Dacia Duster - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

bbbr
Príspevky: 3603
Dátum registrácie: 06.03.2008 18:40
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bbbr »

Čiže, keď idem bez plynu zotrvačnosťou do odbočovacieho pruhu, zaparkujem na parkovisku, môžem auto bez strachu vypnúť. Ako som už viackrát napísal, všetko s rozumom.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

isteze - ak si predtym 400km nesiel na 4300rpm, nevidim dovod preco by si nemohol na dvesto metroch spravit presne to co popisujes.

Cela veda spociva proste v tom, aby si po divokej 170km/h jazde na dialnici neskocil na brzdy, nezatocil na benzinku pri dialnici a nevypol to s pocitom ze si das chladenu kofolu. Alebo typicky priklad tirakov - vytrepu sa hore Donovalmi s 30tonami za ritou, plyn furt na podlahe pri 1300rpm, turbo tlaci maximum co len dokaze a hore na Donovaloch je najlepsi cas na obed. Nic viac, nic menej.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
Marekskk
Príspevky: 3145
Dátum registrácie: 27.08.2010 12:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Marekskk »

Niektorých proste nenaučíš, no niektorý len z nevedomosti!
walibuk
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 30.10.2009 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa walibuk »

MP3turbo vypotil túto skvelú vetu, citujem: "to co je toto za scestne uvazovanie co si predviedol ?" Okrem mojej ženy mi to pripomína súdruhov, tí najlepšie vedeli čo a ako si máme myslieť. Rád sa nechám poučiť čo je tak scestné na mojom uvažovaní. Dúfam že ma nechceš dirigovať čo mám robiť zo svojimi peniazmi. Samozrejme dobre mienené rady sú akceptovatelné, ale dovolím si mať svoj názor.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

isteze, na ten mas plne pravo. Reagoval som na suvetie:

>> Preto sa mi videlo a vidí výhodnejšie kúpiť toho Dustera, ako ojazdenú Hondu, alebo Toyotu
>> a najmä ak si odpočítam DPH a dám ho do nákladov. Tak ma vlastne stojí cca 11 tis


odpocitat DPH [ak sa predava od DPH platcu] a dat si do nakladov mozes AKEKOLVEK NOVE aj JAZDENE auto.

Aby ta veta nebola dvojzmyselna upresnim : AKEKOLVEK jazdene auto mozes dat do nakladov, to ci mozes uplatnit DPH sa rozhoduje iba na zaklade toho ci OJAZDENE auto kupis od DPH subjektu. Ak auto teda predava obcan-nepodnikatel, zivnostnik-fyzicka osoba, pripadne specialne formy pravnickej osoby ktore NIE SU platcami DPH, vtedy ojazdene auto NEMOZES zrazit o DPH, avsak stale mozes do firmy dat na odpisovanie vo vyske celkovej sumy (nedelitelnej na "bez dph" a dph).

Ak ojazdene auto predava DPH subjekt, vyzera to takto : "fakturujeme Vam za predaj Toyoty RAV4, VIN 9949494949494, rok vyroby 2007, najazdene kilometre 092.458km, vybava Y, sumu 10.000,-eur bez dph, 2.000,-eur DPH, spolu 12.000eur".


Tu som mal najvacsi problem s tou "scestnostou".


Samozrejme ze ti nechcem prikazovat co mas robit s tvojimi peniazmi, veselo si kupuj nadalej za 13.000eur bez dph Daster. Mne je to jedno. Podla mna je to sialena vysoka cena za ten neskutocne premakany vonkajsi design, lacne plasty, vytriebreny interier navrhnuty s preciznym citom gentlemena a styri gombiky vnutri na nom. Aj to samozrejme v luxusnom prevedeni "co cina najlacnejsie vyrobila".

Neratajuc kopec veci ktore mali auta pred 15 rokmi a Dacia ich nema dnes, neviem ktore to su ale ked som cital nejake recenzie tak som sa smial (podobne ako Skoda SitiGou nema z miesta vodica ovladatelne okno spolujazdca, proste sa musis odpasat, nahnut, nagombikovat, zobrat papiere alebo cokolvek ti kamarat podava, nagombikovat hore, narovnat, zapnut. Hotovy vysmech zakaznikom zo strany automobilky a to len preto aby usetrili sedem eur za kabel a posraty vypinac pri tej obrovskej cene za male auto, jednoducho cista sprostost).

