Dacia Jogger 1.0 LPG

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

lubos zimovcak
Príspevky: 3433
Dátum registrácie: 19.11.2008 18:12
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa lubos zimovcak »

Najprv si zisti, aký je ten 1,0 turbo od Fordu šrot.
Je to klasický mediálny podvod s jeho titulom Motor roka, či čo to získal.
Keď niekto verí, že LACNÉ auto môže mať vynikajúci motor 1,0 s výkonom vyše 100 koní, mal by odovzdať VP...

ROVNAKO to platí aj keď ma motor 400 koní zo 4.0 l, VŽDY to bude iba prúser.
Ale, dnešný človek je rád klamany reklamou... :40bd:
P.S. Pripájam sa k privítaniu M.Hlavateho na fóre. :cau:
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Vďaka Luboš.Nie je to náročné na pochopenie že stále platia isté zákony.Pre konštrukciu motora neprestali ani dnes platiť zákony.Že sa výkon dosiahnuť dá,dokonca brutálne vysoký je tak.Všetky jednotlivé atribúty tvorby výkonu majú rub a líc,všetko je za cenu niečoho.Že to konštruktér zvládne je síce pekné,ale cena za to je vysoká.U osobného auta pre bežné užitie je prirodzené že sa nekupuje na zopár ciest ale na mnoho rokov a mnoho km.Vývoj dnes jednoducho nemá čas na preverenie vecí ako životnosť,kupujúci ide do kúpy vždy z určitým rizikom že práve on bude ten kto vyplní rolu skušobného pilota a aj investora vývoja,a toto nesmierne silnie práve vysokým litrovým výkonom v súbehu z vysokou Euro normou.Dnes sú u Euro 6 bežné (a velké) problémy už pod 100 tis km.Že si mechanici mnohé "novoty" vzájomne odovzdajú (dobrý určite) a na kadečo vzájomne upozornia,k tomu sa proste jeden majiteľ auta nikdy nedostane presne tak,ako velká väčšina dielenských.Časť sa napr Euro 6 ke vyhne oblúkom,časť k sebe nekritických ryžuje nepozerajúc na nezdarný výsledok,a časť ktorá je v problematike plne doma si svoje vedomosti nechá sakra zaplatiť,pretože to čo vedia a výbavu čo to žiada nedostali z nebies.Ak sa k tomu pridá nedokonalá konštrukcia motora...amen.Kedysi som písal že pozor,po r2020 bude plač,tak on ozaj je.Nie žeby sa veci aj dnes neporiešili,ale tu a sem nik nepríde popísať čo absolvoval a čo to stálo,čo je ok,asi by mu prvý napísal čosi nepotešivé.Ale ono to tak už je,nech je dielňa blbá či excelentná,krátku zápalku ťahá majiteľ.Či je z ukrajinského alebo našeho obilia,chlieb si musím aj ja kúpiť za cenu aká je na trhu.
Pokiaľ príde rada ...sadni a vyskúšaj či ti sadne,je to najrýchlejšia cesta ako kúpiť nepremyslene a veľmi ľutovať.Kto má nekonečno v peňaženke nemusí nič,len ju otvoriť,ale paradoxne oni premýšlajú veľmi dobre a merajú tri razy.
biker610i
maskot fóra
Príspevky: 3536
Dátum registrácie: 29.05.2009 18:50
Bydlisko: plechovy hotel
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa biker610i »

Stryko nedavno kúpil dastera s litrovym motorcekom a ja som sa chytal za hlavu ze ako je mozne ze do takeho auta daju jedno liter. Keby to bola nejaka mala mestská krabica tak si poviem ze ok ale duster? Je to dost velke auto a tam by mala ist aspon 1.6. A 4 valec aspon :28b7: :48:
mazda 323f 1.5
fiat uno logo 1.1
Scania R450
cuspapo
Príspevky: 7
Dátum registrácie: 14.12.2019 21:48
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa cuspapo »

