Citroen ZX 1,4i -nejde

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Citroen ZX 1,4i -nejde

Príspevok od používateľa stroj-ar »

servuste ludia. Mám jeden pretrvávajúci problém. Moj citron mi už skoro absolutne nejde. V poslendom čase auto nenormálne trhá, motor nejde do otáčok a hlavne často sa s ním nedokážem rozbehnúť ani na 50km/h.Casto to dosiahne na dvojke 40km/h a viac sa nepohne. Potom pomali začne spomalovať až do zastavania a na plnovy pedal to nereaguje. Vrcholom všetkého prekvapenia je že vždy ked pridám plyn zmanená to absolutnu stratu otáčok, a to aj na volnobehu a pritom výrazne striela do výfuku. Dal som to kamaratomi mechanikovy skontrolovali sme snád všetko čo sa v naších podmienkach dalo. Asi jedina vec čo by to mohla robiť je riadiaca jednotka ale tú nemám ako skontrolovať, len potrebujem vyskúšať inú. Preto by som sa vás chcel opýtať, či sa nenájde v NR a v blízkom okolí ochotná duša ktorá by vlastnila takéhoto citroena na sučiastky. Vážne to potrebujem len vyskúšať a pokial to pojde tak to kupim za rozumnu cenu. Som študent, nemám už skoro žiadne peniaze a netuším čo mám s tým autom robiť.
citroen ZX 1,4i 1996 vymenené: sviečky.štartovacie káble,filtre,rozdelovač, skontrolovane trisky,klapka vyčistená, vymenevý potenciometer a váha vzduhu
Naposledy upravil/-a stroj-ar v 13.12.2010 15:18, upravené celkom 1 krát.
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

myslím si, že je zle nastavené zapaľovanie, prípadne problém s dodávkou paliva. jedno z tých dvoch.

ale skús jednu vec: daj benzín na priamo z fľaše, či to bude robiť.
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

hej to je jasne že je niečo zo zapaľovaním, ale tiež je trošku divne že niekedy sa berie normálne. Chcem sa rozbehnúť a otáčky nikde tak držím tak pol plynu a za par sekúnd sa do toho oprie. Potom ide chvíľu normálne, ale po par km začne spomaľovať a po pridaní plynu ho zadusí a motor sa neroztočí ani ked vytlačím spojku. Minule som zastavil v noci na jednej prázdnej voľnej ceste, rozbehol na cca 120 a vtedy to tlačilo jak má, potom som zastavil a opäť som sa nevedel rozbehnúť. Preto sme aj vylúčili rozvody lebo to by nešlo vobec predsa. Potom som rozmýšlal nad palivový čerpadlom ale vraj to bud ide alebo nejde tam nieje čo riešiť.
dakujem za odpoved ake ako sa da nastaviť zapalovanie ? Aspoň myslím že sa to dá pri karburátore a na priamom vstrekovaní to má na starosti riadiaca jednotka.
Ešte s tou fľašou som to nepochopil :42f8:
martincichy
Príspevky: 5446
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

nemám v hlave všetky motory, ale mám pocit, že ty mám jednobodové vstrekovanie, no nie som si istý a rozdeľovač. ak niekto vie, nech povie.

fľaša - máš relatívne staršie auto, ktoré má nárok na zanesenú palivovú sústavu a výmena palivového filtra nemusí byť jediné, čo treba urobiť.

možno by pomohlo poriadne prefúkať palivovú sústavu kompresorom. je to jednoduchý a lacný úkon.
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

je to štvorbodové vstrekovanie. Tu sústavu ešte môžem raz pozrieť. Ešte som dostal jeden tip že či nemám zapchatý katalizátor, lebo sa mi stáva že ked to prestane ist tak v celom aute velmi cítiť výfukove spaliny ako keby som si natiahol výfuk do auta a pritom striela do výfuku podomnou. Ale aj tak si mechanik myslí že blbne počitač, len ten je ťažko zohnať a ešte mi niečo vysvetloval s imobilizerom, že ked tam nedám presne takú istú riadiacu jednotku tak mi všetko zablokuje a už s tým nikto nepohne :-(
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

