Dacia Logan 1.4 2004 - trhá motor, neštartuje na prvý krát

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Cievka je taká vec, že sa dá na skúšku prehodiť z iného auta za chvíľku, vyskúšať - a hneď vieš, na čom si. Treba nájsť niekoho, čo má taký alebo podobný motor, postaviť autá vedľa seba a vyskúšať. Ak si šikovný, je to robota na 10- 15 minút.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
jerry.solc
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 24.06.2014 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.solc »

Chlapi dlho som tu nebol.Sa ospravedlnujem.Takze. Bol som s autom na diagnostike, kde zistili, ze 4 valec nepracuje spravne. po vymene sviecok (ktore to uz mali pomaly za sebou) vsak problem so startovanim nezmizol. A vtedy si chalan vsimol kde je problem. Neviem uz ako sa to vola (dufam ze poradite) tak to skusim popisat laicky. Kable od sviecok vedu do "asi" cievky. Z tej cievky vedu 4 tenke kable "asi" do riadiacej jednotky. No a problem je s tymi kablikmi. Stvorka kablik je totiz pripajkovany k jednotke, co vlastne znamena, ze prvy a stvrty valec pracuju sucasne. Potrebujem vediet ako sa vola ta cast, v ktorej su tie kabliky zasunute- laicky to nazvyme "cokoladka" ale ma to iny nazov. V servise mi povedali ze musim ist do autor. servisu, lebo sa to neda len tak objednat.myslim si, ze na vrakovisku, alebo cez inzerat to v poho najdem, len musim vediet, co hladat :)
billyil
Príspevky: 308
Dátum registrácie: 06.02.2012 12:24
Bydlisko: Ilava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa billyil »

Neviem ako u iných motorov, ale na Dacii (Renault) indukčná cievka dáva iskru súčasne na dva valce naraz a potom na striedačku zasa na druhé dva. Takto stále dokola. Takže to, že sú vždy dva spolu spojené ešte pred cievkou, by logiku malo.
A to, čo zháňaš je pri cievke, alebo pri RJ? Zajtra budem pri Dacii, pozrel by som sa.
VW Golf VII 1,6 TDI BMT 81kW
VW Touran 1,6 MPI 75kW LPG
VW Polo 1,4 16V 55kW LPG
jerry.solc
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 24.06.2014 19:03
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa jerry.solc »

Je to pri cievke, odkial vychadzaju tie kabliky.A este som si vsimol, ze v tom nazvyme to puzdre je ostatok z toho stvrteho kablika.Takze pôvodne tam bol napojeny, len nejaky chuj v serviso to urval a rozhodol sa to takto zamaskovat...
Dacia Logan 2005 1.4 LPG
Opel Zafira C Tourer 2015 1.8

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 1 neregistrovaný