Je rok 2023 a Dacia predáva hentakú chrontu s hučiacou prevodovkou za 20 tisíc eur?
didoop prečo mu to odporúčaš? Vraj bežný prejav vozidla? 0-100 za 14,8s? 10,6l LPG na 100km? To nie je žiadna sláva na takú kubatúru a výkon. Nehovoriac o tom, že keď do teba niekto nabúra, môžeš si ísť rovno vybrať miesto na cintorín!
https://www.euroncap.com/en/results/dacia/jogger/45231
borinik
Príspevky: 382
Dátum registrácie: 28.11.2008 15:34
Bydlisko: Puchov
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa borinik »

cuspapo napísal: 04.07.2023 23:15 Je rok 2023 a Dacia predáva hentakú chrontu s hučiacou prevodovkou za 20 tisíc eur?
didoop prečo mu to odporúčaš? Vraj bežný prejav vozidla? 0-100 za 14,8s? 10,6l LPG na 100km? To nie je žiadna sláva na takú kubatúru a výkon. Nehovoriac o tom, že keď do teba niekto nabúra, môžeš si ísť rovno vybrať miesto na cintorín!
https://www.euroncap.com/en/results/dacia/jogger/45231
Vieš,každý sme iný a našťastie nie sme všetci rovnaký. Pre každého je chronta niečo iné,pre mňa napr dovezená,utopená desať ročná stočenka je chronta. Nie každý potrebuje 3.0 benzín a 200 koní,keď chodí max do vedľajšej dediny,alebo max do okresného mesta. Ale kedy lepšie skúšať maximálku,ako o polnoci cez dedinu, že? A ten euroncap tam to konkrétne vozidlo ani nemal a strhával hviezdičku napr aj za to,že to nemá pípak na pásy na úplne zadných sedačkách. Tak nech si každý urobí výsledok,akú to asi ma výpovednú hodnotu. Ktovie ako by to skončilo,keby rumuni robili euroncap na nejaký koncern. A to,že má z 0-100 za 14,8s?vieš si predstaviť,že ja s kamiónom nedosiahnem 100 nikdy,teda okrem toho keď to pustím s kopca?a nemyslím si,že by som za svoj život toho málo prešiel,resp že by som niečo nestihol. V mojom veku už som toho názoru,že pri dnešnej hustote premávky, pokutách a hlavne dementov na cestách bohato stačí aj ten 1.0L. A to ešte "nedávno" keď som sa vozil na Škode 105S tak to bol môj mokrý sen mať také žiguli s 55kW.
P.S. A nie,nemám Daciu. 😉
Robo278
Príspevky: 52
Dátum registrácie: 29.10.2008 13:21
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa Robo278 »

K pôvodnému dotazu - uvedené som už absolvoval a skončilo to kúpou ale:

- dácia začala ponúkať požičanie vozidla na 2 dni a zaplatíš len PHM - videl som na to reklamu takže určite využiť a skúsiť to.

- čo ma na aute zatiaľ najviac prekvapilo je spotreba - jazdím iba medzimesto a mesto - okresné cesty do práce, na chatu atď... jazdím normálne ale štatiticky ma málokedy niekto obehne, väčšinou obieham ja, povedzme za týždeň obehnem 10 áut a mňa obehne 1 až 2... na LPG mám spotrebu 6,5 - podľa tankovania, na benzíne na prvej nádrži bolo 5,9...

Čo mi vadí:
- za studena to na benzíne ide trhano, asi to budem riešiť ako reklamáciu ale zdá sa že to má viac ľudí, ničmenej mne sa zdá že to mám horšie ako by malo byť. ak prepne na LPG tak to už nerobí, na LPG teraz v tomto počasí to prepína cca za 10 sekúnd....

- myslím si že klimatizácia nie je najvýkonnejšia, šli sme s celou rodinou v tom najväčšom teple na obed, auto rozhorúčené, klíma na plno, ventilátor naplno a pekne dlho trvalo kým to bolo ako tak....

- cena je katastrofa, v podstate ma to stálo asi 21000 + cca 1000euro zimné gumy + predĺžená záruka a servis na 5 rokov.... 660 000 korún za dáciu je katastrofa, úplne keď to teraz vidím až mi prišlo zle, aj na tomto príklade vidno do akých sr.... dostali naše našetrené peniaze naši politici...no ale to by bolo o inom a na inom fóre....

Prečo som auto kúpil:
1. žiaľ nemám známeho automechanika ktorému by som vedel tak dobre veriť že mi pomôže nájsť v bazároch ten správny kus, verím že existuje ale doteraz som mal 4 jazdené autá a 1 bola dobrá kúpa a 3x nie až taká dobrá kúpa, a nemám ani toľko času chodiť po bazároch a priznám sa ani úplne náladu počúvať tie príbehy....

2. potreboval som trochu vyšší podvozok, lebo občas chodím cez trošku poľné cesty kde je to také pre bežné autá na hrane, takto je to v pohode a nemusím sa báť že tam niečo oškrem....

