnych noriem nieco stoji, za to dacia tiez nemoze.

Treba pozriet, co ponuknu ine automobilky za 11750. Jeden maly hint, dacia nebola jedina automobilka, ktora zdrazela, takze neporovnavajte "zdrazeny" logan s nejakou spomienkou na fabiu spred 5 rokov.

Porovnanie s fabiou:
Fabia v zaklade 12610eur, drahsia
slaby motor 59kW, zrychlenie tragicke, 15.9s
ziadne LPG
iba 5 stupnova prevodovka
bez tempomatu, logan ma
(nieco ma mozno navyse, uplne kazdu polozku som nepozeral)
martincichy
Príspevky: 5454
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa martincichy »

oco13 napísal: 01.01.2022 12:52 ... vidím obrovské lisy s kotúčmi plechu o ktorých sme rozprávali so vstupným kontrolorom. Plakal že nevie najsť na kotuči kus plechu s deklarovanou kvalitou a nemá čo prikladať k meraniam. (ktoré musel poupraviť)...

... nevie nastaviť zvar aby dosiahol aspoň dva kusy čo by mohli na rontgen a vyhoveli by..o. :3dcline:
Som prekvapený. Pracoval som sedem rokov na kvalite vo výrobe a prešiel som si od piky - od kontrolóra, inžiniera kvality až po šéfa kvality. Akýkoľvek problém vo výrobe s kvalitou vstupného materiálu by mi výroba oplieskala o hlavu, že som to pustil. Takže vstupný materiál som reklamoval a vracal. Ak si operátor niečo v zázname vymyslel, bolo to hrubé porušenie pracovnej disciplíny - občas sa ľuďom nechcelo písať pravidelné kontroly, tak si na začiatku zmeny vypísali všetky merania aj s výsledkami až do konca zmeny.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24980
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa mhlavaty »

pacho 17 ... lacné autá sa nekupujú preto, že na to človek nemá, ale hlavne preto, že danný človek nie je ochotný investovať zbytočné peniaze do plechovej škatule, a radšej ich investuje rozumne
myšlienku by som tesal do kameňa. Ale takto triezvy názor má minimum ľudí
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa autolaik »

Milan tvoj osobny nazor,pokladas daciu za 14.000€ za lacne auto? Pre mna je teda suma 14000 hodne vzdialena od "lacneho" . Naozaj len nazor,da sa pokladat dacia este za lacne auto pre masy? Samozrejme ze mi je jasne ze ceny vsetkeho idu hore...

jeden rok dozadu este s "ludovymi cenami"

https://www.topspeed.sk/novinky/najlacn ... uka-/17275
MEC0032
Príspevky: 82
Dátum registrácie: 26.02.2021 22:57
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Logan 2021

Príspevok od používateľa MEC0032 »

Autolaik... Myslím si že porovnanie toho auta s týmto vo sa týka výbavy je dosť kontroverzné... Ale samozrejme máš pravdu , že vtedy to auto bolo ideálna voľba pre človeka ktorý nič nechce len sa odviezť do obchodu, kostola a podobne... Teraz už ten základ ( ktorý vlastne ani není úplný základ ako bol vtedy ) ponúka úplne niečo iné ... A ešte jednu vec čo som si všimol, kde Dacia tiež dokazuje to že cenovo ide nižšie sú napríklad tie doplnkové packety... Kde kupuješ okolo 150-300€ ... Zato napríklad škoda, kúpiš napríklad vyhrievané sedačky a koberčeky skoro za 400... Čo napríklad Dacia má za 350 vyhrievané sedačky s automatickou klimatizáciou.... Nehovorím že Dacia je už úplne lacné auto, to sa už pri dnešných európskych normách ani nedá ....ale stále patrí k najlacnejším na trhu ... A myslím si že svojou výbavou ponúka za tú dosť muziky

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 59 neregistrovaných