Ale moj nazor neber do uvahy, ja som zaslepeny antiglobalista. Viem ze sa na Daciu 9 mesiacov caka[lo], tak velmi ju ludia potrebuju a miluju ze dovtedy budu chodit autobusom.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
hipisko
Príspevky: 1454
Dátum registrácie: 17.05.2009 23:09
Bydlisko: Alzbetin Dvor
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hipisko »

mp3turbo dacie maju ovladanie okien na stredovom paneli, podobne ako to mavaju aj ine auta, napr berlinga, takze sa urcite nemusis nacahovat, dokonca ti staci len natiahnut prst z radiacej paky, cize urobis menej pohybu ako ked musis sahat na dvere. Na druhej strane to nie je intuitivne, musis sa proste triafat na gombik a chyba dojazd okien.

Ja by som az tak jednoznacne nevidel otazku duster vs jazdena rav4, tym duplom, ak to ma byt pre firmu. Ak to ma byt pre firmu plnej zamestnancov, tak to by som dokonca kupil radsej dustre ako jazdene rav4.
Na duster je zaruka, na rav4 nielenze nie je zaruka, ale uz su aj diely opotrebene....a to ze sa nepokazi? Chalan, s ktorym sa obcas stretavam cez ineho kamosa si kupil rav4ku v 2008, krasne auto, ved dal zanho 350 000 (2006ka to je tusim), velky frajer bol... za rok odisla spojka a papa1300eur a cca pred rokom zase nieco pindal ze sa to kazi (ale to uz neviem co, bol som opity).

Takze nove je nove a zamestnancom, ktori to budu nicit rovnako, ci to je dacia, alebo rols royce treba dat skor pomer uzitok/cena ak nepotrebuju reprezentovat.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

suhlasim, nehovorim ze RAV4 [jazdene alebo nove] su idealne vozitko pre poondenych nevdacnych zamestnancov.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
koscj
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koscj »

mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

prosim ta fakt sa na mna nehnevaj ale hentaky "HLINENY SNIEZIK S TRAVOU" vyjde oktavia a passat na letnych pneumatikach.

Mam predokolku Galaxy, to sa vseobecne vie. Ale ze ma pred dvomi rokmi vytahovala horska sluzba na Donovaloch UPROSTRED KOPCA na havinkovej pretekarskej trati na 30centimetrovom snehu ratrakom a ze sa boli pozriet styri policajne vozy a chlapi sa straaaaasne rehotali (bodaj by nie) ze mi ani pokutu nedali, s tym som sa zabudol pochvalit. Nikdy nepochopili ani oni ani ja ako som sa tam mohol dostat. Akurat ze otacaci manever mi nevysiel a potom uz ani dopredu ani dozadu. Fotografie mam samozrejme tiez, ale sa hanbim ukazat a musel by som ich veeeelmi hladat niekde v skrini v archive takze sa mi nechce.


Fakt sa na mna nehnevaj ani trochu, ale taketo snieziky jazdia dvojkolky. Kazdy den velakrat. To je pre Daciu dehonestovanie a nie ukazanie co dokaze.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
koscj
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 30.08.2010 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa koscj »

nehnevám sa a tvoj príspevok nebudem komentovať inak ako takto:

:D
walibuk
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 30.10.2009 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa walibuk »

