Citroen Xsara - skúsenosti

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

erikson11
Príspevky: 1
Dátum registrácie: 28.02.2010 15:23
Zdieľať na Facebook

Citroen Xsara - skúsenosti

Príspevok od používateľa erikson11 »

Ahojte, chcem kúpiť Citroen xsara break 2,0 hdi. Máte skúsenosti s týmto autom? Vyrábalo sa aj v roku 2005? Ďakujem.
cicmanec
Príspevky: 27640
Dátum registrácie: 15.10.2008 14:04
Zdieľať na Facebook

_

Príspevok od používateľa cicmanec »

Áno, vyrábala sa aj v r. 2005, aj keď to bol posledný rok výroby - HB do 3/2005, kombi do 8/2005. Xsara bola z tých vydarenejších citrónov posledných rokov...
mayooo.s
Príspevky: 5
Dátum registrácie: 18.06.2009 13:12
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mayooo.s »

Mám Xsaru ročník 2000 s motorom 2.0HDI 66kW. Je to akurát na prelome, keď sa začala vyrábať aj faceliftová verzia. Som s ňou spokojný, motor je výborný. Je priestranná aj kufor je veľký (na to, že nemám kombi).
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Mam xsaru break II a podvozok nevyhovujuci,auto sa mi zda nedotacave,servo ma slabu ucinnost,zadok po nalozeni padne skoro na cestu,plasty v interieri nic moc a prepinace rovnako "super kvalita".....
Ma ale pomerne lacny servis,dostupnost pouzitych aj novych dielov,ziadne vazne zavady.

Ak chces citroen kup si radsej ZACHOVALU XANTIU.To auto je kvalitnejsie,vacsie,komfortnejsie a lacnejsie pokial bolo udrziavane.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Najnizsia priemerna spotreba je 5,7L v lete mesto,dialnica 50 na 50.Dvojka ma vylepsenu prednu napravu voci jednotke.Zadnej napravy sa neboj ,nesmie ti buchat na praznom ani nalozenom aute a ked bucha mozu to byt aj tlmice.Repas ta bude stat menej ako repas viacbodoveho zavesenia zadnej napravy na inom aute.
Necakaj od toho auta zazraky da sa kupit aj lepsie a za rovnaku cenu.
mjato
Príspevky: 979
Dátum registrácie: 17.11.2008 17:46
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjato »

Jazdim rozumne s 66kw sa asi inac ani neda.Myslel som na ochotu auta pri odbocovani akoby sa tomu branilo a dva krat ma prekvapilo,ked mi podsmyklo na mokrej vozovke zadok auta-opakujem nejazdim sportovo a neriskujem.
Ked su zadne kolesa do A tak uz su ihlickove loziska na naprave vymlatene.Predok mi vobec nebucha skor mam problemi zo spojkou....
Ale zas na tie odbehane km....je to v pohode.
Viem,ze hore popisane zavady moze sposobovat X veci.Ja sa snazim len porovnat xsaru s inymi autami co som mal.
Pozeraj po Hdi s podavacim cerpadlom v nadrzi a tryskami bosch-da sa pomerne lacno vymenit vnutro trysky za nove/repasovane/,naproti novsim siemensom ,ktore musis menit len cele nove,alebo repasovane origo v pobocke.
Abraxas
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 20.11.2009 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Abraxas »

Já na Xsaru nemúžu říct jediné špatné slovo.Dobré auto ,dobrý servis a dodnes se mi líbí,což o jiných aut z toho roku 2003 nemúžu říct.Prostorná,spolehlivá a nekrade se.Je dokonce tak dobrá,že když jsem kupoval další auto ,tak jsem si ji nechal,protože mi bylo líto jí prodat.Ti co píšou,že jí lítá zadek mají pravdu na kluzkém povrchu ji musím hlídat.Ale asi bych být tebou bral benzín.
DjPorky
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 16.10.2008 01:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa DjPorky »

Ja som so svojou Xaričkou spokojný nad mieru aj keď je to moje prvé auto aj tak. Otec ma focusa a lepšie sa mi ide na xsare. Focus ma tvrdé sedadla ako kameň a tvrdý podvozok a ja som skôr na pohodlie. Mam 1,4i a je to vážne podarený agregát čo sa týka spotreby len s tým zadkom pozor. Vážne keď už ma niečo za sebou kolesa sa rozchádzajú do A a klesá dolu treba si to všimnúť skôr a dať repasovať nie je to najlacnejšia záležitosť, okolo 350 eur. mňa to čaká teraz. :-(
drozdm
Príspevky: 821
Dátum registrácie: 21.11.2007 21:37
Bydlisko: havaj
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa drozdm »

xsara je vydarené auto a to vo všetkých modifikáciach.z konkurencie v danej triede a ročníkoch jej konkuruje len malo aut.Podľa mňa je to jedno z najlepších aut čo sa citroenu vydarili .Osobne by som bral benzín ale nevravím že diesel je zlý,len si treba dať pozor na vybehané kone.Mal som 2,0HDI 66kw ale v picasse a nemôžem naň povedať nič zlé.
skvela voľba, držím palec :2f93:
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 67 neregistrovaných