Citroen Xsara 1.9 d

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

Drew41
Príspevky: 10
Dátum registrácie: 21.02.2011 14:09
Zdieľať na Facebook

Citroen Xsara 1.9 d

Príspevok od používateľa Drew41 »

uvazujem nad kupou citroena xsari 1.9d ...aky je vas nazor na toto auto ako to je zo spolahlivostou?vykonom a tak...spotreba ..proste ci sa mi to auto oplati kupit poradte....dakujem
wilz
Príspevky: 3687
Dátum registrácie: 04.01.2008 18:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa wilz »

Mali sme dve, ešte máme jedno také kombičko doma, kúpil som ich pred tromi rokmi ako vyplnenie medzery, než som kúpil väčšie a bol som milo prekvapený.
Okrem toho čo som rozbil pri jednom nedobrzdení, nebolo treba vlastne nič robiť ani vymieňať, spotreba okolo 6 litrov, dynamika pre bežné jazdenie vyhovujúca, aj pri trvalej 130 po diaľnici žiaden problém.
Príjemne mäkký oproti VW a aj keď na nejaké pretekanie to nie je, aj po zatáčkovitej ceste sa dá ísť svižne.
Motor by mohol byť tichší, ale oproti vetrieske je to pohoda.
Zadná náprava je u nich obecne problém, na tej našej už bola vymenená, ale robia to takí čo sa na to špecializujú, za nejakých 200 - 250 Euro.
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

pohodové auto, nie je to trhač asfaltu, motor je veľmi v pohode, vydrží veľmi veľa aj pri zanedbanej údržbe,
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

caste poruchy -- zlomene uchyty vypinacov na otvaranie el. okien - tazko sa to zhana nakolko to ma skoro kazdy dolamane,,,,zadna naprava ,,,,ventilator kurenia ,,vyfuky,,, motor je kladivo ale znesie ,,na rozpredaj je vela tychto aut ,len tieto diely su v kurze a ceny ako vacsina ked sa nieco kazi --- predrazene ,,
autokomplet
Príspevky: 1669
Dátum registrácie: 16.08.2006 14:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autokomplet »

zalezi od pomeru cena / zachovalost / ocakavania ...

ak si mal doteraz Favorit, mal by si byt spokojny (akurat nie s cenou dielov, aj ked su lacne oproti inym autam) ...
Abraxas
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 20.11.2009 18:51
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa Abraxas »

mám rok výroby 2003 a úplný souhlas s předcházejícími příspěvky.Takže zadní náprava ,ventilátor topení a po sedmi letech výfuk.Jinak pohoda.Pěkné ,pohodlné ,dost velké a NEKRADE se.(aspoň doufám)
patotn
Príspevky: 414
Dátum registrácie: 26.12.2008 21:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa patotn »

jedno z naj aut co sa da kupit za slusne penaze
a este doplnim chlapov nehrdzavie na rozdiel od mnohych
aut z rovnakej doby
martincichy
Príspevky: 5429
Dátum registrácie: 18.09.2016 10:44
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa martincichy »

ventilátor kúrenia..

čo mám skúsenosti so xsarou a picassom, ventilátor kúrenia odchádza pri zanedbanej bežnej údržbe - ak sa nemení peľový filter. ten filter, alebo filtrík je maličký a rýchlo stráca svoju priepustnosť. elektromotor ventilátora sa potom trápi až sa raz dokrúti.

riešil som to aj pred tromi týždňami na picasse 1.8 16v s automatickou klímou. originálny ventilátor so zabudovanými značky Hella so zabudovanými teristormi stojí 125 eúr, poľské šmejdy okolo 100 eúr. prvé čo bolo - pozrel som sa na peľový filter - zabitý jak hrom. podľa majiteľa menený pred dvomi rokmi.

klasický ventilátor tuším do dvetisíc starých dobrých koruniek.
mjz
Príspevky: 2178
Dátum registrácie: 06.09.2007 07:56
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mjz »

velmi casto odchadzaju,,ja co robim xsari - uz mali vsetci k.o,,, a ked radovy clovek ide do mototechny a chce ventilator a normalny nie sopy, tak valeo ma pultovky 260e,, ja napodobeniny ceny neriesim,,samotny regulator pultovka 90e valeo,, vsetci maju klimi,, ked behnes na srotak za staru 10 rocnu sopu ti vrkne od 90e hore ,, jasne ze mam ine ceny aj na valeo v ic ho kupim okolo 120e valeo,- toto je z katalogu pre ludi a ceny motot. ,,ale jeby su to aj tak riadne,,esteze ho mas za 5 min vybraty,,tiez tu neriesim ceny nejake eeesopy, polsko,atd ,,alebo kde kupis lacnejsie,,koli tomu som to nepisal,,
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24918
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chlapci ale aj neprajník Xsari musí uznať že jedna zadná náprava (riešenie max 250) a jeden ventilátor za sedem osem rokov,to je nádhera.Spotrebáky rieši každý ale aj na tomto je Xsara na tom velmi dobre.Príjemné,pohodlné,nehrdzavie.Takže sa dá pokojne radiť medzi bezproblémové.
budinec
Príspevky: 63
Dátum registrácie: 30.12.2006 20:44
Zdieľať na Facebook

xsara

Príspevok od používateľa budinec »

mal som combi . Tiež som riešil len repas zadnej nápravy a upchatý katalyzátor. Spotreba tiež 6 L. Len to zrýchlenie :(. Ale zato pohodlné vozenie sa nedá porovnať . Cene je teraz tiež lepšia ako pred 5 rokmi.
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 3 neregistrovaní