3. mám záhradu, chatu a rodinný dom a potrebujem v aute voziť všeličo a okrem iného aj kvas do pálenice, potrebujem aby sa do auta dali dať tie klasické 50l nádoby... skúšal som hyundai I30tku a skoro ma porazilo - do toho auta sa to nedalo dostať na výšku - proste ten kufor má malú svetlú výšku...., to ma sklamalo lebo tá ich 1,5 atmosféra 4 válec sa mi pozdávala....

4. sme 5 členná rodina ale žije snami ešte aj moja mama...tj spolu 6 + pes.... tých 7 miest síce nie je top 7 miest ale tá možnosť tam je....
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

borinik napísal: 08.07.2023 19:22 bohato stačí aj ten 1.0L. A to ešte "nedávno" keď som sa vozil na Škode 105S tak to bol môj mokrý sen mať také žiguli s 55kW.
P.S. A nie,nemám Daciu. 😉
Ani ja nemám Daciu a kludne ju zobriem, Len na dedine sa mi dosť často stáva že chlapíkovi pri nakladaní prívesu ten štrk z lopaty zbehne všetok a hneď mám za chrbtom kubík. To sú s vozíkom 2tony a na to je liter málo. Dávala to aj filcka, ano ale 12km na dvojke a dolu kopec hore kopec , no nič moc. Teraz mám 88kw a tiež to nie je žiadna hitparada. Len z ohladom na ten vozík, inak to auto nikdy nejde cez 3t rpm.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
a566
Príspevky: 711
Dátum registrácie: 06.04.2020 16:01
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa a566 »

Robo278 napísal: 08.08.2023 15:50
- za studena to na benzíne ide trhano,
stary benzin, daj vif
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa hjundai »

Nakoniec 99.99% majiteľov vôbec nepotrebuje a ani nechce motor ktorý bez zásahu vydrží 400-500-600 000km, paradoxne tu o tom hovoríte pritom chválite motory vďaka ktorým máte prácu čo si odporuje - náš hyundai si odrobil 350 000km a motora sa nikto nedotkol pritom to bolo najlacnejšie auto na trhu v tej dobe. Doslúžilo ide sa ďalej a do nového. Chvála Bohu bežný občan nevie nič o AB.eu inak by mal chrobáka v hlave že sa dobré moderné auto ani nedá kúpiť a že najlepšie je iste 20 ročné tdi. Problém je že auto nie je len motor. 99.99% áut nekončí na vrakáči kvôli motoru ale proste preto že "doslúžilo". Aj tie taxi dacie vrčia stále ale sa "schasnovali" ako celok. U nás pribudlo do rodiny sandero v lpg a ak dá toľko čo hyundai absolútne stačí. Vedľa RAV4 v hybride sa na úplne iné použitie kúpilo sandero v lpg. Prečo nie.
Inak trojvalec že zle? No keď si spomeniem čo robili zamestnanci istej firmy so služobnými htp-čkami a koľko vydržali vôbec si nemyslím že je to "tragický počin inžinierov a ekologov". Predpokladám ako sa dá postaviť dom z tehly, dreva ,hliny či slamy nejde o materiál ale o zvládnutie technologie. Možno je pravda že výrobcovia by sami od seba po 3valci veľmi nesiahali aj keď daihatsu robilo turbo 3 valec 30 rokov dozadu.... ale ide o zvládnutie konštrukcie nie o samotnú koncepciu.
Sám som zvedavý ako na tom bude toyota GR yaris - corolla s oturbeným trojvalcom v tom režime na ktorý je auto navrhnuté.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

-Predaje nových aut sú z 90% flotilové predaje lízingovkám, ktoré ich obratom posúvajú firmám.
-HTP nebola zlá preto že bola trojvalec, ale preto, že mala katalyzátor príliš blízko bloku motora a tak si sama doslova upiekla olej. Tí čo menili olej po 7500km tak na nej dali aj pol mega.
- prúser dnešnej doby je že chceme nielen od výrobcu aby zvladol technologiu , ale aj od mechanikov, ktorých nemá kto učiť a tiež že chceme od zákazníka aby "rešpektoval vlastnosti auta" To pri žigulákoch a trabantoch nemusel.
- Moderné auto je dobré prvé 4 roky, rovnako ako mixér vysavač chladnička pračka ...... 10 ročný kotol mi opravár povedal že robiť nebude , lebo nie sú diely a už je moralne zastaralý. Ešte dobre že som mal v zálohe starý 40 ročný na drevo inak by som mrzol.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa hjundai »

