Citroen Xsara Picasso 1,6 benzin

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

newholland
Príspevky: 144
Dátum registrácie: 03.05.2009 10:15
Zdieľať na Facebook

Citroen Xsara Picasso 1,6 benzin

Príspevok od používateľa newholland »

Ahojte, mam Citroen Xsara Picasso 1,6 benzin 70 kw, r.v. 2006, 126500km.

Auto mi zacalo horsie startovat, niekedy az s pridanim plynu inak zdochlo, tak som dal vymenit sviecky, palivovy filter a vycistili mi skrtiacu klapku. Par dni bolo vsetko OK a potom zacalo robit to ze na neutrale ked auto stoji na mieste sa zacnu mimovolne zvysovat otacky.

Odpojil som na pol hodinu baterku, znova zapojil isiel sa previest a robilo to stale, skontroloval som kobercek ci nejako nezachytava plynovy pedal no robi to stale tak som sa dnes zastavil v servise, napojili ho na diagnostiku a nic, ziadna chyba, ziadne zle hodnoty.

Zaujimave je ze to nerobi ked vyradim do neutralu a "plachtim" ale iba ked mal vyradene a auto stoji na mieste a aj to nespravi na 100% vzdy, vacsinou az ked auto chvilu islo....

Tankujem bud V-power 100 oktan (kvoli nizsej biozlozke) alebo pridavam benzinove VIFko.

Mate nejake typy co by to mohlo byt ? Predpokladam ze lambdu alebo nejake cidlo by diagnostika ukazala ako chybu....

Dakujem
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso 1,6 benzin

Príspevok od používateľa martincichy »

Oplatilo by sa skontrolovat tesnost sacej sustavy a taktiez snimac teploty (kontrola nerovna sa vymena)
avelmak
Príspevky: 2654
Dátum registrácie: 25.12.2008 16:29
Bydlisko: Rimavska Sobota
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen Xsara Picasso 1,6 benzin

Príspevok od používateľa avelmak »

Casta porucha u 1,6,netesnost sacej sustavy.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní