Citroen saxo 1.5d 2002

Diskusia ohľadne vozidiel značky Citroen

Moderátori: mhlavaty, niner, Atlas, LOCHNESS, foter

empa
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.05.2016 20:17
Zdieľať na Facebook

Citroen saxo 1.5d 2002

Príspevok od používateľa empa »

Zdravím Vás, stala sa mi taká vec že som nekúpil obzvlášť najštastnejšie auto. Má najazdených 220000 (pravdepodobne nestočené) a bolo to auto skôr do práce takže som rátal s problémami , no lenže som sa nechal oklamať a pár "skrytých závad" sa našlo a potreboval by som poradiť na niektoré z nich.

Na čelnom skle boli 2 praskliny , keď som bol s ním dnes v autoskle tak mi oznámili že je zle zalepené sklo, a hocikedy mi môže vypadnúť. Skutočne to tak je, hlavne pravý roh hore.
Moja otázka teda znie, dá sa to zalepiť bez toho aby som vyťahoval celé sklo ? v tom autoskle odomňa pýtali 40-60 € dalších +20 za tie praskliny. Som amatér čo sa áut týka, pár hodín tu čítam príspevky a prišlo mi celkom rozumné sa tu spýtať ľudí čo sa do toho vyznajú. Neviem nájsť na internete návody "ako pre debilov" tak sa chcem spýtať vás. Na aute je viac chýb, výfuk strašne klepe, keď točím do ľavej strany tak mi vydáva dosť hnusné zvuky, ale neviem ich popísať. Hlavne by som sa najskôr spýtal na to sklo. Aj koľko by ma to vyšlo. Ak si niekto nájde čas, tak za rozumnú odpoveď-pomoc vopred ďakujem dosť by mi to pomohlo kedže po zistení čo som kúpil nemám najlepší deň.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Chce to pokojne zhodnotiť vec,rozhodne to vidím úplne inak.Tie závady sú reálne vzaté...úplné prkotiny a ich dostránenie je otázka pár desiatok a nie stoviek eur.
Sklo...jedine vyrezať a opätovne nalepiť.Tam nič nehrozí,to nemá tisíc bausetov a líš vnútry a vonku ako u mnohých kde to je to dramatickejšie.Tu to už jednoduchšie byť ani nemôže.
Zvuky výfuku a pod,sú často iba vec utrhnutého závesu,gumeného bloku za 2-3 eurá.Odstránenie takejto veci tiež chodí z minimálnym účtom.
Ale z uživatelského hladiska je to nesmierne vďačné vozítko čo z vedra nafty obehne tri razy NZ-BA ,prešlo mi rukov,je to auto čo jazdí na vzduch a má asi úplne najmenšie servisné nároky aké existujú.
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Určite ano.Tie vyčítané veci sú omrvinkového rozmeru hravo,lacno a rýchlo dokonca bez problémov odstranitelné.A ak je celkový stav auta slušný,iba zagratulovať ku kúpe.Už lacnejšie jazdí snáď iba A2 z trojhrčekovým PD-kom.
PROCHY603
Príspevky: 3801
Dátum registrácie: 11.02.2008 21:34
Bydlisko: BLAVA
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa PROCHY603 »

:2f93: :40bd: :d :D

Boli 2 praskliny na skle----A UZ ZMIZLI TIE PRASKLINY??? :40bd: :41c2:

Nalepene sklo nemoze vypadnut!!!!

Napis v akom servise ti povedali taku sprostost!!!

OKRES.
kozmert
Príspevky: 70
Dátum registrácie: 29.11.2008 12:49
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa kozmert »

Ano zagratuluj si! Kúpil si si 14 ročný nafťák.
laco1871
Príspevky: 4554
Dátum registrácie: 22.03.2012 19:01
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa laco1871 »

Prisli sme do doby,kedy prevadzkovat starsie auto može byt VYHODOU oproti novšiemu autu :4090:

jednoduchy diesel ako ma saxo, nema DPF,nema komplikovane vstrekovanie
a tym pádom može jazdiť na HOCJAKU naftu ako sa píše v prispevkoch vyššie za uplny bagateľ

pravda len pokiaľ vodič takeho auta podriadi svoju volbu učelu a vzdá sa komfortu, od toho nižší stupen už je len traktor
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

Ak sú na skle dva ťukance a ešte aj zle nalepene zvážil by som osobne výmenu za nové...(neviem čo to môže stáť) ale každé jedno opravovanie na skle ja osobne vždy vidím a vždy dodrbe časom stieračovú gumku a potom tam stierač kreslí čiaru po celej ploche. Osobne by mi to vadilo.
PS: a k poznámke o 14r. nafťáku....ten nás ešte možno aj prežije. A takéto tu opisované problémy niesu žiadne vážne závady. Toto sa bežne dnes rieši u auta s polovičným vekom lebo skrátka čím novšie tým viac odrbané na matroši či už kvalite alebo kvantite....
empa
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.05.2016 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa empa »

Ďakujem za odpovede. Skutočne ste ma potešili , len chcel by som sa spýtať ešte na niečo.
Nejde servoriadenie, viem že ťažko mi budete vedieť poradiť keď neviete v akom je stave, no len tak informatívne, po koľko by som zohnal druhé servo na tento model a aká náročná by bola výmena ?
A dalej dosť podstatná vec je tam ešte, že zadok je celý trochu nižšie ako by mal byť, dá sa povedať že nieje vidno celé zadné kolesá. No našli sme v kufri pod tým kobercom tú konštrukciu zlomenú na pravej strane aj na ľavej ale tam menej. Je to normálne zlomené, nie hrdzavé ale zlomené. známy mi povedal že podľa neho na tom jazdili rally, a navrhol mi že by sme tam z popod mohli zavariť hrubší plech aby to držalo. Myslíte že je to dobrý nápad ?
Znovu ďakujem za odpovede, no cez víkend ide auto na zdvihák takže sa ešte určite ozvem :-\ :)
VLADY
Príspevky: 5285
Dátum registrácie: 11.09.2007 20:00
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa VLADY »

No asi tam niekto vláčil mechy cementu a pod .Jasné že vyvariť sa dá kdečo ...A inak na to netreba vysokú školu stačí zvárač s COčkom . A čo a ako tam je doničené netušíme takže ťažko poradiť asi to bude dosť hnilé A inak ešte zvyknú skapať ihlové ložiská na náprave a vtedy býva problém že koleso ide šrégom a šúcha o plastový podblatník a pod chuťovky.
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Re: Citroen saxo 1.5d 2002

Príspevok od používateľa autolaik »

empa napísal:...lenže som sa nechal oklamať a pár "skrytých závad" ....

... kedže po zistení čo som kúpil nemám najlepší deň.

Prepáč,čítam to tretí krát ale naozaj z opisu nevidím chyby ktoré neboli viditelné pri kúpe.
Koľko si dal za to auto ,teda ak to nie je tajné.
empa
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.05.2016 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa empa »

Jasne všetko to čo píšem sa dalo pozrieť aj pri kúpe, sám som si nadával na to že som to nepozrel poriadne. Neviem čím to bolo, bol som na obhliadke pri kúpe prvý krát. Možno som mal stres fakt neviem strávil som tam cca hodinu fakt som si myslel že predajcu už otravujem a k tomu keď som počul že v kuse mu niekto vyvolával a vravel že už mal 7 telefonátov ohľadom toho auta, tak som sa skôr zľakol že ak si to budem chcieť rozmyslieť tak to už zajtra predá.
Nechcem sa vyhovárať ale jasne že beriem vinu na seba tie veci sa dali pozrieť , skôr som mu veril keď mi povedal že okrem serva je plne pojazdné bez problémov. Určite musel vedieť aj o tom čelnom skle, aj o dierach v kufri , takisto aj o výfuku ktorý chce odpadnúť. Nabudúce dúfam že už budem obozretnejší a poučím sa , no čo , človek sa učí na vlastných chybách.
Apropo, dnes som sa rozprával so známym a ten mi povedal že ak sa mi "odliepa" len časť toho čelného skla tak vraj nech si to len prilepím silikónom. Bol som sa pýtať aj na šrotovisku a tam nemajú nič, v autoskle majú nové čelné za 60 € , +40 práca a lepiaca sada tuším. Ak by to šlo tak dolepiť bolo by to fajn ale nemám z toho dobrý pociť nikto okrem neho mi to neodporučil. čo myslíte vy ? :)
mhlavaty
opravy & diag
Príspevky: 24979
Dátum registrácie: 22.04.2005 10:12
Bydlisko: Nové Zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa mhlavaty »

Pekne si vystihol,jedna cigánska robota opraví tú predošlú,tak to je skutočne zaujímavá otázka.Takže...svinstvo je to vždy iba ak ho niekto urobí nám,a je to OK ak to my urobíme inému.Toto je slovenská realita ako obrázok
empa
Príspevky: 15
Dátum registrácie: 17.05.2016 20:17
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa empa »

Hmm no musím súhlasiť máš pravdu.
Skúsim ešte zohnať nejak to čelné, hádam z nejakého saxa na náhradné diely , a vyrežem to .. Musím najskôr zistiť ako sa to presne robí :D
autolaik
Príspevky: 4910
Dátum registrácie: 15.03.2009 09:16
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa autolaik »

Empa nechcem Ťa nejak podcenovat alebo ponizovat,vidim to aj ja ako "autolaik" ze sa do toho nerozumies...to je v poriadku,okno neviem lepit ani ja. Asi mas hlboko do vacku (to je tiez v poriadku,aj ja ked som bol mlady som bol na tom rovnako) ale nerob veci do ktrych sa nerozumies,radsej to daj niekomu znalemu ,fieriem je dost a 100 eur ta snad nezabije.
oco13
Príspevky: 17842
Dátum registrácie: 14.12.2008 12:08
Bydlisko: okr.nové zámky
Zdieľať na Facebook

Príspevok od používateľa oco13 »

Slo za sto eur a repas zadnej nápravy do stavu novej za dvesto , nie je položka ktorá by niekoho položila . Tolko jednoducho musíš rátať . Servo 30eur a robota nech je za 50 tiež nič moc.
som dezolát a komu sa to nepáči nech ma bozá v riť

Návrat na "Citroen fórum"

Kto je prítomný

Užívatelia prezerajúci toto fórum: Žiadny pripojení užívatelia a 4 neregistrovaní