že či nemám zapchatý katalizátor, lebo sa mi stáva že ked to prestane ist tak v celom aute velmi cítiť výfukove spaliny --to citit na kazdom aute ktore bblne ako to tvoje.daj ruku na vyfuk ci maju plyny tlak ak nie tak potom to bude ono.
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

seven549 napísal:že či nemám zapchatý katalizátor, lebo sa mi stáva že ked to prestane ist tak v celom aute velmi cítiť výfukove spaliny --to citit na kazdom aute ktore bblne ako to tvoje.daj ruku na vyfuk ci maju plyny tlak ak nie tak potom to bude ono.
bol som to vyskúšať. zobral som si rukavicu a rukou zapchal výfuk. žiadne tlaky som necítil a ani nenastala zmena otáčok,a po 5 minútach naraz zhasol. Takže to značí akorát že mám deravý výfuk nie ?
seven549
Príspevky: 7880
Dátum registrácie: 03.02.2010 22:37
Kontakt:
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa seven549 »

stroj-ar napísal:
seven549 napísal:že či nemám zapchatý katalizátor, lebo sa mi stáva že ked to prestane ist tak v celom aute velmi cítiť výfukove spaliny --to citit na kazdom aute ktore bblne ako to tvoje.daj ruku na vyfuk ci maju plyny tlak ak nie tak potom to bude ono.
bol som to vyskúšať. zobral som si rukavicu a rukou zapchal výfuk. žiadne tlaky som necítil a ani nenastala zmena otáčok,a po 5 minútach naraz zhasol. Takže to značí akorát že mám deravý výfuk nie ?
tak to mas pech.este aj vyfuk zly.
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

lakinooo napísal:Zhod vyfuk, sice to bude kueok hucat, ale aspon uvidis ci to bezi. Kedze KAT je upchaty, je celkom logicke, ze si ziadne plyny neciti.
no dobre tak to skúsim a uvidime či sa mu bude lepšie dýchať.

[/quote] tak to mas pech.este aj vyfuk zly.[/quote]
no že či. už mám s toho auta hlavu v smutku a sto chutí to predať, mi to zožralo komplet všetky úspory.
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

lakinooo napísal:Nic nepredavaj. TO ze si menil bez rozumu vsetko do radu je typicky slovenske.


Tie 1,4 su bezproblemove motory.
to je pekna odpoved zlepšila mi náladu :40bd: :D

l
Dakujem za vaše rady na ten výfuk sa pozriem a uvidime čo dalej. Ked ešte niekoho niečo napadne budem rád ked to tu napíše a vyskušam to.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

potenciometrom myslis
snimac polohy skrtiacej klapky?
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

patotn napísal:potenciometrom myslis
snimac polohy skrtiacej klapky?
ano presne ten. Pod ním je dávkovanie vzduchu menili sme obidve veci
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

a menil si tento potenciometer a
rozdelovac za nove/pouzite ale odskusane
diely?
lambda sonda je okay?
stroj-ar
Príspevky: 268
Dátum registrácie: 13.04.2010 21:48
Bydlisko: Zbehy
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa stroj-ar »

patotn napísal:a menil si tento potenciometer a
rozdelovac za nove/pouzite ale odskusane
diely?
lambda sonda je okay?
potenciometer mi vyhrabal mechanik zo šuflika s celou klapkou s toho sme to prehodili.Ci to bolo použite neviem ale zlu vec by mi určite nedal. rozdelovač z havarovaneho auta. lambda sondu sme nemali ako odskúšať kedže na take stare auto zohnať diagnostiku je vraj problem a nevie o nikom kto by to robil. On mám len na novšie typy.
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

ak su tie diely okay tak sa
zameraj ako pisal m cichy
na dodavku paliva
mozno je sitko upchate alebo
ti cerpadlo blbne.

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní