Čo tým kamionistom už načisto drbe???

Všetko čo súvisí s kamiónmi, ťahačmi a s prepravou

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Ja si myslím že keď ho obiehal iný kamión tak podľa mňa ten prvý vyvádzal, pretože zrovna tie kamióny nemajú dôvod sa predbiehať
Tipujem to na šuchtanie sa pod limit a keď si ten za ním predstavil že už sa po ňom vlečie 10km a má sa po ňom šuchtať ešte niekoľko ďalších km, tak urobil presne to čo urobil

Mne stačí vidieť čo stvárajú vodiči osobákov, samé jalito. Poondiaty semafór - keď sa naň pôjdem postaviť 20x za sebou, tak 15x ten prvý zaspí, kruháče sa stále nevedia...
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

netvrdím, že dokážem presne odhadnúť rýchlosť protiidúceho kamionu no podľa mňa išli všetky rovnako cca ako kamiony jazdia. Nešiel sám. On predbiehal 2, len na videu to nie je tak dobre vidieť.
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

chlapi vsetci ti, co sa zastavate toho kamionistu co predbiehal ... preberte sa!!! Ak uz chce obiehat tak to musi robit tak, aby neohrozil nikoho a toto co spravil bola poriadna chu......
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Urobil čo urobil, ja si ho nezastávam, len sa radšej na veci pozerám z oboch strán, lebo presne toto sa deje aj medzi osobákmi

Skrátka v 70% za tieto prúserové situácie môžu vodiči vozidiel čo sa nikam neponáhlajú lebo vytvárajú kolóny a potom ked sa to nakopí tak vznikajú nebezpečné situácie. Stačí len pozerať okolo seba

To akokeby šiel traktor po ceste a vôbec by ho nesralo že vytvoril kolónu a pre hustotu premávky ho nemôžu skoro predbehnúť a ťahal by tie autá za sebou 5km rýchlosťou 30km/h kde je 90km/h.
Presne takto sa chová určitá skupina vodičov na našich cestách a bárs nejdú 30km/h ale 70km/h tak na vodičov to má rovnaký vplyv.
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Je rozdiel porovnavat traktor a osobne auta a dva kamiony ktorich rozdiel v rychlosti je minimalny. Ja chapem preco sa take situacie stavaju, len niekedy je potom neskoro a konci to vecer v TV novinach. Len preto lebo niekto sa nechce "vliect" 80-85km/h tam, kde je 90tka a on chce ist 110.

a este doplnim ze za tuto konkretnu situaciu mohol len a len kamion, ktory obiehal. Nevravim ze sa nemoze stat chyba a sofer nieco neodhadne a potom nastane takato situacia, ale ospravedlnovat to a hodit vinu na ten prvy kamion v kolone je scestne. Sorry. Potom uz rozumiem preco sa tolko krat na cestach dostanem do tejto situacie myslim tym ze musim brzdit lebo v protismere mam auto, preto lebo dotycny/a si mysli ze kona spravne.
christiane
Príspevky: 1648
Dátum registrácie: 16.12.2011 14:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa christiane »

Preto sa hovorilo kamionistom profesialny vodici.Ale teraz sedia za volantom aj 22 rocny a myslia si ze to taha ako tatkov Bavorak.
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Dnes som tadial išiel opačným smerom. Nechce sa mi sťahovať video z navi no to je úsek kde sa dá predbiehať len s osobákom. Tiahly horizont, viditeľnosť tak 300-400m. Na tú vzdialenosť nedokáže bezpečne predbehnúť ani sólo nákladiak, nie ešte súprava
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

je to trotl a nepatri za volant :41c2: , co tu o tom treba diskutovat ? a kazdy jeden co "straca" nervy detto, pokial sa niekto "vlece" tak o obchadzam ako prekazku na ceste, pozor nejedna sa o predbiehanie ! ale nie tak ze vytlacim voz v protismere na krajnicu/do skarpy !!! ved trosku uvazujte...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

Preto som písal že sa tam muselo niečo udiať, kedže nakladiaky jazdia bežne na limit, ba často sa im nechce dávať nohu dolu z plynu ked nie je 90-tka, každý zažil ako sa nanho v obci tlačil nákladiak, lebo sa mu nechce ísť 50-tkou
A na tamtom úseku by podla mna žiadneho normálneho vodiča kamionu nenapadlo obiehať ak by ten pred ním šiel pomalšie o 5km/h


Tak či tak si stojím za svojím, v osobákoch sú také isté jalitá
guide19
Príspevky: 89
Dátum registrácie: 26.06.2014 21:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa guide19 »

Zs cim si vlastne stojis? Ze v osobakoch su jelita ktore nemaju prehlad a istotu bezpecneho predbiehania a aj tak to risknu.... ved hadam to viiide?
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Ivko, vôbec nič sa neudialo. Ja som sem dal jeden prípad z mnohých. Moja navigácia je plná podobných "kuriozít". Udialo sa len to, že ten predbiehajúci si potreboval dokázať, že je rýchlejší o 4km/h. Nič viac, nič menej. A pre takýchto je zákaz predbiehania na D1. Tu nie je čo riešiť. Môžeš byť nasilu v opozícii, ale ja na nákladiakoch jazdím. Síce len tak 4-5000km ročne, nie okolo komína,ale vždy pár 100km a na nič podobné nie je dôvod. Ten pomalší bol skrátka naložený a do kopca o chlp pomalší a tento bol prázdny tak sa rozhodol, že bude ďalších 60km o 100m vpredu. Nič viac, nič menej. Je to amatér, lebo ak by bol profík, tak vie, že nič nezískal.
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

keby bol poliak to by vela vysvetlovalo lol
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok
Acon
Príspevky: 6995
Dátum registrácie: 07.05.2018 11:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Acon »

Medzi poliakmi je presne toľko blbov čo medzi inými
ivko1
Príspevky: 14965
Dátum registrácie: 02.08.2006 15:31
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa ivko1 »

guide19 napísal:Zs cim si vlastne stojis? Ze v osobakoch su jelita ktore nemaju prehlad a istotu bezpecneho predbiehania a aj tak to risknu.... ved hadam to viiide?
Stojím si za tým že v osobákoch sú také isté jalitá čo vytvárajú nebezpečné situácie a je úplne jedno či to je ten prvý čo sa vlečie, alebo ten čo toho pomalého obieha a nemá na to aby to urobil bezpečne.

U mňa aspoň väčšina vodičov kamiónov rozumie pojmu plynulosť cestnej premávky = vždy po obmedzovač, za to v osobákoch to je piate cez deviate, jeden 70 druhý 100
bajo777
Príspevky: 13554
Dátum registrácie: 03.08.2010 10:08
Bydlisko: BH - bratislavske humno
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa bajo777 »

Acon napísal:Medzi poliakmi je presne toľko blbov čo medzi inými
o tom neni pochyb, mozno iba moja skusenost /viem ze nie.../ ked som stretol stupidneho kamionistu chovanim na ceste, 90% to bol poliak, mozno neni blby, iba tak jazdi...mozno on ma ten dojem o tych ostatnych...
FIAT Bravo 2010 / 1.4 90PS / LPG(BRC)

Obrázok
Obrázok

Návrat na "TRUCKy, Ťahače - všeobecná diskusia"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 5 neregistrovaných