Dacia Dokker 1,6 , 75 kw , 2017

Diskusia ohľadne vozidiel značky Dacia

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

dankeen323
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 04.09.2007 01:06
Zdieľať na Facebook

Dacia Dokker 1,6 , 75 kw , 2017

Príspevok od používateľa dankeen323 »

Prosím o radu Po Naštartovaní svieti chýba Motora. Auto má LPG 45tis km.Skoro Nové. Chybové Kod P0141,P0458,
bjbbobek
Príspevky: 653
Dátum registrácie: 03.06.2012 13:07
Bydlisko: Gbely
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bjbbobek »

Problem emisie a lamda.
Alebo ešte upresním podla daných informácií : Je to pokazené!
Diagnostika,elektronika,geometria,pneu servis,klimatizácie
fforest
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 15.07.2009 23:20
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa fforest »

Zdravím. Ja som mal za život viacero áut s LPG a viac krát mi takto vybehla kontrolka. Ale nikdy v mojom prípade to nemalo nič spoločné s LPG ako takým. Raz to bol deravý výfuk, raz upchatý výfuk, raz akoby motor na voľnobehu zablbol, klesli otáčky a zas stúpli a vyskočila kontrolka... treba to vymazať a uvidí sa. Ak znova vybehne, treba hľadať chybu alebo do dacie-servis. Tá kontrolka nemusí mať automaticky význam, že motor kľakne. Ale ani netreba riskovať.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Vždy je užitočné ohľadom chybovych kofov pogoogliť "trouble code p0141, resp. trouble code p0458"

Tam zistime napriklad ,že p0458 ide o chybu v systeme odvetravania nadrže a chyba p0141 malokedy ma priamu suvislosť zo samotnou sondou

zväčša ide o prepätie napajania palivoveho čerpadla,a system diagnostikuje chybu na lambda sonde,nakoľko je vyhrievanie lambdy napajané z toho istého okruhu ,ako palivove čerpadlo. :4012:
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

normlana vec kazde auto s lpg ma nejekau svietiacu kontrolku.nic sa nedeje ale mozes reklamovat lpg.tak sa to robi stale ak ides na stk ek vymazu zavady prejdes stk ek a potom o meiac ides zase s kontrolkou po najblizsie stk ek.

mas tam shit riadiacku lpg.
miroslav114
Príspevky: 638
Dátum registrácie: 17.03.2015 21:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa miroslav114 »

Seven zaujímavé je že mame doma sandero s brc LPG montované v sturove a má už na LPG cez 160000km a ešte žiadna kontrolka , tak asi musím skontrolovať či niesu vypalene
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ale to nemozes vediet co tam ma to auto namontovane.brc sa dava len ovladac zvysok veci sa dava to najlacnejsie co je schvalene.ak mas ty brc tak mas ale nevies co ma ta druha dacia
dankeen323
Príspevky: 73
Dátum registrácie: 04.09.2007 01:06
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa dankeen323 »

Problém Nieje v Splynovaci, Pise tam Stála chýba.Ke vymazem cerpadielko nesvieti. Buď Lambda sonda alebo odvetravanie nádrži kde začať?
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

zacni tam co sposobilo tu zavadu.vravi sa,co sfusujes vrati sa to.odpoj lpg a uz nezasvieti nikdy nic.ak chces dalej lpg jazdi s tym dalej nic sa nedeje.
YxoYpsilono
Príspevky: 3391
Dátum registrácie: 14.08.2008 16:55
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa YxoYpsilono »

neoriginalne montaze LPG sposobuju tento problem.
Reklamovat u plynara, nech si riesi.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

dankeen323 napísal:Problém Nieje v Splynovaci, Pise tam Stála chýba.Ke vymazem cerpadielko nesvieti. Buď Lambda sonda alebo odvetravanie nádrži kde začať?
Treba porozumieť prečo tato chyba vznikla..merať prud na palivovom čerpadle,či tam nie je prudovy naraz ked sa rozbieha,či nie je zablokovane
najprv by som nalial nejake aditivum do nadrže a pritankoval aspoň 30 litrov benzinu a vyjazdil všetok ten benzin ,pokiaľ možno naraz

Vymazať chybu z pamäte RJ za pomoci nejakej čitačky kodov,
inak RJ by mala aj sama chybu vymazať,
Mateusz737
Príspevky: 710
Dátum registrácie: 16.09.2018 21:15
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mateusz737 »

môže byť ako píše seven , viem že napr. u niektorých japonských motorov sa riadiaca jednotka jednoducho nedokáže zmieriť s tým že do motora ide plyn a vyhadzuje stále kontrolku ,pritom autu nić nie je a asi nebude jednoduché ju aj oklamať keď to plýnari nevedia poriešiť
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

musím vám sem predsa len vliezť. Doteraz viac ako 30 plynákov a žiadna kontrolka nesvieti. Ak začala tak do týždňa Štúrovo a nastavené či benzín alebo plyn. Ak nie Štúrovo tak Hatiar. Bol som aj v PK, tam sú asi tri dielne a tam to bol smiech cez slzy. :40bd:
Takže rovnako ako sú mechanici a Mechanici, tak sú aj plynári a Páni Plynári.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť
seven549
Príspevky: 7876
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

ono aj je to tak.brc maju ti luida len ten ovladac v kabine.zvysok je vsetko lacak ale legalny a schvaleny cize nic sa nedeje.za tu cenu lpg do auta sa da dat kludne cele vsetko brc ale uz montazne dielne lpg nemaju taky zisk.a vedia ze ludia sa stazovat nebudu.pretoz ludia este chcu aby to jazdilo lacnejsie ako je to nastavene.ono sa ta riadiacka lpg nijako nenastavuje ma svoje nastavenia.zapoji sa a ide to.samo sa to doladi.

pomer je 10 litrov benzinu a 17 litrov lpg.zapnute lpg od 70 celzia.ale to nikto neakceptuje.

preto sa to nastavi ako chcu zakaznici aby auto na lpg bezalo uz od 30 celzia a papkalo pomer 10 litrov benzinu 10.5 litra lpg cize chudobna zmes a ta odpaluje ventily+lambda sondy.a este je to napojene tak ze sa to vkrada medzi cidla a rj motora cize cele blud.

no a najdu sa taky ktorym vadi casom nejaka kontrolka :d :D

ak by sa tam dalo vsetko brc na danny obsah motora napr na 2.0 tam nedam lpg na motory do 1.8 a naladene aby to bolo ako aj je z vyroby,auta na lgp jazdia ako strely a nic sa nekazi.
oco13
Príspevky: 17825
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Seven ty fakt veríš tomu, že by oficialny distributor BRC dal do montáže iné komponenty bez predchádzajúcej konzultácie so zákazníkom.
Vždy v každej ponuke sú tri varianty
-najlacnejšia
-odporúčaná
-pre náročných
A každý si môže vybrať svoj osud.
Teraz jazdím Vialle - myslíš že by fungovalo s inými komponentami?
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Dacia fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní