CNG - odporucania

Ako je to vlastne s plynom? Aký máte na to názor ? skúsenosti ?

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

CNG - odporucania

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

Viem ze preferovany je LPG ale co poviete na dodatocnu montaz CNG? A moze sa s CNG pargovat v podzemnych garazach ci je to to iste ako LPG? Taktiez otazocka je tam pri CNG spalovanie obdobne ako LPG a tym padom znizeny vykon a podobne?
Odporucate radsej predat benzinove auto a kupit auto benzin/CNG od vyroby alebo dat do benzinu domontovat CNG?
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
Vincent666
Príspevky: 54
Dátum registrácie: 17.07.2009 10:08
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Vincent666 »

Zaujimalo by ma kde s tym potom budes tankovat,kedze v SR je tusim nejakych 6 Pump na CNG a aj montaz je o dost drahsia ako pri LPG a dlha doba navratnosti ja by som volil na tvojom mieste LPG a nie CNG..
cierny99
Príspevky: 453
Dátum registrácie: 10.03.2008 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cierny99 »

S CNG mozes parkovat v podzemných garazach. znizenie vykonu je cca 15 % pri LPG 7%.

Dojazd len zriedka cez 250 km.

Domontovat cng asi nie. Radsej LPG.
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Potom odporucam presedlat na Mercedes-Benz B 170 NGT BlueEFFICIENCY s Matkom a Kubkom na palube a mas to z vyroby, lenze CNG je viacmenej o ekologii spotreba je sice nizsia ale cena CNG je momentalne viac ako dvojnasobna voci LPG.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

doporučujem LPG, jednak je na CNG málo púmp, doslova 7, k tomu majú zvláštne otváracie hodiny, nízky dojazd, vysoká investícia a navyše - horší opätovný predaj. Autá s LPG sa predávajú výborne, ja osobne predám auto na LPG v priebehu dvoch týždňov. Bez LPG mám priemernú dobu predaja 3 mesiace.
hh
Príspevky: 16
Dátum registrácie: 15.06.2007 23:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa hh »

Zakaz vjazdu do podzemnych garazi pre pohon CNG z fyzikalnych pricin neplati. Spravidla je vzdy lepsie mat auto uz z vyroby konstruovane na dany pohon (ci CNG alebo LPG alebo kombinacia tychto s BA). Skusenosti s montaznymi strediskami CNG a LPG pri dodatocnej montazi su velmi roznorode, treba hladat referencie a podla toho sa rozhodovat. Trochu viac na temu CNG vs. LPG sa popisalo tu:
http://forum.autobazar.eu/bi-fuel-cng-t24557.html
cierny99
Príspevky: 453
Dátum registrácie: 10.03.2008 17:58
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa cierny99 »

marek4 napísal:Potom odporucam presedlat na Mercedes-Benz B 170 NGT BlueEFFICIENCY s Matkom a Kubkom na palube a mas to z vyroby, lenze CNG je viacmenej o ekologii spotreba je sice nizsia ale cena CNG je momentalne viac ako dvojnasobna voci LPG.

Opravujem: aproximacne 1kg CNG (cca1 Euro) je asi 1,58 litra benzinu. alebo 2.06 litra LPG.
Naposledy upravil/-a cierny99 v 24.07.2010 21:23, upravené celkom 1 krát.
markoimportauto
Príspevky: 1458
Dátum registrácie: 25.09.2006 12:08
Bydlisko: Spojené bratislavské emiráty
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa markoimportauto »

martin cichy napísal:doporučujem LPG, jednak je na CNG málo púmp, doslova 7, k tomu majú zvláštne otváracie hodiny, nízky dojazd, vysoká investícia a navyše - horší opätovný predaj. Autá s LPG sa predávajú výborne, ja osobne predám auto na LPG v priebehu dvoch týždňov. Bez LPG mám priemernú dobu predaja 3 mesiace.
ty si uz aj profesionalny autobiznisman??? Zdrava vyziva s autami mi nejak nejde dokopy nech sa akokolvek snazim.... :d :D
Naposledy upravil/-a markoimportauto v 23.07.2010 13:58, upravené celkom 1 krát.
www.carsale.sk výkup, import-export vozidiel: nové, demo, jazdené so zárukou Preprava vozidiel z / do EÚ Registrácie dovezených vozidiel
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

cierny99 napísal:
marek4 napísal:Potom odporucam presedlat na Mercedes-Benz B 170 NGT BlueEFFICIENCY s Matkom a Kubkom na palube a mas to z vyroby, lenze CNG je viacmenej o ekologii spotreba je sice nizsia ale cena CNG je momentalne viac ako dvojnasobna voci LPG.
aproximacne 1kg CNG (cca1 Euro) je asi 2,2 litra benzinu. alebo 2.8 litra LPG.
http://www.spp.sk/doprava-na-cng/vozidl ... g-vozidla/

pisu tam ze spotreba je zhruba o tretinu nizsia, je tam viacej aut pre porovnanie...
Andrej7269
Príspevky: 2230
Dátum registrácie: 15.05.2008 13:56
Bydlisko: Rovinka/Bratislava
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Andrej7269 »

no 1kg = 1euro = 2,8l LPG tak mi to nevychadza drahsie.
CNG ma zaujima z dovodu ze MB ich ma od vyroby co je zaujimava vec a dalsia polozka je ze nie uplne zbytocne do toho SPP investuje.
Mercedes Benz W245 BlueEfficiency (03/2009) Benzin bez Turba :)
marek4
Príspevky: 744
Dátum registrácie: 15.07.2008 22:38
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa marek4 »

Ano teraz je uz B180NGT myslim, ale raz ked som pozeral davnejsie tak bolo B150NGT a bolo v cenniku aj Slovenskeho Mercedesu, potom to odtial zmizlo ale myslim ze aj ked NGT nemaju v ponuke tak ze ho vedia objednat.
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

...

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

Stare vlakno, ale aktualna tema. SPP CNG s.r.o ide stavat 25 cerpaciek na SVK, dalsia firma uz pracuje na projektoch dalsich pump a ja sa tiez zacinam hybat okolo CNG. Ak ma niekto zaujem nieco som uz zavesil na stranku :-)
MayoZVOLEN
Príspevky: 735
Dátum registrácie: 04.02.2011 13:04
Bydlisko: Zvolen
Zdieľať na Facebook

k teme

Príspevok od používateľa MayoZVOLEN »

http://www.hatiar.eu/o-cng.html
Admin, pokial uznas zmaz, nedavam kvoli reklame ale podpory CNG pretoze si myslim, ze CNG ma obrovsku buducnost. Len sme tak trochu "pozadu", v takom DE,IT, NL to fici len taky fukot...
Napísať odpoveď

Návrat na "LPG, CNG - Hybrid"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 9 neregistrovaných