Citroen Xsara 1.9 td 98

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Mircenzo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.12.2010 13:09
Zdieľať na Facebook

Citroen Xsara 1.9 td 98

Príspevok od používateľa Mircenzo »

zdrawim lidi prosim vas vedel by mi tu niekto poradit mam xsaru 1,9 td 98r.v ale ma nadmerne klepavy zvuk pred nedavnom sa mi roztrhol klinovy remen pri parkovani a odkedy sa vymenil odvtedy je nadmerne hlucne a auto nema uz taky tah ako malo co by to asi mohlo byt. dakujem
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chce to pozorne si prezrieť hlavne šponovaciu kladku ak je to odpružený typ.Ak pri chode motora ňou mykoce,bude najskôr ona zdrojom klepotu.Ďalší potencionálny výrobca buchotu je hlavná remenica,má v sebe tlmič torzných kmitov a jej drážkový veniec voči náboju nesmie byť mäkký alebo dokonca venglavý.Treba urobiť bielou fixkou čiaru od strednej skrutky kolmo ku vencu,či nedochádza ku vzájomnému pohybu ak by bola vulkanizácia stredu a venca už odtrhnutá.
Mircenzo
Príspevky: 2
Dátum registrácie: 28.12.2010 13:09
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Mircenzo »

horna remenica horne koliesko je posunute priblizne o 2 dražky do pravej strany ale ten zvuk ide skor od hlavy od stredu motora .
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Mircenzo napísal:horna remenica horne koliesko je posunute priblizne o 2 dražky do pravej strany ale ten zvuk ide skor od hlavy od stredu motora .
Ja som sa takýchto vecí nariešil v živote.Never zvuku lebo sa Ti zdá.Ja som nedávno riešil P306 Hdi kde bol klepot taký silný a vychádzal zdanlivo spod rozvodoveho kolesa vačkovky alebo hlavy v oblasti 1 vstreku. Dotiahol som dvoch mechanikov ktorý svorne ako ja ukázali na prvý vstrek.Len dopoviem,nebol to vstrek ale práve šponovák vonkajšieho remeňa ktorý kmital.Bal už vytiahnutý remeň a dovolil ramenu kladky klepať na doraz.Doporučujem pri riešení súososti drážok natiahnuť do jednej krajnej drážky každého z kolies na ktorých je remen natiahnuť tenučký drôtik (včelársky) z kolesa na koleso tak ako by to bol remen.Tak sa dá pohladom do zákrytu jednotlivých dráh hravo zistiť či niektorá z drážok nevybočuje.Už presadenie o jednu drážku robí velkú neplechu.To musí ísť absolutne v zákryte.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní