Dacia Duster 1.0 tce - výbava

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

nrtm
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 13.05.2006 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nrtm »

Smiem vediet kolko za to pytaju? Musi to byt SUV?
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

podla aktualneho cennika od 9990eur
https://www.dacia.sk/vozidla/duster.html
pidizvi
Príspevky: 3398
Dátum registrácie: 20.09.2011 12:42
Bydlisko: SC
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pidizvi »

scendo tak napis presnejsie, ze co si to kupil a je to lepsie ako novy daster.

Ja som sa tiez rozhodoval medzi novym dastrom a jazdenym vozom, tak som vybral jazdene. Z dovodov:
- cakacia doba bola az 6 mesiacov (pred rokom)
- za 10 bez 4x4 a klimy, s klimou a 4x4 tusim az okolo 15. Inak teraz je to este vacsie peklo, ak chcem 4x4, tak to zacina na 16340 eur.
- nie je to moc velke auto vnutri, v kufri

Takze za 7500 som kupil 12 rokov stary pathfinder, nemam iluzie o tom, ze to bude pytat dost drahe opravy.
Dost pochybujem, ze nieco 4-5 rocne v cene dastra bude lepsie a vyhodnejsie.
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

scendo tak napis presnejsie, ze co si to kupil a je to lepsie ako novy daster.
Nechcem bocit od temy o Dusteroch, samozrejme o tej "lepsej kupe" sa da polemizovat, 100ludi/100chuti ako som pisal, ja beriem ako ukazovatel vyhodnosti to vsetko co mi auto ponuka za aku cenu to mam a co ma to stoji v prevadzke. Cize nemusime to dalej rozoberat podla mojho nicku mam stareho scenika 2002, kupeneho pred rokom (po predoslej dobrej skusenosti) za 1400e, poskytuje mi co potrebujem, vyhovuje mi, nevadi mi pi<>ca na kapote, stav zodpoveda veku ale nieje to ziaden tragac!. Za cenu jedneho noveho dustera v zaklade, mam 7x svoje sucasne auto. Ak porovnam svoju vybavu ktoru mam stale v tej cene 1400e, duster uz je niekde na cenovke 14000e co je 10x moje sucasne auto. Ale vravim, nechcem tu teraz porovnavat jablka s hruskami, aj ked oboje je ovocie a nechcem tu teraz rozvyjat diskusiu o sceniku, mnohym mozem byt na smiech, prosim :) ja som spokojny a nezavidim nikomu nabuchane ci nablyskane masiny, mne to nic nerobi, necitim ziadnu potrebu v tomto nieco riesit sorry. K autu necitim hlbsi vztah, vidim ludi stat frontu na umyvacke, ja som ho od kupy este nikdy neumyl. Kto ale citi potrebu sa k sceniku vyjadrovat, prosim tu: auto-podobne-meganu-scenic-1-do-3000e-t72420.html

Myslim ze kupovat holotu Dustera za 10 tis je nezmysel, ak uz to ma mat prvky standardu, cena splha na 13 tis co ked si dam do filtra 5r jazdeniek, neverim ze nieje z coho vyberat. Na druhu stranu beriem, ludia zvazuju aj noveho dustera a mnohi si ho aj kupuju... ja viem ze si ho nekupim, urcite nie noveho za tu cenu...
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Bez tych prvych by ste asi jazdenky nekupili :) .
Aj ja sa rozhodoval medzi dusterom a vitarou..
Zvitazila vitara s automatom (spracovanim materialu sa da urcite porovnat s dusterom)
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Autolaik - kludne možme úlohu "tých prvých" prenechať flotilám firemných aut. Robím vo firme do 1000 zamestnancov a nové autá nám tu rastú ako huby po daždi. Zarovno s počtom kindermanagerov. Dalo by sa na tom smiať , keby to bohužial nebol smiech cez slzy. lol
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
nrtm
Príspevky: 44
Dátum registrácie: 13.05.2006 09:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa nrtm »

Ak nie je podmienka SUV, tak je na zvazenie aj Renault Clio IV Grandtour, motor TCe90. Pred dvoma tyzdnami sme kupili vo vybave Limited. Je tam klima, rozjazd do kopca, dazdovy a svetelny senzor, navigacia, tempomat, omedzovac rychlosti, zatmavnene zadne skla, zimnne gumy,parkovacie senzory, cuvacia kamera, 16 ky elektrony, najdrahsia farba. Toto za 11 540 eur + gratis domontovana laktova opierka, povinna vybava a gumenne rohoze. V zakladne bielej farbe /vobec nevyzera zle/ sa da ist kludne pod 11 000 eur.
Od Dustera to o moc mensie nie je.
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco po rokoch starych som si doprial :) , deti maju dost, peniaze si do hrobu nezoberiem, psom do utulku ich tiez neposlem... a koniec koncom je to kazdeho osobna vec kde minie svoje tazko zarobene grose... no nie?
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Jasné že je, ale percentualny pomer jazdeniek po súkromnom majitelovi a firemných nezmeníš.
Vzhladom k elektromobilizácii budem v budúcnosti preferovať verziu - necestovať.
Corona mojmu rozhodnutiu len nahráva.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
mi
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 02.11.2006 19:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mi »

Vážený prispievatelia.
Mám DUSTER prestige.16400eur.Kvalitu už dali do laty frantíci.Vozí sa na nej pohodlne,interier nesmrdí.Výbava výborná,je tam záruka ako na iné drahšie autá.Odporúčam aby ste sa išli odviezť.Potom môžte hodnotit.NOVÉ JE NOVÉ.A to origo rádio hrá znamenite.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Tak si ho uži - poniektorí z nás na neho nemajú ani keby stál 1640 eur. :40bd:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
scendo
Príspevky: 343
Dátum registrácie: 04.11.2017 23:37
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa scendo »

pidizvi napísal: Dost pochybujem, ze nieco 4-5 rocne v cene dastra bude lepsie a vyhodnejsie.
Naslepo som dal do filtra auta mladsie ako 5r do 10tis, a je tam z coho vyberat. Jasne ze zalezi kus od kusu, a porovnavanie funglovky a jazdenky nieje celkom rovnocenne, najdu sa kusy co maju cosi za sebou, ale ponukaju nebe a dudy, alebo kusy co su mierne zabehnute a inak ako nove. Komfort, kvalita vyhotovenia, vybava, a dizajn je niekedy mozno dovod ozeliet vyhody uplne noveho auta, ale to uz musi kazdy zvazit sam. No doniest domov holy duster v zaklade, alebo 5r jazdeny ix35, sportage, c4, quashqai, captur, asx, vitara, 2008 a dalsie
No a ako pise kolega, s daciou prestige za 16 tis je spokojny a odporuca... Na druhej strane s touto sumou na trhu jazdeniek sme uz opat na uplne inom levely. Raz si ho mozno od kolegu kupim :) ak ho zatial moc nezhumpluje a duster vydrzi aspon tolko co moj spominany scenic :)
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Pre bezneho cloveka bez znalosti po vsetkych tych podvodoch pri kupe jazdenky je kupa noveho aspon aka taka zaruka ze nebude na strane podvedeneho
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Alebo si môže vyberať v cenovej kategorii kde sa už podvádzať neopláca. :40bd:
Rovnako existuje možnosť vyberať si auto podla majitela. :4012: Ja som prešiel na túto variantu. :300f:
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
autolaik
Príspevky: 4903
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Oco poviem za seba, mna nebavi menit auta obrazne ako ponozky, cez to som uz presiel.

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 0 neregistrovaných