máme daný motor v sandere - veľmi podarený agregát na daný segment. Rozhodne ak ísť do dacie tak do lpg. Rovnako ak kúpiť toyotu tak hybrid.
Ano je tam problém s rozbehom po štarte v mrazoch - asi tam bude problém so softom. štart OK, otáčky vybehnú, postupne padajú ale pri pokuse o rozbeh sa motor začína dusiť.
Čiastočne riešenie - chvíľu dlhšie nechať motor po štarte bežať pred rozbehom, nenechávať benzín v nádrži dlhšie ako 2 mesiace.
Výkom 74kW z litra a turba nepovažujem za prehnaný. Toľko dávajú 1.4 bez turba.
Samozrejme upraviť olejový servis ktorý je nastavený nezmyselne - s podivom na daný rok - 30 000km alebo 2 roky. Bol som v tom že už automobilky od týchto nezmyslov ustúpili.
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa didoop »

to uz asi by sa malo v kazdom fore pripnut, pretoze dookola to pocuvam

NA BENZIN TRHA PRETO LEBO JAZDITE MALO NA BENZIN - NEMAJU SA KEDY NAKALIBROVAT VSTREKOVACE

tu mate video aj pre neveriacich tomasov, ze po 100kkm je 1.0 tce v pohode + vysvetlenie trhania majstrom p. vaculikom

Kód: Vybrať všetko

https://www.auto.cz/martin-vaculik-vyzpovidal-majitele-dacie-sandero-1-0-tce-lpg-s-najezdem-103-757-km-150325
Inac, este dodam k mojmu problemu, spojil som sa s majitelom, ktoremu kvilila prevodovka - aj po vymene mu to robi dalej ... Takze jedine riesenie je bud sa s tym zmierit, alebo auta sa zbavit (ja som posunul kolegovi)

Inac kolega ma spotrebu 9.2L lpg, priemerna rychlost 50kmh / takze taky bezny mix mesto/mimomesto
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
hjundai
Príspevky: 2711
Dátum registrácie: 21.03.2010 07:39
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa hjundai »

teda neviem či si to myslel ironicky ale ak nie tak je to Blud a kravina. Mal som autá na lpg a nič také ako "kalibrovanie" neexistuje. Tie autá všetky majú rovnaký problém, vždy keď teplota klesne pod nulu bez ohľadu na to koľko jazdíš na benzín. Jednoducho to neodladili a nemajú sa k tomu aby to vyriešili.
Koľko akože mám jazdiť na benzín s autom ktoré som kúpil aby jazdilo na lpg? :40bd:
Ako blbosť v tom aute vidím veľkú nádrž na benzín - do plna ju tankovať nechcem - E10, pri malom objeme benzínu zase hrozí kondenzácia vody.
didoop
Príspevky: 163
Dátum registrácie: 24.05.2012 19:12
Bydlisko: KE
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa didoop »

Hnojdaj viem ze mas skusenosti s xy autami na lpg ale tu sa bavime o dacii.
prosim pusti si to video od cca 3:30 tam to pan vaculik zo sveta motoru vysvetluje preco.
Problem to je aj tak skor vodicov-amaterov. Staci troska viac vytocit motor, pohrat so spojkou a po 1km je to v poriadku. Potom aj tak prepne na lpg.
Do auta davam e10+ 2-nasobne davkovanie aditiva.
Ked som toto kolegovi nakazal, tak povedal ze sa to zlepsilo
2022 dacia jogger LPG
2021 kamiq 1.5dsg
2021 TM3LR
2020 e-up
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Re: Dacia Jogger 1.0 LPG

Príspevok od používateľa oco13 »

hjundai napísal: 22.12.2023 16:54 Koľko akože mám jazdiť na benzín s autom ktoré som kúpil aby jazdilo na lpg? :40bd:
V lagune bolo Vialle čo je vraj značkový plyn a prepínal v lete po 5 v zime aj po 10km, teda žrala benzinu relativne dosť. V aygu mám BRC s primazavaním a prepína po pár metroch doslova. Benzín za dvacku mi vydrži 3t km. Všetky autá čo mi kedy trhali, tak len pri tankovaní Orlenu, po natankovaní Slovnaftu boli tri nadrže pokoj. Výraznejšie sa to prejavilo ak som zapol vozík. Tankujem Orlen aj Slovnaft už viac ako 10 rokov a na plyne jazdím od 1984?? asi tak
Edit do všetkého lejem Wiff len tak od oka, teda asi trojnasobok, ale myslím si že je to placebo.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 60 neregistrovaných