Áno, odpis DPH sa dá uplatniť aj pri jazdených vozoch a ako si správne pripomenul, tak musí byť vlastníkom takéhoto auta plátca DPH, teda depeháčka sa nedá odpísať z voza ktoré vlastní občan. Výber z ponuky je týmto obmedzený.
Ďalšia vec je, že staršie vozy s odpisom DPH boli len štvormiestne a museli tam mať tu priblblú mrežu. Mám také auto a je to obmedzujúce, aj keď v aute jazdím večšinou sám. Najhoršia paradoxne je ta mreža, velmi mi vadí, nemôžem naložiť do voza veci čo potrebujem previesť, obmedzuje ma vo výkone mojej práce. Až tak, že som moje auto s mrežou dal manželke, pre mňa bolo nepoužitelné!!!
Ak by som kupoval jazdenku RAV, alebo Hondu, tak len bez mreže, teda bez možnosti odpisu DPH a tým by bolo to auto drahšie ako Duster o 3-4000 eur.
Môj Duster jazdí v pohode ďalej, bol som cez sviatky na horách a na univerzálnych gumách jazdil po zasnežených cestách k mojej plnej spokojnosti. Nepotrebujem ísť po zjazdovke, ale večšina aut okolo mala reťaze, ver mi že ma potešilo že reťaze nemusím. Ani som ich nemal zo sebou. Bol som pozrieť čo stojí akože najväčší konkurent Dustra, Škoda Yety a rozmýšlam čo si kúpim za ušetrených 6000,-Eur.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

Skodu Yebeti by som si tiez ani ja nekupil, zda sa mi predrazena vzhladom na to co ponuka.
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

aha co som nasiel :

http://www.youtube.com/watch?v=-ry_g-cr-gs
http://www.youtube.com/watch?v=S-uAZtA23YI
http://www.youtube.com/watch?v=i-0N0zaAVA0

ten sniezik, hlavne na zaciatku prveho dielu a na konci tretieho teda mimo normalnej cesty je daleko hustejsi ako ten "blatovo-travovy" co si ukazal na Dacii.

Ze ?
milujem elektricke auta, vsetky doradu. https://www.youtube.com/watch?v=JWX0A6nx2cM
walibuk
Príspevky: 24
Dátum registrácie: 30.10.2009 21:21
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa walibuk »

Celé roky som jazdil - jazdím na chalupu v horách za Detvou a tak si dovolím tvrdiť, že skúsenosti z jazdou mimo spevnených ciest mám, aj keď by som sa nikdy nedovolil nazvať offroad jazdcom. Jazda v kopci po mokrej tráve je zabiják, najlepšie som to zvládal s dodávkou dílzom s velkými kolesami. Benziňák predohrab bol vždy utrpenie, zadný náhon- škodovečku som nikdy nemal. Niekedy sa stalo, že nás tam v apríli, v máji prekvapil sneh a vyjsť po zasneženej tráve nebolo možné a blato pomiešané z trávou a snehom nebolo o moc lepšie. Tak sme zvláčali koberce z celej chalupy na svah a na zvyšku sme krompáčom vysekali trávu až na hlinu a nasekali sme haluze s celého okolia. Takže to video Duster na zjazdovke ma potešilo.
Bavil som sa tam z jedným miestnym, lepšie zarabájucim a on má doba dve štvorkolky Suzuky SX4, benzínové a považuje to na ich pomery za dostatočné. SX4 tiež nie je bohvie čo, tiež lacné placty a pod, ale myslím že je to segment vozidiel ktoré budú mať stále večšiu predajnosť. Škoda to s Yetym pohnojila, namiesto lacného voza stvorila pomerne drahé vozítko s ešte horšími vlastnosťami ako Duster. Som zvedaví ktorá automobilka sa priradí k SX4 a k Dusteru, lebo tieto autá našli medzeru na trhu.
mp3turbo
expert: TDI
Príspevky: 24434
Dátum registrácie: 09.04.2006 10:26
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mp3turbo »

mne sa len paci ze koscj - zurivo obhajujuci daciu duster a pravidelne sem prispievajuci so strasnymi uspechmi tejto stvorkolky - absolutne nereagoval na moju vyryvacnu vetu hore...

aby sa nehneval ze hentaky teren vyjde kazda posrata oktavia a passat PREDOKOLKA. Na toto este zareagoval strasnym usmevom.

Ked som ukazal tri konkretne videa s Fordom Galaxy, kde je jasne ze snehu je naozaj viac ako dost, rozhodne viac ako na tom sniežiku s Dasterom a je jasne ze s tym Galaxy nema najmensi problem, zrazu zostalo velke ticho.

Preco ?

Dva mesiace uplynuli a nic... ziadna reakcia ze "toto fakt dokaze predokolka galaxy navyse 10 rokov stara?"

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní