Citroen Xantia - termostat

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

robert7305
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2009 16:19
Zdieľať na Facebook

Citroen Xantia - termostat

Príspevok od používateľa robert7305 »

Dobrý večer.Xantia 2,0l,16V. r.v.2000,benzín-plyn.Chcem Vás poprosiť o radu,už neviem čo ďalej.Po výmene rozvodov,pumpy a chl.kvapaliny mi začal budik teploty vody ukazovať prevádzkovú teplotu 75 stupňov.Tak som studený motor naštartoval,držal v ruke hadicu od termostatu( umiestnený na hlave) a čakal,až termostat otvorí..v tom momente ukazoval budík 75.Ak ho nechám dlho bežať na volnobeh,stúpne na 87,počas jazdy klesne na75 . Napojili sme na diagnostiku,aj ta ukazovala 75,po otvorení termostatu kleslo na chvilku na 67,potom sstuplo na 75.. Tak som dal nový termostat,problém nezmizol.Dnes som vymenil čidlo teploty..bez zmeny.Niekto mi povedal,že to bude novou zmesou nemrzky..ale myslím si,že tomu hlúpemu mechanickemu termostatu by malo byť jedno,či je tam voda,sirup,alebo pivo..ak to ma 90 stupnv,ma otvorit.Teplotnemu čidlu asi tiež.Chcel som zmerať skutočnosť nejakým teplomerom..len sa mi nepodarilo zohnať.Kde môže byť chyba? Pred vymenou rozvodov nebol problém.Nechcem jazdiť s podchladenym motorom. Ďakujem za rady.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Nove chladiace zmesi maju lepsiu chladiacu ucinnost co vsak nemusis byt Problem. Termostat von do hrnca z temlomerom a skontrolovat kedy otvara. Potommto to iste na vozydle pre porovnanie vysledkov. Bud Termostat alebo cidlo. Diesel mal dve neviem ako je to u benzinu.
pn437ab
Príspevky: 1138
Dátum registrácie: 14.12.2006 20:30
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa pn437ab »

Tieto auta SA automaticky odvzdusnuju po jednej Jazde by to malo byt OK . ale uvaha dobra
robert7305
Príspevky: 174
Dátum registrácie: 11.11.2009 16:19
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa robert7305 »

Odzvdušnil som..je tam skrutka na obale termostatu a po jazde som ešte dolial nemrzku a odvzdusnil zas..Termostat pred opravou bol v poriadku,myslel som,že zblbol,tak som vymenil..Keď aj ten to isté,prišlo mi nepravdepodobné,že je tiež zlý,tak som skúsil snímač druhý..Asi fakt budem musieť znova vybrať termostat a vyskúšať ho v hrnci..keď splaším teplomer..
Napísať odpoveď

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 2 neregistrovaní